Pasta Cila, Boya Koruma ve Yıkama

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Görüntüler gerçekten iç açıcı... Allah kaza bela vermesin... Bu arada plakanın Çivril'den alınma olduğu gözlerden kaçmadı... ;)

Bende bir örnekleme yapayım... Benim guzunun çok ihtiyacı olmadığına kanaat getirdim gibi...

mesut taşdemir

Katılımcı
Hay maşallah rengine kurban. Elbette yoktur hocam şu an ama şöyle düşünün ı boyayı koruyan vernik tabakası yaş aldıkça inceliyor o tabakayı bu tür ürünler koruyor. Fiyatı uygun uygulaması basit bence gene de kullanın derim. Bir çeşit boya koruma kalkanı gibi :) evet araç Çivrilli hocam ;-)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hay maşallah rengine kurban. Elbette yoktur hocam şu an ama şöyle düşünün ı boyayı koruyan vernik tabakası yaş aldıkça inceliyor o tabakayı bu tür ürünler koruyor. Fiyatı uygun uygulaması basit bence gene de kullanın derim. Bir çeşit boya koruma kalkanı gibi :) evet araç Çivrilli hocam ;-)

Bahara doğru aklımda olsun o zaman... Senin minik guzu, bildiğin "sıpacı"ymış desene... :p

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Arkadaşlar Giresun-Yağlıdere ye atandım... Pek de hoş görünmeyen bir petrol ofisinin yıkama bölümüne aracımı çektim... Genç bir arkadaş aracı yıkamaya başladı... Tüm samimiyetimle söylüyorum ben kendi aracım daha, bu kadar iyi yıkamamışımdır hiç... Ve gerçekten başka yıkayan da görmedim. Hemen su hızlıca köpük tekrar su kombinesi ile çalışanların aksine;

Araçta kir kalmayacak şekilde adamakıllı su ile yıkama... (Köpüğe gerek kalmıyor bile)
Aracı güzelce köpükleyip isteğe göre sünger, fırça ile yıkama...
Aracı milim milim su ile yıkayarak kontrollü bir şekilde temizlemek...
Güler yüz...

Evet bu arkadaş benim rastladığım en iyi petrol ofisi personelidir... Maşallah gerçekten kardeşe... Sitemize davet ettim kendisini... Katılmasına sevinirim...
Ha unutmadan bu işi sadece 1 aydır ilk defa yapıyormuş O0 Sen bu iş için doğmuşsun gibi düşünüyordum ben de dedim... ;) MAŞALLAH...

Sürekli Maşallah demdemin de sebebi, arkadaş süngeri ıslatırken su pompasını elinden kaçırdı ve pompa o tazyikli su ile aracıma doğru geldi ve allahtan altına girdi lastiğe vurup bana doğru geldi vs...ama araca zarar vermedi... Arkadaşta üzüldük gerçekten ama bişey olmadı... Haftalık sadakamı veriyorum abi ben dedi :D şükrettik ikimizde... Nazarladım kısaca ... Maşallahhhhhh :nazar:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Güle güle kirlensin guzu... :)

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Abi sağolasın bimükabil... :dua: O0

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Güle güle kirlensin :) önümüzdeki hafta sonu tatil dönüşü hem yolun tüm kiri aksın hem de yaz öncesi cilalansın diye bi bakım işide benim var..

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
PASTA-CİLA-KORUMA
24a38d04cb4443af4a7266c82da29a72.jpg

Ben de yaptırdım...

isler.ramazan

Katılımcı
Arkadaslar simdi diyelimki bekbars da boya koruma yaptiriyoz 18 24 ay lik vs pasta cila atiliyo hareler cizikler gideriliyo vs boya koruma yapiliyo aradan 18 geciyo yeniden boya koruma yaptiricaz yine ayni islemler yapiliyo .peki her boya korumada pasta cila pastacila boyamiz incelmiyomu nereyekadar yaptiracaz bu boya korumayi?

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Arkadaslar simdi diyelimki bekbars da boya koruma yaptiriyoz 18 24 ay lik vs pasta cila atiliyo hareler cizikler gideriliyo vs boya koruma yapiliyo aradan 18 geciyo yeniden boya koruma yaptiricaz yine ayni islemler yapiliyo .peki her boya korumada pasta cila pastacila boyamiz incelmiyomu nereyekadar yaptiracaz bu boya korumayi?

Merhaba ,konu epey uzun ama oldukça değerli bilgiler var sanırım yardımcı olabilir,

http://subaru4ever.com/index.php?topic=88.0;nowap

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bekbars konusunda @ktaskan tecrübeli

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Ben meguiars markasının next generation 2 isimli ürününü kullanıyorum. Hem boyayı inceltmiyor hem de özellikle koyu renklerde müthiş bir ıslak görüntü veriyor . Uygulaması çok kolay. İki arkadaşım arabayı ne zaman boyattın diye farklı zamanlarda sordular abartmıyorum zor ikna ettim. Devamında ürüne sulandılar ama ben galip geldim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aslinda firmasi b firmasi onemlki degil bulent merakettigim herrboya korumada boyamiz incelmiyomu ?

Pasta uygulaması yapıldıkça boya incelir ama bu incelme kaç uygulamada sıkıntılı seviyeye gelir bilmiyorum...

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bahara doğru aklımda olsun o zaman... Senin minik guzu, bildiğin "sıpacı"ymış desene... :p
velı abı naber...ben şampuan alacam araba ıcın....''meguiars'' marka alacam ama hangısını alayım karar veremedim yaa..n11 ve hb dan baktım kararsız kaldım..hangısını onerırsın...

Üst Alt