Pasta Cila, Boya Koruma ve Yıkama

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çağlar artık bir çok benzinlikte bahsettigin 1 tl atıp tazyikli şu ve köpük sıkan makinelerden var, ben istanbul yolundaki benzinliklerde görüyorum, nispeten çok yoğun olmayan yerler var. Opet Shell Moil Lukoil Po hepsi olabilir, Y.Mahalle den Şaşmaz a kadar ir sürü uygun benzinlik var sana uygun güzergahlarda bak bence. Şaşmaz daki Shell çok iyi olur ama orası çok yoğun oluyor.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Benim avantajim bu makineler bizim kurumun otoparkinda var ve her saat bos..rahat rahat iniyorum güzelce yıkıyorum kurulayıp yerine çekiyorum..o yönden şanslıyım..
Ben dün öyle yaptım mesela köpükleme öncesi 1 TL attım tanzikli su makinesine pisliği indirdim. Kendi şampuanımla güzelce yıkadım sonra 1 TL daha attım köpüğü indirdim. Kurulama oh miss ama burası Aydın üzgünüm :p :p

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Memnun kalırsın..Ben yıkamaya götürüyordum gayet güzel yapıyorlardı işlerini.
detailing garage ı aradım detaylı iç temizliği 200 den başlıyor dedi aracın temizliğine göre, en az 1 gün orada kalıyormuş, aracı tamamen kurutup öyle veriyorlarmış
iş yerinden m3 ü olan bir arkadaşla götürmeyi düşünüyoruz bakalım

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Benim avantajim bu makineler bizim kurumun otoparkinda var ve her saat bos..rahat rahat iniyorum güzelce yıkıyorum kurulayıp yerine çekiyorum..o yönden şanslıyım..

Aynı avantajdan bizde de varmış da benim haberim yokmuş. Bizim otoparkta da basınçlı su ve yıkama sistemi mevcutmuş, hatta köpük sıkan makine de varmış. Bu sabah güzelce yıkadım, silmeye fırsatım olmadı ancak tertemiz oldu araba. Hafta sonları için yerimi buldum, güzel oldu bu, kısmet...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aynı avantajdan bizde de varmış da benim haberim yokmuş. Bizim otoparkta da basınçlı su ve yıkama sistemi mevcutmuş, hatta köpük sıkan makine de varmış. Bu sabah güzelce yıkadım, silmeye fırsatım olmadı ancak tertemiz oldu araba. Hafta sonları için yerimi buldum, güzel oldu bu, kısmet...

Ben arabayı kurulayamacaksam yıkamıyorum, yıkatmıyorum kirli kalması yıkayıp suyun üzerinde kurumasından daha iyidir... Ama bazı zaruri durumlarda kaçınılmaz olabiliyor...

Bilgilendirme açısından yazıyorum; aracı yıkatıp kurulamadığımızda üzerinde kalan su damlacıkları kuruyana kadar güneş (varsa) ışığı ile birlikte mercek etkisi yapıyor... Ayrıca; yıkatılan su kireçli ise üzerinde kalan suyun kireci doğrudan boya üzerinde kuruyor...

Sağlıcakla kazasız günlerde kirlensin guzular... ;)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ben arabayı kurulayamacaksam yıkamıyorum, yıkatmıyorum kirli kalması yıkayıp suyun üzerinde kurumasından daha iyidir... Ama bazı zaruri durumlarda kaçınılmaz olabiliyor...

Bilgilendirme açısından yazıyorum; aracı yıkatıp kurulamadığımızda üzerinde kalan su damlacıkları kuruyana kadar güneş (varsa) ışığı ile birlikte mercek etkisi yapıyor... Ayrıca; yıkatılan su kireçli ise üzerinde kalan suyun kireci doğrudan boya üzerinde kuruyor...

Sağlıcakla kazasız günlerde kirlensin guzular... ;)
Aynen abi kurulama yapmayacaksam bende yıkamam pis kalsın daha iyi. Yağmur suyunda sıkıntı yok kireç vs. olmadığı için.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Tüh tüh, neyse olan oldu artık. Yarın geniş vakitte üstüne bi su tutar silerim artık. Sağlık olsun...

mesut taşdemir

Katılımcı
06c88933a85be497066eea4a3c5604e9.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Nedir bunun marifeti beyler, reklam yapıyorsunuz madem anlatın baaalım

