Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Porsche Cayenne vs İnfiniti FX35 Önerileriniz Nelerdir?

Konu, 'Diğer Markalar' kısmında 34emre0435 tarafından paylaşıldı.

1. 34emre0435

34emre0435 Sessiz

Öncelikle herkese iyi akşamlar.Şuanda babamda 2008 model BMW 3.16i var ve aracını değiştirmeye karar verdi.Birçok araç elemesinden sonra en sona 2005 Porsche Cayenne 3.2 V6 ile İnfiniti FX35 3.5 V6 kaldı ve bugun iki aracıda inceleme fırsatımız oldu.(Araçlar babamın arkadaşının)İki arkadaşda takası kabul etti Porsche ci üstüne 45.000 TL,İnfinitici ise 15.000 TL istedi.(İkiside BMW yi 50.000 TL sayıcak).

2008 BMW 3.16 İ

İlk önce porsche ile sürüşe çıktık ve çok beğendik aracın performansı 1.6lık BMW den sonra çok guzel geldi.Ve herkesin bildiği ve kabul ettiği gibi ortada bir porsche kalitesi vardı.Kokpiti ve BMWde bulunmayan birçok özelliği ile muhteşem gelmişti.Araç 125.000 KM deydi.Aracı beğendik araç daha önce icralıymış sanırım sahibi icradan açık arttırma ile cuzi bir miktarda satın almış.Turumuzun ardından arkadaşla ayrıldık ve İnfiniti yi görmeye geldik. Kokpiti Porscheden zayıftı fakat gerçekten muhteşem bir egsoz sesi vardı.hemen hemen porsche ile aynı özelliklere sahip olması ve porscheden daha ucuz olması bizi ona yaklaştırdı.Araçta NİSSAN ın 350Z modelindeki motor kullanılmış ve zaten infiniti nissanın yan markasıymış.Bu aracıda test ettikten sonra porscheden çok daha performanslı olduğunu gözlemledik.Bu araçta 2005 model miş ve 70.000 mildeymiş.(1mil=1.6km)Bu araçtada porschedeki gibi koltuk ısıtma,elektrikli hafızalı koltuk,navigasyon,bose ses sistemi,sunroof ve aklıma gelmeyen birçok özellik vardı.İşin açıkcası babamda bende imfinitiden çok etkilendik fakat zor satılması sebebiyle henüz karar veremedik.Bende siz forumdaki değerli abileriminde bi fikrini alma adına buraya konu açayın dedim.İki araçta ortalama 90 kuruş yaktığı için tüp taktıracağız hangisini alırsak.Fikir alışverişi yaptığımız çoğu insan oyunu porscheden yana kullanıyor fakat porsche ile aynı özelliklere sahip,daha güçlü,herkezde olmayan ve bence tasarımı da porscheden daha güzel olan aynı zamanda porscheden 30.000 TL daha ucuz olan imfiniti benim gönlümden geçiyor.Aracın tasarımı 2005 model olmasına rağmen şimdiki çoğu arabaya taş çıkaracak güzellikde ve yakışıklı.Porsche ise prestijli ve kalitesi belli olan bir araba kararımızı bu 2 gün içinde vericez ve cuma 2sinden birini alıcaz hayırlısı ile.Bunlarda araçların resimleri ;

PORSCHE CAYENNE 3.2 V6 250 HP

İNFİNİTİ FX35 3.5 V6 283 HP

Herkesten yorumbekliyorum tekrar iyi akşamlar Not:İnfinitinin egzoz sesini dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun. İki aracı da sadece tasarım olarak tanıyorum ama kalitesi veya sürüş keyfi nasıldır bilmem. Bu işte bir çok kriter vardır, sizin için öncelikli olanları liste başı yapıp ona göre değerlendirmeniz sizi daha mutlu edecektir. Ben kendim alacak olsam, bir süre binmeyi düşündüğüm bir araçta ikinci el kısmını pek kafama takmazdım mesela ki satılmayan ürün yoktur. Benim önceliğim her zaman söylerim ilk önce bir aracın beni heyecanlandırması lazım, dışardan bakınca beni mutlu etmeli. Prestij ve kalitesine kesinlikle laf edemeyeceğim Porsche nedense tasarım olarak beni hiç cezbetmiyor, şöyle evde otururken perdeyi aralayıp dur şuna bir daha bakayım diyeceğim seçenek benim için kesinlikle İnfiniti'dir. Oyumu İnfiniti'den yana kullandım ben.

