Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Park Halindeki Aracımıza Çarpıp Kaçtılar

Konu, 'Hukuk' kısmında Bedfellow tarafından paylaşıldı.

1. Bedfellow

Bedfellow Sessiz

Eşim aracı Yol kenarındaki belediyenin ücretli park yerine çekiyor. Geldiğinde ise arka cam kırılmış ve bagaj kapağında ezik var. Görevli durumu farketmediğini ,kamyonet tarzı bir aracın 5 dk durup çıkacağım dediği için bilet kesmediğini belirtmiş. Polis çağırmış tutanak tutmuş , mobese kameralarına bakılmasını rica etmiş baştan olur demiş sonra mahkeme kararı olmadan olmaz demiş. Yada öyle kolayına gelmiş diyelim.kaskomuz vardı , camı ordan ücretsiz değişeceğiz .bagaj kapağınıda Çökükçüye göstereceğim inş sac kırılmamıştır.ezik göçük durumuna göre ya tamir ya da değişim olacak .
    Bir arkadaşım otoparklar sigortalı dedi,sigortacım ise hayır dedi. Bu konu Hakkı'nda bilginiz var mı ?Süreçte Hertürlü bilgiyi paylaşmanızı rica ederim

Ekli Dosyalar:

2. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Bunun sorumluluğu belediyeye ait olması gerekiyor, öyle para alıp ben görmedim demeyle olmaz.

grafff, ezmocesteri ve hakan_emre bunu beğendi.
  3. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Bencede sorumluluk belediyede olmalı.
    Prosedür nasıl olması gerekir bilmiyorum ama belediyeye mağdur olduğunuza dair bir dilekçe yazsanız gerekeni yaparlar.
    Geçmiş Olsun

4. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Ücretli otopark ise sorumluluğun oraya ait olması gerekir diye düşünüyorum geçmiş olsun. Boyanmadan düzeltilebilir gibi duruyor.

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Öncelikle büyük geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. :(

Olması gereken şudur; otopark işleten şirket veya kurum sizin zararınızı olduğu gibi hiç bir şey ile uğraştırmadan karşılamasıdır, ama burası Muz Cumhuriyeti olduğu için hem mağdur olup, hem de uğraşmak size kalıyor.

Kasko vasıtası ile aracınızı yaptırıp, hem değer kaybı hem de işletmeden zararı tazmin etmek için hukuk davası açabilirsiniz, kazanma ihtimaliniz çok yüksek, eğer aracınıza çarpan aracın plakası belliyse, işlem biraz daha basit, doğrudan dava açarak kaskonuzu bozmadan karşı tarafın trafik sigortasından yaptırabilirsiniz.

Aklıma gelenler bunlar, kafanıza takılan ne varsa sorabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun.

6. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  7. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Elinizde Otopark'a ait fiş vs. varsa saklayın. Herhangi bir hukuki işlem için gerekli olabilir.

8. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Her türlü olay sizin lehinizde, kıvıramazlar

domestos bunu beğendi.
  9. universitely76

universitely76 Katılımcı

Araç Markası:
    2009 Mazda 3 Touring
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan - Gri Şimşek
    Ücretli bir otopark olduğu için sorumluluk onlarda olması gerekiyor ama bizim ülkemizde bu işlerin bu kadar basit olmadığını hepimiz biliyoruz..
    Siz yine de yazılı bir şekilde belediyeye başvurunuzu yapın, sonuca göre hukuk yolunu da deneyebilirsiniz.

domestos bunu beğendi.
  10. süleyman46

süleyman46 Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 6
    Geçmiş olsun. Tutanak tutuldu ise, benden öncekilerin söylediği gibi, hakkınızı bir şekilde alırsınız bence. Allah beterinden korusun...

Son düzenleme: 28 Eylül 2016
    domestos bunu beğendi.
  11. HAKAN24

HAKAN24 Sessiz

Araç Markası:
    99 Mazda 323 1.5 BJ
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan
    Geçmiş olsun. Böyle durumlarda hakkınızı sonuna kadar arayın. Sakın boşver deyip kenara çekilmeyin. Polis mobese konusunda haklı. Mahkeme kararı gerekli. Tabi bir savcı tanıdığınız yoksa..

12. Bedfellow

Bedfellow Sessiz

Sağolun arkadaşlar , aracı çökükçüye bıraktım 450 tl ye cebimden yaptırıyorum, camı da kaskodan. bende belediyenin suçlu olduğunu düşünüyorum , mobese kayıtları için savcılığa başvuracağım. Aracıma vuran aracı bulamazsak avukatım vasıtasıyla belediyeyi muhattap almayı planlıyorum.otopark fişini saklıyorum, kanıt vs isterlerse ibraz edeceğim. Bugün polisten tutanağı alacağım bakalım ne yazmış

ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.
  13. Bedfellow

Bedfellow Sessiz

IMG_1825.JPG IMG_1828.JPG IMG_1826.JPG
    Arabayı aldım arkadaşlar çökükçü güzel iş çıkardı. Cam yerliymiş ama sorun olacağını düşünmüyorum ,bunada şükür.

14. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Gayet güzel görünüyor geçmiş olsun.

15. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Güzel olmuş. Resimlerden araç 0 gibi görünüyor :)

16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Büyük geçmiş olsun, Allah kaza bela vermesin. :)

17. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Geçmiş olsun gayet güzel görünüyor.

18. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Geçmiş olsun, ama işinizi hallettiniz diye ben olsam bu sorumsuzluğun peşini bırakmazdım, daha kötüsü olabilirdi

Sayfayı Paylaş