Otomobil Bakım ve Temizlik Ürünleri Tavsiyeleri Ortak Konu

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu başlık altında otomobilimiz için kullandığımız kullanmayı düşündüğümüz temizlik ve bakım ürünleri hakkında bilgi paylaşımı yapabilir veya fikir alabiliriz.
İlk soru benden ön kısma yapışan sinekleri hangi ürün ile temizliyorsunuz? 10-15 TL lik böcek çıkarıcılar etkili olur mu ? Tavsiye edebileceğiniz ürün var mı?

Şu yeterli olur mu mesela?
Stac italy zift böcek temizleyici

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yıkamacının kullandığı bir ürün vardı ismini unuttum, ben de ona benzer bir şey var arabaya geçince bakarım. Bence linkteki ürün de işe yarar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Böcek sinek kalıntılarını ben ıslak mendil ile silerek çıkartıyorum... Ürün yorumları olumlu fakat gaz yağı da aynı işi görür bence.

Tepetaklak !!

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Icine dogmus oguzhan dun aksam o kadar baktim ama cilalik bisey bulamadim hele hareyi hic anlamadim o ne hasere ilaclama gibi

maytalman52

Katılımcı
Konu guzel oguzhan :) Sinek icin ekstra kullandığım bisey yok ancak cilalı bazı şampuanlar var mequairs MA-FRA gibi sadece bunlarla yikiyorum süngerle ve mikrofiberle siliyorum. iç konsol torpido ve lastikleri parlatmada SARP ın ürünlerini kullaniyorum

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Böcek sinek kalıntılarını ben ıslak mendil ile silerek çıkartıyorum... Ürün yorumları olumlu fakat gaz yağı da aynı işi görür bence.

Tepetaklak !!
Gaz yağı çıkarıyor ama biraz sürtmek gerekiyor birde aracın ön tarafı olduğu için plastikler solmasın diye sıkmak istemiyorum. Gaz yağı zift lekelerinde aşırı etkili.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Güneşli havada sıkıp arabayı yarım saat bırakacaksın güneşte, sonra bol köpüklü iki defa bıcı bıcı, anadan doğma gibi olur

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Modacarın kauçuk koruma besleme ürününü kullanıyordum çok memnun kaldım. Şimdi modacardan oluşan bir sepet hazırladım sipariş vereceğim deneyimlerimi paylaşırım :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
a24c5b1cd2ffaff32844bec64766f3fa.jpg

Nasil bi seramik bu bilgisi olan varmi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Guzunun rengini bozmaya yarayan uygulama... Yetkili servislerin tavsiye etmediği zımbırtılardan...

Şahsen uzak dur derim...

Guzuyu fırça ile yıkama/yıkatma yılda bir cila 2-3 yılda bir pasta ve cila yaptır yeter...

Tepetaklak !!

slash

Katılımcı
Şuanki çeyizimde ; auto glym srp , soft 99 light fusso coat 12 wax, plak2 , valet pro dragons ironx , fren balata temizleme, atas est , sonax cilalı şampuan , yağmur kaydırıcı, bir kaç kullanılmamış sıfır cila ve pasta pedi , sünger, detay fırçaları ve unuttuklarım vs.. :)

1 haftaya yayacak şekilde uygulamayı düşünüyorum kısmetse.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hey maşallah... Guzuyu eritme de !! :D

Tepetaklak !!

slash

Katılımcı
Şuanki çeyizimde ; auto glym srp , soft 99 light fusso coat 12 wax, plak2 , valet pro dragons ironx , fren balata temizleme, atas est , sonax cilalı şampuan , yağmur kaydırıcı, bir kaç kullanılmamış sıfır cila ve pasta pedi , sünger, detay fırçaları ve unuttuklarım vs.. :)

1 haftaya yayacak şekilde uygulamayı düşünüyorum kısmetse.

Sorma abi senin dediğin gibi boyayı eriteceksin diye arada benle eğlenen komşular var arada bir de onlarla uğraşıyorum :) :)

Atas pneubell mb lastik parlatıcısını atlamışım :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Cila olarak hangi urunu tavsiye edersiniz?kullanimi basit

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip