Otomobil Bakım ve Temizlik Ürünleri Tavsiyeleri Ortak Konu

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Herkes kuru biz hala boncuk boncuk

image.jpg
image.jpg

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Kayan kayiyor zaten abi kalanlar da kurumuyor kuruyunca kaputta iz yapiyor leke birakiyor . Yagmur sonrasi Sampuansiz bi su tutsan yikanmis gibi oluyor cunku kir su izleri araca tutunamiyor boyle arac hep showroom parlikliginda temiz duruyor

Son düzenleme:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Bendeki buğu değil aslında. Böyle benekli benekli lekeler çıkıyor meydana, kuruyunca geçiyor. Önce camları içten bir sileyim camsil ve gazete ile de sonra bir daha gözlemleyeyim. 5 aydır yıkanmadığından da olabilir yani? :koptum:

İpa da kullanabilirsin.
Önce ipa ile saplam bi sil sonra cam sil yaparsın ama auto finnesse nin glass diye bi cam sili var sağolsun hanım evin camlarını silmekden bana bırakmadı bu cam suyu alkol bazlı oldugu için silmesi çok kolay oluyor içden camı silmek bile yormuyor insanı.

IPA'e baktım, sanırım bu iş görecek gibi, olmazsa kaportaya kullanırım. :p Böyle bir ürünü de bilmiyordum sayende öğrenmiş oldum. ;)
Auto Finnesse'ın ürününe baktım sonra bir anda kapattım sayfayı. Bu ne abicim, cam parası bu bildiğin! :D

Kendime "yuh" diyorum! 3 senedir aynı matbaada çalışıyorum ve ustaların makinelerde kullandıkları alkolün senin tavsiye ettiğin IPA olduğunu bugün depodaki bidonları görünce rastgele fark ettim. Bu kelime bir yerden tanıdık geliyor dedim içimden, sonra jeton düştü. Bizim hep normal alkol dediğimiz şeymiş bu ya. :cool: Membanın içindeymişim de haberim yokmuş, internetten almayı bile düşünmüştüm. :D

WhatsApp Image 2018-01-17 at 09.44.32.jpeg

Ben bununla yıkayım, hatta leğene alkolü koyup batırıp-çıkarayım guzuyu da buğu falan kalmasın bari. :koptum::koptum::koptum:

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Kendime "yuh" diyorum! 3 senedir aynı matbaada çalışıyorum ve ustaların makinelerde kullandıkları alkolün senin tavsiye ettiğin IPA olduğunu bugün depodaki bidonları görünce rastgele fark ettim. Bu kelime bir yerden tanıdık geliyor dedim içimden, sonra jeton düştü. Bizim hep normal alkol dediğimiz şeymiş bu ya. :cool: Membanın içindeymişim de haberim yokmuş, internetten almayı bile düşünmüştüm. :D

Ekli dosyayı görüntüle 27153

Ben bununla yıkayım, hatta leğene alkolü koyup batırıp-çıkarayım guzuyu da buğu falan kalmasın bari. :koptum::koptum::koptum:
Bi 70 lik de bana paket yaparmısın :D:D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Bir kaç ay sonra matbaanın IPA alkol kullanımı üç katına çıktığı konuşulmaya başlar artık :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Konum at :)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Araca detailing yapmak kadar ürunlerimizi muhafaza etmemiz, temiz tutmamiz cok onemli. Bezleri normal deterjanla makinede yikayinca mikrofiber ozelligi kayboluyor bezler sertlesiyor yumos yumos olan bezlerimizden eser kalmiyor çöp oluyor. Bunun neticesinde araci silerken zarar veriyor. Temizlik yapcaz derken aracimiza daha cok zarar verebiliriz. Örnegin gösterge tablosundaki camsi plastik malzemeyi çizebilir sertlesen bezlerimiz. Ürünlerimizi yikarken @kadir in dedigi gibi 60 derecede, yumusatici kismina beyaz ferfresh marka kokusuz sirke ve dalin granul toz sabun kullanmaliyiz
1 kilosu 20 tl bedava sonucta cok degerlerli bezlerimiz mindar olmucak

image.jpg

Son düzenleme:

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Çocuklarım bebekken bu tür ürünleri almadım ben, şimdi alırsam hem onlara ayıp olur, hem de hatun beni eve sokmaz... :p
Bizde cocuk yok daha Veli abim benim :D Olunca zaten boyle yok ürun aliyim yok arabayi temizliyim yok bilmem ne bitcek hepsi. Cocuklar bascak o koltuklara hoplucak ziplicak aracin icinde mindar olcak heryer :D Şimdilik hobi amacli takiliyoz :D

Üst Alt