Özel Plakaların Satışa Etkisi.

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 - M3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
GS, FB, BJK veya ask, xxp, yyp gibi siyasi terimlerin olduğu plakalı araçlar kimi zaman piyasanın 3000-5000 TL fazlasına kimi zaman abartılı fiyatlarla satışa çıkıp satılmaktadır. Heralde bizim doğamızda var bak ben gs´liyim fb´liyim ya da xxp partiliyim bak plakam bile xxp demek.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ben rağbet etmedim hiç... Kendini bilmeyen insanlara aracımı çizme zevkini tattırmak istemem...

Bir kez çocuklar istedi diye ikisinin baş harflerini içeren seri almıştım...

Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Simdiye kadar hep buna dikkat ederek almistim. Manasi olan ozel plakalar..Son plakamda anlamdan ziyade guzel plaka olmasina dikkat ettim sadece ama oda yine anlamli oldu

Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Benim plaka tamamen tesadüf oldu eşimin ve benim soyadlarımızın ilk harfleri :) sonrasında gelen 2900 Gümüşhane ile hiç alakamız yok...

Eski plaka için önceki sahibi ad ve soyadı için epey uğraşmış ,belirtilen (GS ,FB,vs ) plakaların satışa etkisinin çok fazla olacağını düşünmüyorum.
Futbol ile fazla ilgilenmem ama olaki GS plaka aldım ve Kadıköy'de oturuyorum her maç sonrası varın guzunun halini düşünün :)

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Bir FB plakam olsa yok demezdim hiç, olsun da isterim. Genelde son iki haneyi memleket plakası yaparım, şimdiye kadar hep öyle oldu.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Yok ya o kadar holigan olan yerlerde yaşamıyoruz sonuçta bir şey olmaz.

hus3yn

Katılımcı
3 sene önce vosvos kullanırken VV plakası kullanılmaya başlasa da hanımın üstüne yapsam aracıda VV plaka alsam diyordum hep (1 aydır VV plaka kullanılmaya başladı) ama nasip olmadı :) 323 aldım son aracım 323 plakalı denk geldi memnunum :D

Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
Bence etkiliyor, örneğin benim aracımdaki plaka için kaç kişi aracını gel bana sat dedi ve hala diyor. Ama ben araçlarımı satarken hep plaka vermemek şartı ile sattım. Hatta adamlara ikamet değiştittirip öyle satış yaptımki plaka değişikliği olabilsin.

Şimdiye kadar beş tane aracım oldu, beşininde plakası 24UC024 oldu. Kafamda bir plaka var oda bizim burdan giti yoksa gözüm onda 24UC001 8)

Bu arada üç tanede motosikletim oldu bir tanesini 24UC111 almıştım onuda sattım şimdikinin plakasını bile hatırlamıyorum :D