Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paypal İle Dolandırıcılık

Konu, 'Hukuk' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Bazı arkadaşların bilgisi var, ama konuyu genel olarak açmak istedim ki önlemlerinizi alınız. Dün sabah Ankara'ya doğru giderken yakıt almak için istasyonda durdum, markette ödeme yaparken eleman bakiye yetersiz dedi, yanlış rakam girmiştir diye düşündüm ve tekrar çekim yaptırmadım ve nakit olarak yakıtı aldım. Aracıma bindikten sonra içimden bir ses hesabını kontrol et dedi ve o an mobil şubeye giriş yaptım ve hesabımdan 165 TL'lik yetkisiz işlem yapılmıştı.

Ufak bir şoktan sonra maillerimi senkronize ettim (aptal akıllı telefon her nedense outlook için otomatik senkronize yapmıyor), paypal'dan gittigidiyor.com üzerinden alışveriş yapılmış onun maili geldi, finansbanktan ise hesap bakiyeniz 100 TL altına düşmüştür diye mail gelmiş. Hemen finansbank aradım, kayıt oluşturdular 40 gün içerisinde sonuçlanır diyor, gittigidiyorun telefonu zaten yok, iletişim bölümünden mail attım.

Arkasından paypal ile iletişime geçtim durumu anlatan bir mail attım ve 15-20 dk sonra işlemin bloke edildiği ve paranın hesabıma iade edileceğine dair cevap geldi. Bizim finansbank ve gittigidiyor sadece kazandıkları paraya bakıyor, elin adamları işi çözüyor hemen.

Nihayetinde sorun çözüme kavuştu. Gittigidiyor'dan cevap bekliyorum, bu işlemi yapan kişinin bilgilerini teyit etme amaçlı. Gerçi bilgiler bende var, ctesi günü o adresi ziyaret edeceğim.

Dipnot: Paypal olayı çözdükten yaklaşık 2 saat sonra, Ankara'da kahvaltı yaparken gittigidiyor mail atmış: Probleminizle alakalı bir şey yapamayız, paypal ile iletişime geçiniz.
    Gittigidiyora yazdığım cevap: Gerizekalılar siz bir maile cevap verene kadar adamlar olayı çözdü bile.

Allah kimsenin başına böyle bir dert vermesin. O an yanımda nakit olmayabilirdi, yanımda kredi kartı da olmayabilirdi... O zaman ne yapabilirdim düşünmek bile istemiyorum...

Ayrıca şifrelerinize çok dikkat edin; web üzerinden para işlemi yaptığınız hiç bir hesabınızın şifresini diğer sitelerle aynı tutmayın. Mesela ben bir çok sitede aynı şifreyi kullanıyordum, paypala da o şifreyi atamıştım, dün gece hepsini yeniledim.

2. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Geçmiş olsun, internetten alışverişe her zaman dikkat edilmeli...

3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Çok geçmiş olsun, neyse ki olay çözülmüş.

4. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Geçmiş olsun abi. Nereyi basıyoz?

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Edirne ;D demiştim yanlış hatırlamışım, Çorluymuş :D

6. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    İstikamet Tekirdağ / Çorlu

7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Geçmiş olsun... Adresi unut gitsin, başını durduk yere belaya sokma derim...

Sayfayı Paylaş