Otomobil Bakım ve Temizlik Ürünleri Tavsiyeleri Ortak Konu

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Cila olarak hangi urunu tavsiye edersiniz?kullanimi basit
Sadece cilayı uygulayıp kendini yorma kadir.
Kaplumbağanın (turtle wax) pasta cilası var onu kullan 20 TL fiyatı çok bereketli bitmiyor kolay kolay arabayı 4-5 defa komple yaparsın.
Üzerinde orijinal yazan olacak. Hem kılcal çizikleri hem zift vs. lekeleri çıkarıyor hemde cila atmış gibi parlatıyor.
OA_2926798.jpg

FKorkmaz

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Yarın Denizlideki Sonax bayisine gidip uygulama fiyatları almayı düşünüyorum. Başka yerlerde yaptıran ya da fiyat alanınız var mı?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Pasta katkisi oldugu devamli uygulamak istemiyorum ama tavsiye ettin kilcal ciziklere alim bunu bide cila hare wax nedir bunlar hangisini almam gerek?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu tarz ürünlerin uygulamasını istenildiği gibi yapamazsanız, özellikle guzuların renklerinde yapılan işlem sırıtır, ya ton farkı oluşturursunuz, ya harelenme yaptırırsınız, anlamayan kendi başına girişmesin bu tarz işlere sonra komple pasta cila yaptırmak durumunda kalabilirsiniz...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu ürün krem kıvamında boyayı inceltmez verniği parlatır çizikleri düzler kapatır. Pamukla yada uygulama pedleri ile uygulayabilirsiniz. Aracın yeni yıkanmış temiz ve gölgede olması yeterli.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bende hare var o zaman veli abi :-D
Sagol oguzhan alip deneyim o zaman

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Oguzhan senin dediginin bi buyugu var ustunde orjinal falan yazmiyor denedinmi onu hic
c3319151a1cbfa09a156067f79737737.jpg

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Artık çoğumuz yıkamacılara pek güvenmediği için kendi işini kendisi görüyor.

İlk olarak ben başlıyorum; ürünlerin bazıları önceden alınma bazıları krala özel :)

1- Würth HHS 2000: Kapı gergileri, koltuk ve sunroof rayı için aldım. Henüz deneme şansım olmadı fakat kullanıcı yorumları oldukça iyi.
2- Würth Lastik Bakım Spreyi: Kapı ve cam fitilleri için aldım, şoför kapısına uyguladım az da olsa farkını hissettim. Hafta sonu tekrar uygulama yapacağım.
3- Sonax Plastik Tem.spreyi: Kokpit tarzı yerlerde oldukça etkili, öyle parlatma filan yapmıyor sadece temizliyor. Lekelerde fazla yormuyor. Kısaca beğendim...
4- Sonax Hızlı Cila: Daha önce kullandığım meguiars ile kıyaslama yaptığımda beni pek memnun etmedi. Anlık bir parlaklık veriyor, meguiars kadar uzun ömürlü değil.
5- Sonax Deri Bakım Losyonu: Sadece 1 kere kullandım. Uygulaması kolay ve deriyi yumuşacık yaptı. Bir kaç sefer daha tekrarlamam gerekiyor.
6- Oto parfüm aldım ama hiç memnun kalmadım. İçini boşaltıp verneli sulandırıp doldurdum :)
7- Lastik ve jantlara klasik yöntemi uyguluyorum. Ekstra malzemeye gerek yok bence.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben sonax şampuan kullanıyorum. Bir kez de sıvı Arap sabunu ile yıkadım parlaklığı hoşuma gitti.

Son düzenleme:

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Elinize sağlık. Epey çeşit olmuş gerçekten. Tembellere göre değil. :)

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Meguiars Nxt 2 wax kullandım. Arkadaşlar arabayı boyattığımı sandı abartmıyorum. Özellikle koyu renlerde ıslak ve çok hoş bir parlaklık veriyor şiddetle tavsiye ederim.
4fb3ab24d52d26d0aa63ec62f0070aa9.jpg

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Meguiars Nxt 2 wax kullandım. Arkadaşlar arabayı boyattığımı sandı abartmıyorum. Özellikle koyu renlerde ıslak ve çok hoş bir parlaklık veriyor şiddetle tavsiye ederim.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Meguiarsın farklı bir modelini kullanmıştım daha önce gerçekten çok başarılı...

Üst Alt