Otomobil Bakım ve Temizlik Ürünleri Tavsiyeleri Ortak Konu

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
image.jpg
image.jpg
Gizemlisin bugun basgan esrarengiz :D

Farlara sonax kirmizi teneke kutuda super guclu cila var onu bi uyguluyorum farlar nasil parliyor, soluk moluk direk gidiyor, arac kendine geliyor, adeta ates ediyor, insanlarin aklini aliyor, görenleri hayrete düsüyor, tüm bakislari üzerine cekiyor ..., :D keske edebiyat okuyasaydim

Mal bu 50 tl far soluklari icin ben tam performans aldim meguars bi ise yaramiyor bu teneke urun bomba her ay uyguluyorum

Son düzenleme:

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Ekli dosyayı görüntüle 21250 Ekli dosyayı görüntüle 21251
Gizemlisin bugun basgan esrarengiz :D

Farlara sonax kirmizi teneke kutuda super guclu cila var onu bi uyguluyorum farlar nasil parliyor, soluk moluk direk gidiyor, arac kendine geliyor, adeta ates ediyor, insanlarin aklini aliyor, görenleri hayrete düsüyor, tüm bakislari üzerine cekiyor ..., :D keske edebiyat okuyasaydim

Mal bu 50 tl far soluklari icin ben tam performans aldim meguars bi ise yaramiyor bu teneke urun bomba her ay uyguluyorum

Bende de aynı ürün var. Bu tarz ürünler aşındırıcı ve farların üzerindeki verniki gitgide azalıp bitiyor. Vernik olmayınca da güneşin sarartıcı etkilerine karşı farlar tamamen korumasız. Farın birinde sararma vardı uyguladım, dediğin gibi oldu ama iki ay sonra tekrar aynı hatta daha kötü olacak gibi. Farları parlattıktan sonra vernik atmak lazım. @Oğuzhan 'ın far parlatma konusunda olduğu gibi. Bunun dışında bu tarz cilaların farı aşındırmaktan başka etkisi olduğunu düşünmüyorum. Emin değilim ama mantıken öyle. Bilgili arkadaşlara soralım. Yanılıyor muyum?

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Bende de aynı ürün var. Bu tarz ürünler aşındırıcı ve farların üzerindeki verniki gitgide azalıp bitiyor. Vernik olmayınca da güneşin sarartıcı etkilerine karşı farlar tamamen korumasız. Farın birinde sararma vardı uyguladım, dediğin gibi oldu ama iki ay sonra tekrar aynı hatta daha kötü olacak gibi. Farları parlattıktan sonra vernik atmak lazım. @Oğuzhan 'ın far parlatma konusunda olduğu gibi. Bunun dışında bu tarz cilaların farı aşındırmaktan başka etkisi olduğunu düşünmüyorum. Emin değilim ama mantıken öyle. Bilgili arkadaşlara soralım. Yanılıyor muyum?
2 ay sonra gene sarariyor ben her ay vuruyorum 6 aydir simdilik bisey yok seneler gectikce durumu izlicez ama en azindan o soluk goruntusu yok oluyor

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
2 ay sonra gene sarariyor ben her ay vuruyorum 6 aydir simdilik bisey yok seneler gectikce durumu izlicez ama en azindan o soluk goruntusu yok oluyor
Ona eyvallah ama mika inceliyor sürekli. Farların yenisi de ucuz değil ki.. Kasko hasarsızlığı bozulur mu acaba, bir kontrollü darbe mi yapsak araca :D

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
image.jpg
image.jpg
Moil benzinlikteyim makine baya kirlendi cift kova ile yikicam sabahin körunde kimse olmuyor rahat rahat takilirim:D bahceli mustakil bi evim olsa cok guzel olurdu.

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
Soft99 landık. Ürünü uygulaması oldukça basit aracı yıkadıktan sonra ince bir kat halinde sürüp 10dk kurumaya bırakıyoruz daha sonra bezle parlatıyoruz.
Bana göre en büyük avantajı aracın kir tutmaması. Yıkarken suyu tuttuğunuzda sinekler dahi çıkıp gidiyor. Güzel kokuyor :D parlatıyor ve su tutmuyor.
Oldukça bereketli bir kutusu 20 kere komple aracınızı döner.

Ekli dosyayı görüntüle 20591 Ekli dosyayı görüntüle 20592

afiyet olsun..:)

aracınızında maşşallahı varmış..

