Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Otomobilde Satışlar Doludizgin

Konu, 'Gündem' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Otomobilde satışlar, 2015 ilk 4 ayında otomobil ve hafif ticari satışları %57 arttı. Otomobil pazarı %49 ,Hafif Ticari araç pazarı %85,5 yükselişte.

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2015 yılı ilk dört ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre %57,11 artarak 264.850 adet olarak gerçekleşti. 2014 yılı dört aylık dönemde 168.577 adet toplam pazar gerçekleşmişti. Otomobil satışları, 2015 yılı Ocak-Nisan döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre %49,26 artarak 197.202 adete yükseldi. 2014 yılı aynı dönemde 132.116 adet satış gerçekleşmişti.
    Hafif ticari araç pazarı, 2015 yılı ilk dört ayında geçen yıla göre %85,54 oranında artarak 67.648 adete ulaştı. Geçen yıl aynı dönemde 36.461 adet satış yaşanmıştı.

Nisan pazarı 90 bini aştı

2015 yılı Nisan ayı otomobil ve hafif ticari araç pazarı 91.602 adete ulaştı. 53.305 adet olan 2014 yılı Nisan ayı otomobil ve hafif ticari araç pazar toplamına göre satışlar %71,85 oranında arttı. 2015 yılı Nisan ayında otomobil satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %64,16 artarak 70.211 adet olarak gerçekleşti. 2015 yılı Nisan ayında hafif ticari araç pazarı 2014 yılının Nisan ayına göre %103,03 artarak 21.391 adet seviyesine ulaştı.

2015 yılı ilk dört aylık dönemde, 1600cc altındaki otomobil satışlarında %51,13, 1600-2000cc aralığında motor hacmine sahip otomobil satışlarında %17,12 ve 2000cc üstü otomobillerde %13,86 artış görüldü. 2015 yılı dört aylık dönemde, 85kW altı 10 adet, 121kW üstü ise 20 adet elektrikli otomobil satışı gerçekleşti.

2015 yılı ilk dört ayında, otomobil pazarında ortalama emisyon değerlerine göre en yüksek paya %42,11 oranıyla 100-120 gr/km arasındaki otomobiller 83.043 adet ile sahip oldu. 2015 yılı ilk dört aylık dönemde, dizel otomobil satışlarının payı %59,44’e gerilerken, otomatik şanzımanlı otomobillerin payı ise %47,35’e yükseldi. 2015 yılı otomotiv sektörü toplam pazarının 900-950 bin adet aralığında gerçekleşeceği beklenmekte.

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Kriz mıriz hak getire... Ağlayan insanlara mı inanalım rakamlara mı?

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

3. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Abi bir çoğu şirket ve filo araçları.
    Yani vergiden bir şekilde muaf edilebilen araçlar.
    Bizim gördüğümüz fiyatların çok altına ve vergi iadesi sayesinde ucuza geliyor.

Aslında yurdum vatandaşının sıfır araç aldığı yok maalesef.

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Abi zengin zaten zengin, kriz onlar için tiyatro oyunu.

5. Lupara

Lupara Katılımcı

proton 70,Mazda 80 arac satmis.insan sinir oluyor.

6. dr_azoom

dr_azoom Katılımcı

7. Lupara

Lupara Katılımcı

Resim görünmüyor. İnşallah şimdi görünür.

MAzda bayilerinin bişeyler yapması lazım.
    Reklam, indirim vs.

8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Çok satma gibi bir amaç, istek yok ki... Ürettiğini satıyor, geçen yıl milyar dolarlarca kâr elde ettiler. Yani Mazda için işler tıkırında...

9. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Veli abi tamamen katiliyorum sana..şimdi baktim Mazda 100 bin üstü satmış Amerikada 2015 ilk çeyreğinde..Keza Avrupa ve diger ülkelerde de öyle..Zaten istedikleri pazara hakimler Türkiyede cok satmış az satmış çokda problem degil..Kalitesi belli hedefleri belli gerisi Japon amcalara tesekkür etmek..

10. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Birde şunu anlamıyorum... Çok satsa bize prim mi verilecek?? Hayır...

Bu dert tasa niye?? Bırak çok satmasın... Ayrıcalık Mazda sahiplerinde kalsın... 250 bin kişilik şehirde tek model ve renk araca sahip olmak paha biçilemez bence...

