Otomobil Bakım ve Temizlik Ürünleri Tavsiyeleri Ortak Konu

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
2- Würth Lastik Bakım Spreyi: Özellikle bu üründen çok memnun kaldım, fitiller sertleşti ve sıkılaştı. Bu şekilde olunca rüzgar sesi filan kalmaz...

Konu için teşekkür ederim. Bu Würth Lastik Bakım Spreyini 626 için tavsiye eder misin? Bugün internetten araştırdım da İzmir'de yolumun üzerinde satan bir yer bulamadım. İnternetten sipariş vermeyi düşünüyorum.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Konu için teşekkür ederim. Bu Würth Lastik Bakım Spreyini 626 için tavsiye eder misin? Bugün internetten araştırdım da İzmir'de yolumun üzerinde satan bir yer bulamadım. İnternetten sipariş vermeyi düşünüyorum.

Marka/model fark etmez her türlü işe yarar, ama dikkat et camlara fazla gelmesin.

Ahmetdp

Sessiz
Araç Markası
KİA SEPHİA
Araç Renk ve Tip
PETROL MAVİSİ
Rüzgar sesi için uygulayacağımız bi ürün var mı :)

Ahmetdp

Sessiz
Araç Markası
KİA SEPHİA
Araç Renk ve Tip
PETROL MAVİSİ
Enerjine hayranım Abi :) Sizin arabalardan gelmiyor olabilir ama gelenler için öneriniz varmıydı ? :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kapı fitillerinin yenilenmesi ilk aklıma gelen. Silikon spreyi de önerilen seçenekler arasında ama fitiller eskiyse çözüm olmayabilir.

Ahmetdp

Sessiz
Araç Markası
KİA SEPHİA
Araç Renk ve Tip
PETROL MAVİSİ
Ftiller eski sayılmaz ama iyi fitil seçilmemiş olabilir bidaha elden geçirmek yararlı olacak, teşekkürler.. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Güzel lastik seçimi,davlumbaz içlerine pütür, araç içi yalıtım gibi seçenekler var

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
2- Würth Lastik Bakım Spreyi: Özellikle bu üründen çok memnun kaldım, fitiller sertleşti ve sıkılaştı. Bu şekilde olunca rüzgar sesi filan kalmaz...

Koku yapıyor mu? Ben başka bi yerde kullanacağım o sebeple. Buzdolabının lastiklerine.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Araçlarınız için bu kokuyu tavsiye ederim. Büyük marketlerde var. Fiyat 8 tl ile 12 tl arası markete göre değişiyor...

Febreze car...

aE3WDB.png

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1465560494811.jpg
    uploadfromtaptalk1465560494811.jpg
    123.4 KB · Görüntüleme: 53
  • uploadfromtaptalk1465560523929.jpg
    uploadfromtaptalk1465560523929.jpg
    118.7 KB · Görüntüleme: 50
  • uploadfromtaptalk1465560580200.jpg
    uploadfromtaptalk1465560580200.jpg
    81.9 KB · Görüntüleme: 48
  • uploadfromtaptalk1465560603470.jpg
    uploadfromtaptalk1465560603470.jpg
    93 KB · Görüntüleme: 54

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Fotoğraf sıralamasında hata var :) Dedim noluyoruz :D alttaki minik fotoğraftan gördüm temiz halini :)

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Kısaca önce motorun olduğu bölümü ve plastik aksamları temizledim. Sonra Jantları temizledim. Enson olarak da yeni aldığım bosch marka hava filtresini değiştirdim. Hava filtresini değiştirmek benim için aracımı yıkamak ve temzilemek haricinde parca değişimi noktasında ilk çalışmam olması açısından önemli. :D Bunda sonra elimden geldiğince kendi ustam olucam :) Tapatalk kafayı yediği için açıklamayı buraya yazdım. Düzeltmeme izin vermedi :mad::mad:

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Marka/model fark etmez her türlü işe yarar, ama dikkat et camlara fazla gelmesin.
Murat neden camlara gelmesin dedin merak ettim. Yakında kullanmayı düşünüyorum lastik bakım spreyini. Birde bu spreylerin silikonlusu mu daha iyi yoksa silikonsuzu mu? Arabalarda silikonlusu kullanılıyor diye sitenin birisinde okudum. Son bir şey daha kullananların yapışma ile ilgili şikayetleri olmuş. Kapıyı ve bagajı açarken zorlanmışlar. Sende de oldu mu? uygulama yaptıktan sonra nemli bezle tekrar üzerinden geçtin mi yoksa öylece bıraktın mı?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Murat neden camlara gelmesin dedin merak ettim. Yakında kullanmayı düşünüyorum lastik bakım spreyini. Birde bu spreylerin silikonlusu mu daha iyi yoksa silikonsuzu mu? Arabalarda silikonlusu kullanılıyor diye sitenin birisinde okudum. Son bir şey daha kullananların yapışma ile ilgili şikayetleri olmuş. Kapıyı ve bagajı açarken zorlanmışlar. Sende de oldu mu? uygulama yaptıktan sonra nemli bezle tekrar üzerinden geçtin mi yoksa öylece bıraktın mı?

Camlarda leke yapıyor diye öyle demiştim. Fitiller için silikonsuz kullandım, açma kapamada zorlanma yaşamadım. Sıktıktan sonra bastırmadan kuru bez ile üzerinden geçtim. Şimdilik sıkıntı yok, fitil renkleri siyaha döndü :)

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Arkadaşlar würth pas sökücü aldım. Ürünü kapı bağlantı yerlerinde ve fren gaz debriyaj da kullanabiliyoruz diye biliyorum. Başka hangi aksamlarında kullanabilirim?

Üst Alt