Benimde beyin duvarlarımın çeperinde aynı soru yankılandı ama toplantıya sakladım iştahımı... Mesut'un da konuşacağı bir çok konu vardır dedim beynime... ;)

mesut taşdemir

Katılımcı
Benimde beyin duvarlarımın çeperinde aynı soru yankılandı ama toplantıya sakladım iştahımı... Mesut'un da konuşacağı bir çok konu vardır dedim beynime... ;)
Nedir bunun marifeti beyler, reklam yapıyorsunuz madem anlatın baaalım
Farketmez hocam; ppte ve teflon içerikli bir ürün bu, yağmur kaydırıcı ve 12 ay dayanma süresi var ama ben 3 ayda bir yapıyorum çünkü inanılmaz bir şekilde kirletiyorum aracı. Arabamın rengi buz mavisine yakın bir renk ve kirlenince rengini hemen kayıp ediyor uyguladıktan 1 ay sonraya kadar asıl rengini tamamen koruyor ve özellikle yağmur çamur tutmama konusunda gayet başarılı bir ürün.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Farketmez hocam; pptf ve teflon içerikli bir ürün bu, yağmur kaydırıcı ve 12 ay dayanma süresi var ama ben 3 ayda bir yapıyorum çünkü inanılmaz bir şekilde kirletiyorum aracı. Arabamın rengi buz mavisine yakın bir renk ve kirlenince rengini hemen kayıp ediyor uyguladıktan 1 ay sonraya kadar asıl rengini tamamen koruyor ve özellikle yağmur çamur tutmama konusunda gayet başarılı bir ürün.
Mesut bu ürüne eğilelim

apojitsu

Katılımcı
formula 1 scratch out ve carnauba cilası en memnun kaldığım ürünlerdir. özellikle kılcal çizik gidermede scratch out harika diyebilirim. Türkiye'de yüzüne bakılmıyor ama amerika taraflarında bu markanın taklitleri üretilmekte. bir markanın takliti de üretiliyorsa o marka zaten kelitelidir. amerikan detailing forumlarında popüler olan bir marka. tavsiye ederim. ben polisaj makinesi ve Atas'ın polishing pedi ile dalıyorum bizim arabalara ve sonuç harika. volvoda da kılcal çizikler gözüme çok batıyor. havalar biraz düzelsin, ona da girişeceğim. en son mazda6'ya yapmıştım geçen yaz. 2 ay sonra da yakup aldı götürdü zaten arabayı 8)

turtle, sonax falan da kullandım ama o kadar verilen paranın karşılığını alamadım. özellikle turtle dış korumada acemi kişiler için biraz basit ürün üretiyor. ama turtle'ın antistatik torpido spreyini de yere göğe sığdıramam o ayrı...

aslında autoglym falan almak lazım 8)

mesut taşdemir

Katılımcı
formula 1 scratch out ve carnauba cilası en memnun kaldığım ürünlerdir. özellikle kılcal çizik gidermede scratch out harika diyebilirim. Türkiye'de yüzüne bakılmıyor ama amerika taraflarında bu markanın taklitleri üretilmekte. bir markanın takliti de üretiliyorsa o marka zaten kelitelidir. amerikan detailing forumlarında popüler olan bir marka. tavsiye ederim. ben polisaj makinesi ve Atas'ın polishing pedi ile dalıyorum bizim arabalara ve sonuç harika. volvoda da kılcal çizikler gözüme çok batıyor. havalar biraz düzelsin, ona da girişeceğim. en son mazda6'ya yapmıştım geçen yaz. 2 ay sonra da yakup aldı götürdü zaten arabayı 8)

turtle, sonax falan da kullandım ama o kadar verilen paranın karşılığını alamadım. özellikle turtle dış korumada acemi kişiler için biraz basit ürün üretiyor. ama turtle'ın antistatik torpido spreyini de yere göğe sığdıramam o ayrı...

aslında autoglym falan almak lazım 8)
Formula 1 i çok duydum bir de köpek balığı şeklinde bir logosu olan wax markası var o en kaliteli olanı ama doğal carnubau maddesi içerdiği için ömrü kısa 1 ay duruyor üstünde. Ayrıca 135 tl gibi bir fiyatı var. Turtle wax hem sıvı cila hem uygulaması kolay hemde sonuç çok etkileyici olduğu için (üstüne üstlük ekonomik) tercihim bu yönde. Bugün bir arkadaşım ile çektim cilayı daha önce cila ne işe yarar falan bilmiyordu arabaya iki ton boya atmış gibi oldun dedi cila uygulaması için. Turtle wax özellikle metalik boyada daha net işe yarıyor.

Üst Alt