Paris Otomobil Fuarı mx-5 Hayranlığı

Konum
Samsun
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
#1
Mazda’nın en yeni modelinin lansmanı, yepyeni Mazda MX-5’in Paris Motor Show’da görücüye çıkmasıyla devam ediyor.Orijinal MX-5’in 1989 yılında Chicago Auto Show’da görücüye çıkmasından 25 yıl sonra gelen Mazda’nın küçük efsanesinin dördüncü nesli, firmanın araç satışı ve karlılık anlamında devam eden ekonomik büyüme açıklamasıyla eş zamanlı tanıtılıyor.

Geçtiğimiz ay, Mazda’nın Barselona’daki yeni etkinlik merkezi “Mazda Space”te görücüye çıkan yepyeni MX-5, mevcut modelden 100 kg daha hafif. Paris’te otomobil severlerin beğenisine sunulan modelde, roadster’ın klasik ön ortaya konumlanmış SKYACTIV-G 1.5 motor ve altı vitesli SKYACTIV-MT düz şanzıman ile neredeyse mükemmel 50:50 ön-arka ağırlık dağılımı ve arkadan itişli yerleşimiyle SKYACTIV Teknolojisi bulunuyor.

Modelin tasarımcıları, otomobilin dış tasarımı için nefes kesen sportif KODO – Hareketin Ruhu tasarımını benimseyerek daha alçak ağırlık merkezi, daha uzun motor kapağı ile canlılık ve hareketi ifade eden karakteristik hatları vurgulamıştır. Yeni modelde, yıllar boyunca MX-5’lerde doğuştan var olan bir özellik olan küçük ama oldukça rahat iç tasarım kullanılmıştır. Bunların yanı sıra Mazda, i-ACTIVSENSE aktif güvenlik teknolojisi ve firmanın araç içi bağlanabilirlik konsepti olan MZD Connect gibi son teknoloji özellikleri de araca eklemiştir.

Geçtiğimiz 25 yıl boyunca 950 binin üzerinde MX-5 üretilmiş ve bu rakam otomobili tüm zamanların en çok satan roadsterı yapIYOR. Yepyeni MX-5 Paris Expo’da 3. Salon 219. stantta görülebilir. Etkinlik 19 Ekim’e kadar devam edecek.[size=14pt][/size]
 

Ekli dosyalar

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#2
Gözüm alıştıkça sevmeye başladım ben bu mx i.
 

sokrates

Katılımcı
Konum
istanbul
#3
aranizdaki tek "özlü sözler " üreticisi olarak,
otomobil yetiskinlerin oyuncagidir.
sozune en uyan araclardan biridir.rekorun devamida ni niyaz ederim.
:)
 
Konum
Samsun
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
#5
Benim de gözüm alışmaya başladı galiba. İlk gördüğümde sevmemiştim, şimdi bakınca hiç sevmiyorum!
Ruhunu kaybetmiş gibi duruyor kodo ile alakasız buldum ben Mustafa abi...
Photoshop ile yapılan sahte mx ler bile kodo ya daha uyumluydu kodo+mx uyarlamasını başarısız buldum özünü yitirmiş sanki...Ama hayranları illaki beğenecektir...
 
Konum
Samsun
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
#6
Yani yuvarlak hatlarıyla mx5 daha bir efsane ve sevimli sıcak duruyordu bu biraz haşin ruhuna aykırı duruyor sanki... :( :-\ :nea:
 
Üst Alt