Otomobil Bakım ve Temizlik Ürünleri Tavsiyeleri Ortak Konu

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Araca detailing yapmak kadar ürunlerimizi muhafaza etmemiz, temiz tutmamiz cok onemli. Bezleri normal deterjanla makinede yikayinca mikrofiber ozelligi kayboluyor bezler sertlesiyor yumos yumos olan bezlerimizden eser kalmiyor çöp oluyor. Bunun neticesinde araci silerken zarar veriyor. Temizlik yapcaz derken aracimiza daha cok zarar verebiliriz. Örnegin gösterge tablosundaki camsi plastik malzemeyi çizebilir sertlesen bezlerimiz. Ürünlerimizi yikarken @kadir in dedigi gibi 60 derecede, yumusatici kismina beyaz ferfresh marka kokusuz sirke ve dalin granul toz sabun kullanmaliyiz
1 kilosu 20 tl bedava sonucta cok degerlerli bezlerimiz mindar olmucak

Ekli dosyayı görüntüle 27716

60 derece mi hatırlayamadım ama neyse yıka gitsin işte :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Güncel olarak guzuya kurulama bezi ve cam bezi bakıyorum, uygun fiyatlı ve çok işe yarayan bir bez makbule geçer. 20-30 TL civarı bütçe planım var.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Teşekkür ederim kardeşim, paket görseli vs var mı? Çeşit var mı bilmiyorum da yanlış bezi almayalım sonra. :D

Ek: Pardon ben kurulama bezi olarak görmüşüm bir an. Cam bezi tamamdır bakayım BİM'e.

Bu konu içinde vardı ben de BiM’den almıştım. Markası Mr. Green. Harbi işe yarıyor. ;)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Bu bez dehset bı sey ya Yanı bım bunun farkında olsa bu fıyata satmaz Farkında degıller
Birinci bezı ıslatıyorsun camı sılıyorsun içten, ardından kuru olan ıkıncı bezle hemen kuruluyorsun en etkılı yontem bu

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Eyvallah kardeşim. Bütçeyi ne güzel düşürmüş olduk, en sevdiğim. :)

Yoksa motor yağına bakarken çubuğu sildiğin bez mi bu? :D

Evet. Yağın kalitesi düşmesin diye bununla bakıyorum. :D
Gerçekten mikrofiber olanı çok iyi. Tozu çekip alıyor, cam bezini denemedim daha...

@mustafayk Sağol kardeş, az önce telefondan giriyordum mesajı bulamadığımı düşünmüştüm.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Evet. Yağın kalitesi düşmesin diye bununla bakıyorum. :D
Gerçekten mikrofiber olanı çok iyi. Tozu çekip alıyor, cam bezini denemedim daha...

@mustafayk Sağol kardeş, az önce telefondan giriyordum mesajı bulamadığımı düşünmüştüm.
ne demek abi...ama ben hep telefondan giriyorum:utan:

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Yorumların çoğunu okudum en lüks ürünlerden bimin bezine kadar gelmiş konu:Dayrıca güzel konuymuş :)önceki aracımda bagajda bulunduğu için malzemelerim satarkende vermek zorunda kaldım:ckskc:Malzemelerimi yavaş yavaş toparlamaya başlıyorum.Daha önce kullandığım 1-) meguiars ultimate wash wax(sarı renkli 1.5 lt)sipariş verdim.(Acıkcasi mükkemel bi ürün su ve toz uzun süre kolay kolay tutmuyor)Tavsiye ederim.Diger ürünlerimi daha alamadım vaktim yok şuan.Ama alcak olduklarımı yazıyım bunları daha öncede kullandım.2-)carpex lastik yanak parlatıcısı(1 hafta lastıgin parladığını biliyorum)sonucta lastık ve jantin parlamadıgi zaman kaportalarin pek bi önemi kalmıyor. 3-)Sonax jant temizleyici(balata tozlarını temizliyor.ama en eskilerini çıkaramadım genede güzel)4-)kil bar(aliexpresten almıştım daha uygun fiyatli,hareleri ve kaportaya yapısan kücuk tozlari gidermek için)5-)auto care wax plating(gene aliexpressden almıştım yikayip kuruduktan sonra kullaniyordum arabaya cila cekmis gibi oluyordu arabayı 1 ay abartısız yıkamaya ihtiyaç duymazsınız bile)6-)würth silikon sprey(kışın kapı lastiklerinde faydası coktur)7-)high genic(a101'den silikonlu mavi,hem camlara hemde kirlenen koltuklara kullaniyorum):cool:ayakkabı parlatıcısı(bunu ön göğüse kullanıyordum.9-)mikrofiber bezler ve yıkama süngeri Malzemeler bu kadar.bi ara meguiarsin setini almaya karar vermiştim amazondan sonra vazgeçtim.:Dpasta cilayida dışarda yaptırdığım için almıyorum.seramik konusuna da gelicez:D

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Aliexpresten aldıklarım bunlardı.

Screenshot_2018-02-27-14-21-56.jpeg

Üst Alt