:D

11. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Bende Türkiyede tek olabilirim Veli abi..biliyorsun Black Edition

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Olabilir değil teksin, kesin... O0

13. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Çok satsın diye istrmemizin sebebi galiba piyasa algısını değiştirmek, yoksa bence de az satsın, geçerken dönüp bakılıyor ya o keyif yetiyor.

14. faroz_52

faroz_52 Aktif

Evet abi koca Aydında trafikte hiçte mazda göremedik biz açıkcası birsürü model görürüz diye düşünmüştük bi
    Cx-5 birde 323f gördük orda bulunduğumuz zaman zarfında ve yolculuk esnasında :)

15. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    CX-5'i görmeniz büyük şans diyebilirim, toplam iki tane var ve ben bile sık görmüyorum... Bir tane Skyactive 3 var, 3-4 tane BL kasa var, BK kasalar bile çok çok az 5 tane yoktur diyebilirim...

Fakat; 323 ve 626 sayısı çoğunlukta, özellikle 323...

16. faroz_52

faroz_52 Aktif

Açıkcası şöyle düşünüyordum burası ege burdaki insanlar daha blinçli reno hastalığı yoktur yollarda insanlar mazda gibi sağlam ve kaliteli markalara ağırlık verirler o yüzdende bizim karadenize nazaran sayı epey yüksektir dedim yanlış hipotez :)
    Trabzonda ışıkta kavşakta park halinde trafikte hemen hemen görmeme şansınız yok samsunda fena sayılmaz fakat bizim hayret ettiğimiz nokta Trabzon da bu kadar mazda var ama sanal ortamda trabzonlu sayısı çok az yada hiç yok :( Ben onlarında burada olmasını isterdim acaba diğer kanalda mı takılıyor bu adamlar bilemedim tuhaf bi durum :/

17. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tamamen haklısın, bu gün Uzungöl'den birisi aradı, ben aracımı satmak istiyorum, Mazda Garaj di mi orası bi ilginenin dedi... Sesinden laz olduğunu anladım ve Trabzon dan mı arıyorsun diye sordum, hayır Uzungöl'den arıyorum dedi... :D

Gülmemek için telefonda kendimi zor tuttum... Alım satım işine daha girmedik, girersek seni ararım dedim... :eek:

Uzungöl gibi bir yerde Mazda sahibi olduğuna mı şaşırayım, attığım sms davetine bu şekilde dönüş yapıldığına mı güleyim bilemedim...

İnsanlarda forum kültürü fazla yok, olayı ben buraya bağlıyorum nihayetinde. Ayrıca; isteyen istediği yere takılabilir, takılması da iyi olur... Hız, yardımlaşma, çözüme ulaşma ve sıcaklık farkı bariz şekilde ortaya çıkıyor...

18. faroz_52

faroz_52 Aktif

Bu çok fena :) geyik kısmına aktaralım hemen aklıma gelmişken asker arkadaşımın bi anısını anlatayım Arkadaşım Adana lı fakat muğla bodrumda öğrenimini ve hayatını sürdürmüş velhasıl kendini basketbol alanında geliştirmiş okulun düzenlediği spor faaliyetleri il dışı organizasyonlarıda bizim arkadaşa yüklemişler :)
    Trabzon a gitmişler amfi ses tertibatı vs herşeyi kurmuş bizim arkadaş zırt pırt elektrikler kesiliyor jeneratör çalışıyor sürekli salonda....
    Vali bey konuşması için kürsüye davet edilmiş adam tam konuşmaya başlamış ses kesilmiş bizimki Enes kıpkırmızı oldum ses problemi var heralde tüm kabak bana patlayacak amfi dir ses tertibatıdır fişlerle oynuyorum onu sök bunu tak vs yok abicim yok diyo....Ulan dedim bu jeneratörün sesi kesildi elektrik baktım gene yok gittim jeneratörün yanın başında bi adam var bu niye çalışmıyor yakıt mı bitti yok uşağum ben kapattım iyide elektrik gene yok açsana şunu olmaz da uşağum Vali bey konuşuyor gürültü olmasın :) ulan bu nasıl bir kafadır adamı zor ikna ettim Emre diyorki bana Enes tamam yurdum insanı her bir yöresinde farklı renkli kardeşim ama sizin gibisi yok siz çok çok farklısınız adamın cevaba baksana yav ikna edicem diye akla karayı sectim demişti :)

Sayfayı Paylaş