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg

3 saat süren temizlik bitti ögle sicagi düsmeden halledim. Ufak bi meguars uyguladim onun uzerine sonax bsd ic kisimda autofinesse sptriz jabtlara bilbery lastiklerr 5 tl lik autokit. Telefon 2010 model iphone 4 resim kalitesi 5 megapixel belki de 3 dur bilmiyorum :D

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Ekli dosyayı görüntüle 21435 Ekli dosyayı görüntüle 21436 Ekli dosyayı görüntüle 21437 Ekli dosyayı görüntüle 21438 Ekli dosyayı görüntüle 21439
3 saat süren temizlik bitti ögle sicagi düsmeden halledim. Ufak bi meguars uyguladim onun uzerine sonax bsd ic kisimda autofinesse sptriz jabtlara bilbery lastiklerr 5 tl lik autokit. Telefon 2010 model iphone 4 resim kalitesi 5 megapixel belki de 3 dur bilmiyorum :D

Öncelikle eline sağlık ama 1 ay az gez telefonu değiştir Özgür kardeşim:) senin maceralerını daha net resimlerle görmek istiyoruz...

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Öncelikle eline sağlık ama 1 ay az gez telefonu değiştir Özgür kardeşim:) senin maceralerını daha net resimlerle görmek istiyoruz...
İste benim mantik farkli calisiyor luxe para vermek yerine ihtiyacimi görsün mantigi var. Telefona vercegim 2 bin tl ile 3 ay gezerim yakit atarim yerim icerim :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İste benim mantik farkli calisiyor luxe para vermek yerine ihtiyacimi görsün mantigi var. Telefona vercegim 2 bin tl ile 3 ay gezerim yakit atarim yerim icerim :D
Bu mantıkta olan birinin Ayfona sahip olması ironi değil de nedir a dostlar. :D

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Temizlik ürünü förbix gts
Oto Servis Ve Bakımında

- Koltuk, tavan, döşeme, arabaların dış yüzeylerinde jant ve cam temizliğinde kullanılır.

- İçerdiği cilasayesinde araçta su kaydırma ve toz tutmama özelliği vardır.

- Ayrıca jantlarda ve lastikte orjinal parlaklığına kavuşturur.

ben kullandım tavsiye ederim değişik alanlardada kullanılıyor ben sadece konuyla alakalı olanı paylaştım.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Jantlara en guzeli sivi arap sabunu. Arkadasim yapiyordu e46 3.18 bmwsine o jantlar cicek gibi oluyordu. Ben de denicem

Son düzenleme:

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Temizlik ürünü förbix gts
Oto Servis Ve Bakımında

- Koltuk, tavan, döşeme, arabaların dış yüzeylerinde jant ve cam temizliğinde kullanılır.

- İçerdiği cilasayesinde araçta su kaydırma ve toz tutmama özelliği vardır.

- Ayrıca jantlarda ve lastikte orjinal parlaklığına kavuşturur.

ben kullandım tavsiye ederim değişik alanlardada kullanılıyor ben sadece konuyla alakalı olanı paylaştım.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bunu instagram'da gördüm de fake sanmıştım, gerçek miymiş o_O

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Dün guzuyu yıkarken konu içerisinde gecen ironout tarzı bir malzemeyi çok aradım. Disk balata değişimi sonrası özellikle sol ön jant demir tozundan gözükmüyordu nerdeyse. Bim-A101 grubu marketlerde satılan Plenty marka jant temizleme ürünü kullandım ama pek iş gördüğünü söyleyemeyeeğim.

Bir kısmı temizlenmiş hali buydu.
IMG_20170815_105717.jpg

Temizlendikten sonraki -bir kol altta kalarak gözümden kaçsa da- hali de bu:
IMG_20170815_115717.jpg

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Dün guzuyu yıkarken konu içerisinde gecen ironout tarzı bir malzemeyi çok aradım. Disk balata değişimi sonrası özellikle sol ön jant demir tozundan gözükmüyordu nerdeyse. Bim-A101 grubu marketlerde satılan Plenty marka jant temizleme ürünü kullandım ama pek iş gördüğünü söyleyemeyeeğim.

Bir kısmı temizlenmiş hali buydu.Ekli dosyayı görüntüle 21523

Temizlendikten sonraki -bir kol altta kalarak gözümden kaçsa da- hali de bu:
Ekli dosyayı görüntüle 21524
O tur urunleri detailbox.com dan alcan, n11 den almistim patlak geldi bi ton ugrastim tutanak tutturdum surat kargo sirketinde ben kirmadim diye sonra 1 hafta daha bekledim yeni urun gelmesi icin ama detailbox oyle bi paketliyor ki patlamisi urunun yarisinin bosalip gelmesi imkansiz hemde 2 3 gun de geliyor. Bizom @Ebubekir de satiyir bölünmüs olarak hem istegin gramajda hem de daha uygun alabilirsin

Son düzenleme:

Üst Alt