Otomobil Bakım ve Temizlik Ürünleri Tavsiyeleri Ortak Konu

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Pek özenerek uygulayamadim rüzgar bastırdı ama soft99 cilalı sampuan hakkında yine de fikir olsun. 1 kez kopukleyip duruladım sadece. Wax uygulamadım daha.
bu marka cidden çok iyi
waxlı şampuan kullanırsanız wax uygulaması yapmayın , wax kullanırsanız waxsız şampuan kullanın,wax yapacaksanız yıkama sonrası saf ipa(İzopropil Alkol ) kullanın araçda boya varsa 1e 5 sulandırarak arabayı güzelce silin genelde 2 tur yapın derler , ondan sonra wax yapın hatta wax üzerinde wax koruyucu yapın.

Son düzenleme:

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
bu marka cidden çok iyi
waxlı şampuan kullanırsanız wax uygulaması yapmayın , wax kullanırsanız waxsız şampuan kullanın,wax yapacaksanız yıkama sonrası saf ipa(İzopropil Alkol ) kullanın araçda boya varsa 1e 5 sulandırarak arabayı güzelce silin genelde 2 tur yapın derler , ondan sonra wax yapın hatta wax üzerinde wax koruyucu yapın.
Bu alkol olayinı bilmiyodum deniycem. Şampuan waxlıymış sen deyince baktım hocam. Bunun üzerine wax uygularsak sorun olur mu? Şimdilik wax zaten yapmıcam cunki haziran başında boya koruma yaptircam ilerisi için soruyorum. Tesekkurler

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bu alkol olayinı bilmiyodum deniycem. Şampuan waxlıymış sen deyince baktım hocam. Bunun üzerine wax uygularsak sorun olur mu? Şimdilik wax zaten yapmıcam cunki haziran başında boya koruma yaptircam ilerisi için soruyorum. Tesekkurler
-yaptırma kendin yap uygulaması basit sadece yuzeyi hazır hale getirmen gerek. (kaliteli wax al kullan gerisi satarsın çeyizde saklama gerek yok)
-yağlı yuzey üzerine yağ sürdün o yağlar orda kavga eder ayıramazsın :D aldıgın 12 ay korumalı olan wax sana 5-6 ay gider zaten ülke şartlarında o kadar dayana bilen wax oldu sana 3 ay ee ondan sonra bu wax kötü :d

- ipadaki uyarıyı unutma boyalı yüzey varsa sulandır he zarar verirmi daha duymadım ama uyarılar bu yönde
-camlarını sulandırılmamış ipa ile sil sonra 3D nin cam suyu ve cam bezi (kesinlikle) ile sil ondan sonra arkadaşlarına sor bu cam kapalımı açıkmı ? ben kendi araçıma yaptım sonrada elimi cama vurdum meğer kapalı imiş :D

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
-yaptırma kendin yap uygulaması basit sadece yuzeyi hazır hale getirmen gerek. (kaliteli wax al kullan gerisi satarsın çeyizde saklama gerek yok)
-yağlı yuzey üzerine yağ sürdün o yağlar orda kavga eder ayıramazsın :D aldıgın 12 ay korumalı olan wax sana 5-6 ay gider zaten ülke şartlarında o kadar dayana bilen wax oldu sana 3 ay ee ondan sonra bu wax kötü :d

- ipadaki uyarıyı unutma boyalı yüzey varsa sulandır he zarar verirmi daha duymadım ama uyarılar bu yönde
-camlarını sulandırılmamış ipa ile sil sonra 3D nin cam suyu ve cam bezi (kesinlikle) ile sil ondan sonra arkadaşlarına sor bu cam kapalımı açıkmı ? ben kendi araçıma yaptım sonrada elimi cama vurdum meğer kapalı imiş :D
Saolasın hocam tavsiyelerin için. Soft99 12 Aylık Wax aldım doğru. Ben boya korumayı turkcell den indirim var diye yaptiracaktim. Birde yapacak olan şirketi aradım uygulamalarında çizik tamiri de dahilmis o yüzden bi denerim demiştim. Autoclup normal fiyatı 400 tl mis turkcell kampanyasıyla 200 tl oluyomus. Onu yaptırıp aldığım wax ı da 4-5ay sonra kış girerken falan uygularım diyodum plan hatalı mi sizce?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Saolasın hocam tavsiyelerin için. Soft99 12 Aylık Wax aldım doğru. Ben boya korumayı turkcell den indirim var diye yaptiracaktim. Birde yapacak olan şirketi aradım uygulamalarında çizik tamiri de dahilmis o yüzden bi denerim demiştim. Autoclup normal fiyatı 400 tl mis turkcell kampanyasıyla 200 tl oluyomus. Onu yaptırıp aldığım wax ı da 4-5ay sonra kış girerken falan uygularım diyodum plan hatalı mi sizce?
o zaman o hakkını kullan zaten arabayı yıkarken araba üzerindeki boncuklaşmaları takip et boncuklar azaldıkca koruma gidiyorum ben diye bağırır sana.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
o zaman o hakkını kullan zaten arabayı yıkarken araba üzerindeki boncuklaşmaları takip et boncuklar azaldıkca koruma gidiyorum ben diye bağırır sana.
Eyvallah hocam saolasın. Bu dediklerin çok işime yarayacak.

Son düzenleme:

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
20170516_194041.jpg
20170516_193121.jpg

Meguars mınık kılcal harelerın hepsını aldı zaten bır ıkı tane vardı araca derınlık kattı ısıldadı cok begendım sonax kırmızı bes para etmez sonax beyaz kırmızıýa gore daha parlak duruo canlı duruyor hem de uyguluma sıransında ız bırakmıo kırmızı gıbı . Uygulama soñrasında sonax kırmızı daha yaglı elın kayıyor kaputta beyazda oyle bı hıs yok. Meguars UC tek kelımeyle araca derınlık kattı polısaj yapılıp boya korumadan cıkmıs gıbı.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Dostlar, bugün Shell'de benzin alırken dikkatimi çekti. Belki de hep vardı, ben ilk defa gördüm. Raflarda Shell marka aklınıza gelen tüm temizlik ürünlerinden mevcuttu.
Aranızda bu ürünlerden alıp kullanan var mı?

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Dostlar, bugün Shell'de benzin alırken dikkatimi çekti. Belki de hep vardı, ben ilk defa gördüm. Raflarda Shell marka aklınıza gelen tüm temizlik ürünlerinden mevcuttu.

Rastgele ürün almayın siz almak istediğiniz ürün çeşidi ve amacınızı söyleyin size öneride bulunayım.

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Rastgele ürün almayın siz almak istediğiniz ürün çeşidi ve amacınızı söyleyin size öneride bulunayım.

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tecrube edilmemis urunlerle paranizi cope atmayin.
Amac ?

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
1-Auto finesse finale
2-Auto finesse spritz
3-Auto Finesse Crystal Glass Cleaner
4-Valet pro carpet
5-Apc
6-İpa
7- senin abi ;)
Masallah n11 comda bu kadar urun yok :D

Aldim iron out ve spritz kargo bekliom hadi hayirlisi, bu ay paraciklar arabaya gitti daha disk balata degiscez bu hafta serviste kampanyadan :D

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt