Renault Clio 1.5 Dci Turbo Sorunu

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yakin bi arkadasimda 2006 clio hb 1.5dci var aracda 3-4bin devir arasinda tuhaf bi ses geliyor nerden geldigi belli degil servis egzos dedi egzoscu turbo dedi sesi duymak icin konsantre olmak gerek duyulmayacak cinsden bi ses vs neyse bugun araca yag degisimi ve rot balans icin servise girmis servis balansi burda yapariz rotu disarda demis servisden biri araci almis rota gitmis arac geldiginde turbo hislik caliyormus servis calisani birden oldu denk geldi vs vs demis bu konuda ne yapilabilir ne sonuclar elde edilir tarsilir bu turbo niye islik calisyor ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
9 yıllık turbo çalışma ömrünü tamamlıyor olabilir, bu verilerden de başka bir yorum çıkarmak zor haliyle...

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Aracınız turbolu ve satmak istiyorsunuz. Alan arkadaş ustasıyla bindi ve turbo ıslık çalıyor dediler. Bu şu anlama geliyor turbo değişecek, fiyattan şu kadar düşeceğiz. Alım satımlarda bu durum böyle muamele görüyor. Teknik detayını bilmiyorum. Akrabamızın Doblo'sunu satarken aynı şeyi yaşadılar ve fiyattan düştüler. Turbo bir çok sebebe bağlı olarak ömrünü tamamlıyor veya arıza veriyor. Aslında turbolu aracın ıvırı zıvırı çalıştırması stop etmesi vs. kapsamlı bir konu.

SM-T530 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Turbo veda demiş Kadir kısaca. İyi bir motor ustası ıslık çalmasa bile marşa bastığında turbonun sıkıntısı varsa onu anlar.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Araci adem ustaya goturmek icin cok direndim ama arkadasin babasi servisci oldugu icin ikna edemedim arac servise birakildi
Rotbalans
Yag degisimi
Filtreler degisimi 400tl odendi
Turbo icin 1500tlye anlasildi tabi bakalim extra ne cikacak gorecez
98binde alindi arac
100bin bakimi 1800tl %25 indirimli bakima extra silecek motoru eklendi havuz temizligi

Bi muttet sonrada arkadasin umursamazligi sonrasinda termostat arzasi yuzunden conta yakti 1600tl
Arac suanda sanirim 119binde
Arkadasa telefonda dedimki hani
2. Vitesde rampa cikiyordun gaza basmadan
Hani yakit ortalaman 5lt bu zevkler icin 20bin km de 5bin tl extran var sanirim kabaca hesapla yakit ortalamam 10lt olsun mazdam benim olsun dedim teli suratima kapatti... :-D

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fransız sahiplerine iyi davranalım lütfen... :)

Onlar sanayi ekonomisini ayakta tutan neferler... :p

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
:)

Biraz mola ver... Biraz soğusun tekrar yüklenirsin yoksa kendi de conta yakabilir...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Samimi arkadasim oldugu icin
Arac servisden ciksin yine artistlik yapar ortalamam 5lt diye o zaman yuklerim turboya :-D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Adam hala ortalamam 5in ustune cikarsa sikayet ederim diyor

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Turbo yine iyi dayanmış o kadar :) Benim turbo'da sıkıntı yok çok şükür, ama ay başında kontrol edilecek yinede.

Bu arada aklıma geldi paylaşayım: clio turbo 1500 TL, focus turbo 1500 TL, citroen c3 turbo 3150 TL bu terste bi işlik var :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Uuuuuu twin turbo c3

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Arac 1900tl ile servisden cikti arkadas bugun kastamonuya dogru yola cikti yolda beni aradi frene basinca bi titreme var dedi servise ugra 500tl dedim suratima kapatti :-D

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
1.5 dci edc Megan aracı olan bir komşumuz bugün aracından çok memnun olduğunu söyledi.Uzun yolda ve şehir içinde baya övdü.

Üst Alt