Pasta Cila, Boya Koruma ve Yıkama

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
20130708_154730.jpg

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Sizin gibi işi bilen, nakit ve vakit ayırabilen insanlardan araç almakta fayda var. Bu sizin sahibi olduklarınıza verdiğiniz önemin bir göstergesi bence.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Teşekkür ederim.

Benden araç alan insanların da mutlu olmalarına ve beni iyi anmalarına çok önem veririm. Mesela daha önce sattığım MX-5'i daha fazla verdiği halde hal ve tavırlarını beğenmediğim birisine vermemiş ama Ankara'dan gelen pırıl pırıl genç bir mühendis'e satmıştım. O aracın ardından hiç hayıflanmadım, çünkü güzel bir insana gitti...

Sizin gibi işi bilen, nakit ve vakit ayırabilen insanlardan araç almakta fayda var. Bu sizin sahibi olduklarınıza verdiğiniz önemin bir göstergesi bence.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Zamanla çok ilgili değil benim için aslında. Çünkü bir Sonax bayisi iş yerime çok yakın ve çok uzun zamandır oraya gidiyorum. Sahibi ile eski dostluğumuz ve karşılıklı güvenimiz var. Ben sabah aracı şirkete park etmek yerine oraya bırakırım. Akşam giderken de alırım.

Benim orada kendilerinden satın aldığım özel malzemelerin bulunduğu bir çantam var. Ve araçlarımı hep aynı kişi yapar, ne istediğimi, beklediğimi bilir. Süngerime, kovama, şampuana, kullanılan malzemelere kadar özeldir. Araçlarım hiç normal yıkamaya girmez. Her yıkama yaklaşık 3 saat sürer ve her yıkama sonrasında mutlaka el ile özel bir cila uygulanır.

Maaşallah, Geçmiş olsun, zaman ve imkan olunca hasta olmamak elde değil sanırım.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Pamuklara sarası geliyor insanın bebek gibi :D (Hastalık bulaşıcı sanırım)

Yba

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5 (2015)
Zamanla çok ilgili değil benim için aslında. Çünkü bir Sonax bayisi iş yerime çok yakın ve çok uzun zamandır oraya gidiyorum. Sahibi ile eski dostluğumuz ve karşılıklı güvenimiz var. Ben sabah aracı şirkete park etmek yerine oraya bırakırım. Akşam giderken de alırım.

Benim orada kendilerinden satın aldığım özel malzemelerin bulunduğu bir çantam var. Ve araçlarımı hep aynı kişi yapar, ne istediğimi, beklediğimi bilir. Süngerime, kovama, şampuana, kullanılan malzemelere kadar özeldir. Araçlarım hiç normal yıkamaya girmez. Her yıkama yaklaşık 3 saat sürer ve her yıkama sonrasında mutlaka el ile özel bir cila uygulanır.

Öncelikle Maşallah diyelim...
Her işte olduğu gibi özellikle en azından benim gibi çok fazla bilgisi olmayan kişiler için güven çok önemli. Sonuçta ödenen rakamlar hiç az değil en azından benim için. Ama aracım hiçte sizinkiler gibi parlamıyor. Beni rahatsız eden 700-800TL arası ücret istenen bir işlemin 2-3 saatte bitirilmesi bana çok normal gelmiyor, güvenemiyorum. Üstelik aracımı sadece ya Meguiars yada Sonax bayisine götürüyorum. Bu tip markalar tüm bayilerini belli standartta hizmet vermeye zorlamalı. Sizin araçları görünce bariz fark var :)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
700-800 TL tutan işlemler 3 saatte bitmez zaten. Benim yukarıda izah ettiğim otomobillerimin yıkanma prosedürü. Bu prosedürün sonunda da el cilası ve deri bakım sütü uygulaması var.

Ama komple iç dış boya korumaya verirseniz, sabah 09.00 verir, akşam 17.00-18.00 gibi alırsınız... Standardizasyon konusunda tamamen haklısınız, aynı işlemlerde fark oluyor. Hatta aynı işletmede 2 usta arasında da fark oluyor...

Öncelikle Maşallah diyelim...
Her işte olduğu gibi özellikle en azından benim gibi çok fazla bilgisi olmayan kişiler için güven çok önemli. Sonuçta ödenen rakamlar hiç az değil en azından benim için. Ama aracım hiçte sizinkiler gibi parlamıyor. Beni rahatsız eden 700-800TL arası ücret istenen bir işlemin 2-3 saatte bitirilmesi bana çok normal gelmiyor, güvenemiyorum. Üstelik aracımı sadece ya Meguiars yada Sonax bayisine götürüyorum. Bu tip markalar tüm bayilerini belli standartta hizmet vermeye zorlamalı. Sizin araçları görünce bariz fark var :)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
MAAŞALLAH...
Abi abi aracım 15 bin km de ama tırnağa gelmeyen çizikler ve nokta nokta boyaya yapışmış pütürcükler var.Sadece kil ve cila yeterli mi sence,ne önerirsin ?

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Kaporta Ustamın (Mazda eski servisinin kaporta ustası) tavsiyesi üzerine farecla marka wax aldım. Uygulaması oldukça basit. 2 ay etkisinin olacağını ustam söyledi. Sonra gözüme baktı ve 'sen ayda bir defa yapabilirsin, abartma' dedi :) Boyada canlanma oldu ama asıl faydası koruma üzerine olduğunu söyledi. Aslında boyada matlaşma var, Küheylan önce bir pasta-cila'ya ihtiyaç duyuyor ama sabredemedim deneme amaçlı uyguladım :)
Camlarda, stop lambalarında ve plastik aksamda da kullanılabilen bir ürün. Özenmeden, deneme amaçlı bir uygulama yaptım. Fikir vermesi açısından fotoğrafları paylaşıyorum. Son fotografta sol tarafa uyguladım, sağda yok.

20160929_165548.jpg 20161001_070441.jpg 20161001_070459.jpg 20161001_070508.jpg 20161001_110051_HDR.jpg

Bu da ürün:
Farecla Wax Polish Boya Koruyucu Sıvı Cila 1 Lt Fiyatı

Yba

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5 (2015)
Mustafa bey sadece meraktan soruyorum,
araç bakımına bu denli önem verdiğiniz için görüşünüzü merak ettim,
siz kaportayı seffaf film kaplama olayını nasıl bakıyorsunuz. Bahsettiğim gibi eski aracıma yaptırmıştım çok memnun kalmıştım, kapı çarpması, taş, kuş pisliği gibi pek çok etmenden koruduğu gibi araç yıkanmasınıda çok kolay hale getiriyordu.
Siz bu film kaplanmasına nasıl bakıyorsunuz?
Ben aracı aldığım hafta yaptırmış 3 yıl kullanmıştım, hiç bir kalkma, sararma vb durum olmamış araç her yıkamadan sonra pırıl pırıl parlıyordu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Maşallah maşallah maşallah. Allah kaza bela nazar vermesin hocam.

Üst Alt