3. mesut taşdemir

mesut taşdemir Katılımcı

Tamam mantıklı bir şey yazmayacağım ama porsche artık feminen oldu. İnfiniti ye her denk geldiğimde ulan şu arabanın motorunın sesi için bile alırım diyorum içimden. İnfiniti diyorum.

4. ersinnsahin

ersinnsahin Sessiz

Porşun prestijli ortada ama tasarımını beğenmiyorum o paraya o tasarım olmamış. İnfiniti nissanın markası ve bildiğim kadarı ile abd pazarı için üretilmeye başlanmıştı. Aslına bakarsanız ciddi bir alıcısı kitleside mevcut. Şahsen ben yollarda ikisinide neredeyse aynı oranda görüyorum. Yorumunuzdan anladığım kadarı ile sizi heyecanlandıran marka İnfiniti olmuş. Ticaret yapacaksanız gidin porşu alın ama ben infiniti de daha çok heyecanlandım piyasası ile işim olmaz diyorsanız (bana göre satılan bir marka) kesinlikle infinitiyi almalısınız. Şahsen ben kesinlikle infinitiyi alırdım çünkü heyecan ve ruhu infinitiden alıyorum porş kasma ve kasvetli geliyor. Kararınız ne olursa olsun şimdiden keyifli sürüşler dilerim.

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tasarım diyecektim ki, son mesajında bahsetmişsin... İkisi arasında İnfiniti derim... Hatta dedim gitti... :)

Hakkınızda hayırlısı olur inşallah.

6. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Ben sizin yerinizde olsam kesinlikle düşünmez İnfiniti alırım. İkinci elide kötü değil çünkü bu arabanın da fanatikleri var. Ayrıca henüz infiniti hybrid araçlarını getirmedi Türkiyeye..Bu aracı elimde koz olarak tutar Hybrid gelince sıfır alımda takasda bile kullanırdım.

7. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Porsche'nin sıradanlığının yanında tabi ki infiniti..

8. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    İnfiniti :)

9. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Porschenin içi güzel infinitinin hem motoru hemde dış tasarımı, infinitinin içi hoşunuza gittiyse hiç düşünmeden infiniti ...

Tapatalk

10. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Her iki aracıda kullanma şansım oldu. Cayenne çok konforlu, infiniti ise aşırı performanslı. infiniti sırf motor ve eksoz hırıltıları için bile alınabilir.

Özellikle infinitinin tasarımı çok hoş ve göze yabancı, benim şahsen böyle bir seçim yapma şansım olsa infinitiyi seçerdim. Ayrıca cayenne artık ele düştü, albenisi kalmadı pek fazla.

11. selmazda

selmazda Katılımcı

Ben de Infiniti diyorum.

12. Mt53

Mt53 Katılımcı

Benim de oyum infinitiden yana..10 yaşında olmasına rağmen tasarımı çizgisi çok modern..Benim en beğendiğim suvlardandır..kullanma fırsatım da oldu. Gerçekten çok performanslı..Porche a göre fiyat avantajıyla kesinlikle tercih edilmeli..

13. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Porsche yi harcadık ya

14. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Harcamak bizim işimiz :D

15. 34emre0435

34emre0435 Sessiz

Yorum yapan herkeze degerli yorumlari icin teşekkürler.Babam ve ben tercihimizi japondan yana kullandik aksam infiniti yi alıcagiz yarin da noter işlemleri halledildikten sonra infiniti sahibi olacagiz hayirlisi ile :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Hayırlı olsun diyelim :)

17. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı uğurlu olsun Emre, güle güle kazasız belasız kullanmayı Allah nasip etsin. Artık İnfiniti için resim ve yorumlarını sürekli belirtip paylaşabileceğin bir başlık açarsın, egzoz sesi videosu da olsun

18. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hayırlısı inşallah... Foto diye hatırlatmamıza sanırım gerek yoktur artık... :)

19. 34emre0435

34emre0435 Sessiz

@ezmocesteri tesekkurler abi açıcam inşallah en yakin zamanda konuyu

@domestos gerek yok veli abi birazdan başlarim foto paylaşmaya 17.30 gibi alicaz aracı

Sent from my iPhone using Tapatalk

20. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Hayırlısı olsun :)

Sayfayı Paylaş