Paypal İle Dolandırıcılık

Murat

Kıdemli Üye
Konum
Beyoğlu - İstanbul
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
#1
Bazı arkadaşların bilgisi var, ama konuyu genel olarak açmak istedim ki önlemlerinizi alınız. Dün sabah Ankara'ya doğru giderken yakıt almak için istasyonda durdum, markette ödeme yaparken eleman bakiye yetersiz dedi, yanlış rakam girmiştir diye düşündüm ve tekrar çekim yaptırmadım ve nakit olarak yakıtı aldım. Aracıma bindikten sonra içimden bir ses hesabını kontrol et dedi ve o an mobil şubeye giriş yaptım ve hesabımdan 165 TL'lik yetkisiz işlem yapılmıştı.

Ufak bir şoktan sonra maillerimi senkronize ettim (aptal akıllı telefon her nedense outlook için otomatik senkronize yapmıyor), paypal'dan gittigidiyor.com üzerinden alışveriş yapılmış onun maili geldi, finansbanktan ise hesap bakiyeniz 100 TL altına düşmüştür diye mail gelmiş. Hemen finansbank aradım, kayıt oluşturdular 40 gün içerisinde sonuçlanır diyor, gittigidiyorun telefonu zaten yok, iletişim bölümünden mail attım.

Arkasından paypal ile iletişime geçtim durumu anlatan bir mail attım ve 15-20 dk sonra işlemin bloke edildiği ve paranın hesabıma iade edileceğine dair cevap geldi. Bizim finansbank ve gittigidiyor sadece kazandıkları paraya bakıyor, elin adamları işi çözüyor hemen.

Nihayetinde sorun çözüme kavuştu. Gittigidiyor'dan cevap bekliyorum, bu işlemi yapan kişinin bilgilerini teyit etme amaçlı. Gerçi bilgiler bende var, ctesi günü o adresi ziyaret edeceğim.

Dipnot: Paypal olayı çözdükten yaklaşık 2 saat sonra, Ankara'da kahvaltı yaparken gittigidiyor mail atmış: Probleminizle alakalı bir şey yapamayız, paypal ile iletişime geçiniz.
Gittigidiyora yazdığım cevap: Gerizekalılar siz bir maile cevap verene kadar adamlar olayı çözdü bile.

Allah kimsenin başına böyle bir dert vermesin. O an yanımda nakit olmayabilirdi, yanımda kredi kartı da olmayabilirdi... O zaman ne yapabilirdim düşünmek bile istemiyorum...

Ayrıca şifrelerinize çok dikkat edin; web üzerinden para işlemi yaptığınız hiç bir hesabınızın şifresini diğer sitelerle aynı tutmayın. Mesela ben bir çok sitede aynı şifreyi kullanıyordum, paypala da o şifreyi atamıştım, dün gece hepsini yeniledim.
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#3
Çok geçmiş olsun, neyse ki olay çözülmüş.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#7
Geçmiş olsun... Adresi unut gitsin, başını durduk yere belaya sokma derim...
 
Üst Alt