Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rahat Adam Kafası :)

Konu, 'Diğer' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Beyler toplanın hele, size hayatın güzelliklerini anlatacağım ;)

Bildiğiniz üzere bir kaç hafta önce aracımı 3000 tl zararla (zarar sayılmaz aslında, tecrübeyi parayla satın aldık) sattım, inanın 3000 tl değil 10.000 tl zarar etsem de umurumda olmazdı, çünkü kafam inanılmaz rahat. Öyle bi usanmışım ki araç almak aklımın ucundan bile geçmiyor. Alıyoruz her şeyi ayrı dert; yakıtı dert, servisi dert, parçası dert, lastiği kaportası ayrı dert... Kaç günden beri herkese diyorum o kadar rahatladım ki anlatamam...Sattıktan sonra ohhh be dünya varmış dedim sonunda. Nasıl olsa şirket aracıda var altımda, en azından param cebimde kalıyor yahu :D

Geçenlerde lantisi sattığım arkadaşla görüştük telefonda izmitte olduğumu bildiği için hazır gelmişken aracını da gör dedi, şeytan görsün onun yüzünü, bir daha onu değil hiç bir lantisi hatta 2003 öncesi hiç bir mazdayı görmek istemiyorum dedim.

Bu araç resmen psikolojimi bozdu benim, siz yaşadıklarımın ufak bir kısmını biliyorsunuz, daha sizin bilmediğiniz neler neler var... Benim yerimde başkası olsa benzin döküp yakardı o arabayı :D

Arkadaşımdan almayı düşündüğüm citroenden de vazgeçtim. Kasım - aralık ayına kadar bekleyeceğim, eğer bu süre içerisinde aklımı çelen bir araç olursa belki alırım, belki de keyfi olarak düzgün bi tane doğan slx alırım :D Yıl sonuna doğru arayışlara tekrardan başlayacağım, ama bu sefer %1 içime sinmezse almayacağım ve alırken aşırı ölücü olup ekspertizde çıkan tüm masrafları araç fiyatından düşeceğim. Ekspertiz konusunda ise sadece ekspertiz hizmeti veren servisler ile görüşmeyi düşünüyorum. Şimdilik aklımda 3 model var; 99-02 arası amerikan kasa accord, mazda 6, 2003-2006 arası japon kasa accord... Bu 5-6 aylık süre içerisinde ilanları sürekli kontrol ediyor olacağım, ama inanın hiç istemiyorum :) aynı şeyleri yaşamaktan çok tırsıyorum :D

Bunun ahını aldım, o yüzden böyle oldu :(

Sağlıcakla kalın...

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Sevgili Günlük olmuş bu... :D

3. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    0 km dizel punto yada ecobost fiesta al kafanda cebinde rahat etsin Murat. Almayı düşündüğün arabalarda 10 yaşından büyük ve en azından 150 bin km üzeri olacağından onlarda sorunsuz olmayacak.

4. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Eski aracım 98 accorddu, beni hiç üzmedi satana kadar. Öyle temiz araç bulursam alırım. O araca 500 tl boya masrafı yapsaydım canavar gibi olacaktı :(

5. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Veli abi valla sat kurtul :D

6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Arabanın ihtiyaç olduğunu düşündüğüm için satma gibi bir düşüncem yani arabasız kalmak gibi bir düşüncem hiç olmadı...

Altında; ayağını yerden kesecek ve ihtiyacını görecek bir şeylerin olması, senin böyle bir konu açmana olanak veriyor ama bana imkan tanımıyor...

Yılda çok çok yapabilirsem 10 bin km yapıyorum ve arabam bu kilometreleri masrafsızca çıkartıyor çok şükür... Hele hele Mazda olunca kafa ve cep daha da rahat oluyor...

Sıfır km. Hindai almıştım 5 bin km de şanzıman dağıttı, kuş serileri ile sanayiden çıkmıyordum, hakkımı helal etmediğim Ford Taunus maceram seninkinden beterdi ama Mazda'lar beni hiç üzmedi çok şükür...

Şu anki tek sıkıntım; guzumun kapalı bir garajda olmaması...

7. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Veli abi benim ki işin şakası, her aileye özellikle çocuklu ailelerde mutlaka araç olmalı ;) İzmirde aylığı 70 liraya kapalı otopark vardı, sizin oralarda araştırma şansın oldumu ?

8. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    öyle araba binde bir gelir Murat. Onuda adam ya garajdan çıkarmamıştır yada bineceğim diye gerekli masraflarını yapmıştır. Servislerde öpülme zorunluluğu dışında 0 araba her zaman iyidir. B segmentlerine sığabilsem bunu satar üstünü bir şekilde tamamlayıp hemen 0 km alırdım. D segmentleri 100 bin üzeri olduğu için mecbur eski arabaya devam.

9. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Bundan iki araç öncesi 98 626 mı yaşlıca bir amcadan almıştım 72 binde.Amcam yazın yazlığa giderken kullanmış aracın üzerini örtüp tatilini yapmış ,Kadıköy'e dönmüş aracın yine üzerini örtüp toplu taşımayı kullanmış yıllarca.

Böyle bir araç denk gelse tabi ki uygun fiyata, (ben o dönem çok uygun bir fiyata almıştım)hemen alınır..

Arabasız olmak elbette güzel olabilir ama çocuk olunca mutlaka kapının önünde iyi kötü bir şey olmalı..

10. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Valla Murat hoca sen tutupta sabıkalı Lantis'i almakla kendin kaşındın o yüzden tutup diğer araçlara çamur atma!!! Sorunlarla dolu bir aracı sattımı insan üzerinden kalkan yük ile rahatlar şu an onu yaşıyorsun ama eminimki bir süre sonra araba arayışın iyice artacak. Hakkına hayırlısı diyelim...

11. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Murat abi altımıza şirket aracı ayarla bizde satalım rahatlayalım :D

12. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Sabıkalı Lantis demek yanlış olur, arabanın ciddi bir sorunu yoktu.

Renk çok tercih edilen bir renk olmadığı ve jantlar arabayı göstermediği için uzun süre ilanda kaldı bence...

13. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    [member=65]Murat[/member]
    hakkında hayırlısı olsun
    bir kere arabaya alışan insan için arabasızlık zordur
    özellikle çoluk-çocuk aile için vazgeçilmezdir, özellikle büyük şehirde iseniz bu katsayı daha da artar
    benim araç da ilanda duruyor, km sinden bahsetmeseydim ya da frumdaki arkadaşların dediği gibi km sni makul seviyeye yükseltseydim şimdiye satılmıştı belki de, bu sefer de başkası km yi kurcalayınca onun da kafası karışacak, eğer motor yaptırırsam km sini 300 bine falan çektirecem zaten, en mantıklısı bu gibi
    bu haliyle alacak adam, ancak bir motoruna baktırayım diriyse km çok önemli değil deyip alabilir,
    içimden de satmak gelmiyor aslında, evin önünde duruyor, günde birkaç defa camdan çıkıp bakarım, park ederim arkama dönüp dönüp bakarım :D bağ oluştu ,
    ölü fiyata satma niyetinde değilim, en kötü motor yaptırıp uzun yıllar kafam rahat binerim
    nasibimizde binmek varsa bineyi, satmak varsa hayırlı birine satmayı Allah' tan diliyorum :)

14. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    [member=246]DarK PaSSenGeR[/member] Ben işin şakasındayım Abdulkadir, her evde iyi kötü bir araç olması mutlaka şart, en basiti yakınlarımı toplu ulaşıma bindirmeye korkuyorum, az çok biliyorsunuz istanbulun otobüslerini...

[member=2]Oğuzhan[/member] Hemen yarın gelip işbaşı yapabilirsin :)

[member=256]ismail-1903[/member] Arayınca bulunuyor bence, ben lantis hiç aklımda yokken aldım o yüzden öyle oldu. Accord istememin sebebi ise akrabamızın honda servisi var, her türlü kolaylığı sağlıyor. Araç satmak ve almak isteyen müşterilerine aracılık ediyor ve bu sayede çok temiz araçlar yine kendi müşterilerinde kalıyor ;)

[member=18]yakup[/member] Evet artık lantisler sabıkalı, [member=66]Adem Usta[/member] ile de konuştuk bu konuyu, hatta kendisi bile artık kuş serisini bırakıp lantise geçen çokca insan olduğunu söyledi. O yüzden lantisleri diğer mazdalardan ayrı tutmak gerekiyor.

[member=57]hagakure[/member] Naim abi işte tam öyle bir araç bulacağım kısmetse, aslında bir teyzemizde 97 323 sedan var ve sadece 65.000 km.de, ama satmıyor, başka araba alsam o da aynı işi görecek diyor başka bir şey demiyor.

15. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Ben gonzalesi almadan önce Lantis alacaktım ama hepsi oynanmıştı neredeyse. Orijinal olanlara uçuk fiyat istiyorlardı. Sonuç iyiki gonzalesi almışım :)

16. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Çok doğru karar vermişsin ;)

17. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı olsun hakkında ama sen duramazsın bence bu arada bur değil iki tane daha araç geçer elinden

18. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Bülent geçerse Doğan SLX geçer :D En azından bir kaç ay kafamı toparlayayım sakin kafayla alayım diyorum, gerçekten psikolojim bozuldu :D

19. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    Hakkında hayırlısı Murat, Rahat, hazırol, rahat,,, rahat ta dur. Aklına mukayyet ol Murat, bu arada temiz bir şeyler denk gelirse sana haber verelim dimi?

20. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Araştırmaz mıyım?? Var ama eve uzak, guzuyu otoparka bırakıp kendim evde rahat edemem, acil durumlarda sıkıntı olacağı için bunu uygulayamam...

Ben de isterem... :p

Sayfayı Paylaş