Mazda 323 BJ (1999-03) Otomatik Vites Göstergesi ve Taban Halısı Yıpranma Sorunu

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Değerli Arkadaşlar
Araba ne kadar temiz olursa olsun sağından solundan muhakkak ufak tefek şeyler çıkıyor. Biraz da takıntılıyız galiba, Mazda'mız hep kusursuz olsun istiyoruz.

Vitesin hemen yanında yer alan P, R, N, D, S ve L kısmında analog gösterge görevini gören bölüm yıpranmış ve üzerinde çatlaklar mevcut. Bu parçayı internette araştırdım ama tek olarak bulamadım. Komple vites olarak satılıyor.
3ee9a78c0c697e15d90a111690179f1a.jpg

İkinci mesele ise arka sol yolcu tarafının taban halısında yıpranma sonucunda yırtık oluşmuş. Galiba ıslanmış ve farkına varılmadan kullanılmış.
73160daa06eb35bf64153f4ab8b3aa5f.jpg

Bu iki küçük problem için nasıl bir yol haritası çizmem gerekir? Çıkmadan ziyade orjinal alsam değer mi buna?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
halinin altinda bi kumas doseme vs adi aklima gelmedi bi malzeme daha var o ozelligini yitirmis hali asagi dogru baski yaptigi icin tirtilmis doseme altini yukseltmen gerek.
esya tasirken falan esyalari sardiklari battaniye gibi bi malzeme

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Vites etrafındaki parçanın değiştirilmesine gerek yok. Direksiyon boyamak için kullanılan deri boyası aynı zamanda siyah plastik aksam için de kullanılıyor. Plastik aksamın görünüşünü ilk günkü haline döndürüyor. Nette yapan bir sürü kişiyi bulmak mümkün.
Halı için de yama ya da dikiş gibi bir şey yapılabilir. Müsait geniş bir vakitte aracın koltukları ve halısı sökülerek hem pislikleri temizlenir, hem yalıtım yapılır, hem de halı yıkanır bir güzel. Sonrasında da eli dikiş tutan biri tarafından rahatça belli olmayacak şekilde dikilir. Terziye yaptırılabilir.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bahsettiğim kısım tam olarak şurası arkadaşlar:
ae4f232e77ed5bc7378ac6eb84a3bf80.jpg

Döşemeyi yenilersek parça olarak mı alıyoruz? Maliyeti tahmini yalıtımlı yalıtımsız ne kadar olur?
Aslında yazın müsait bir yer olsa yalıtımı yapardım.

ivons

İbrahim
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Sanki daha önceden çıkarılıp, eğilip bükülmüşe benziyor. O çizikler başka nasıl oluşabilir?

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Sanki daha önceden çıkarılıp, eğilip bükülmüşe benziyor. O çizikler başka nasıl oluşabilir?
Ben de hem nasıl olduğunu hem de nasıl düzelteceğimi çözemedim

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
O çizikler için o parça olduğu gibi alınması mantıksız. O çizilen parça çıkarılıp birşeyle kaplanıp harf ve rakamlar açıkta kalacak şekilde çıkarılabilir. Ya da o parçaya yapılacak kaplama üstüne harfler yapıştırılabilir. Kaplama konusunda pleksiglas kullanılabilir.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Vites göstergesi yetkili servisten sipariş edilebilir. Çıkmacıların verdiği fiyatla aynı olur diye tahmin ediyorum. Tamir olacak birşeye benzemiyor

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Vites göstergesi yetkili servisten sipariş edilebilir. Çıkmacıların verdiği fiyatla aynı olur diye tahmin ediyorum. Tamir olacak birşeye benzemiyor
Galiba en iyisi öyle olacak. İnşallah fahiş fiyat olmaz.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Aliexpresse de bir bakın derim çinli amcaların herşeyi üretip satma becerisi var :)
Orada da baktım ama bir türlü bulamadım. "Shift" ve "Gear" kelimelerinin geçtiği birçok ilana baktım bulamadım.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Hocam çizik gibi duruyor ama fotograflar yanıltabilir, çatlak olduğundan eminsek değişim şart. Parcaya ulaşamazsak, farlardaki parlatma işlemi uygulanırsa daha iyi olacak gibi. Servislerde bazen garip bir şekilde çok güzel fiyatlar verilebiliyor. Istersen buradaki servisten de fiyat alırız hocam. Zaten siparişle yurt disindan 10 günde geliyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Vites bölümünü bir yerde görmüştüm hemde uygun fiyatı vardı ama şimdi hatırlayamadım nerede gördüğümü, iyi bir reklamcı da oraya göre proje geliştirebilir bence. Ama uğraşmak isterler mi?

Taban döşemesi için, sanayi esnafına danışmak en mantıklısı gibi hocam.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Döşeme bende de yırtılmış kronik. Genelde bayanların topuklu ayakkabıları deliyor oraları döşeme biraz gergin ve havada ise delinmeye müsait oluyor. Müsait bir zamanda bakacağım bende.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Hocam çizik gibi duruyor ama fotograflar yanıltabilir, çatlak olduğundan eminsek değişim şart. Parcaya ulaşamazsak, farlardaki parlatma işlemi uygulanırsa daha iyi olacak gibi. Servislerde bazen garip bir şekilde çok güzel fiyatlar verilebiliyor. Istersen buradaki servisten de fiyat alırız hocam. Zaten siparişle yurt disindan 10 günde geliyor
Parçaya ulaşmak ilk hedefim. Bana çizikten çok çatlak gibi geliyor. Fiyat olayı süper olur
Vites bölümünü bir yerde görmüştüm hemde uygun fiyatı vardı ama şimdi hatırlayamadım nerede gördüğümü, iyi bir reklamcı da oraya göre proje geliştirebilir bence. Ama uğraşmak isterler mi?

Taban döşemesi için, sanayi esnafına danışmak en mantıklısı gibi hocam.
Abi ona uğraşacak bir esnaf bulduğumuzda bu ülke süper güç olmuş demektir.
Döşeme bende de yırtılmış kronik. Genelde bayanların topuklu ayakkabıları deliyor oraları döşeme biraz gergin ve havada ise delinmeye müsait oluyor. Müsait bir zamanda bakacağım bende.
Dikecek misin yoksa yenileyecek misin Oğuzhan?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Parçaya ulaşmak ilk hedefim. Bana çizikten çok çatlak gibi geliyor. Fiyat olayı süper olur

Abi ona uğraşacak bir esnaf bulduğumuzda bu ülke süper güç olmuş demektir.

Dikecek misin yoksa yenileyecek misin Oğuzhan?
Yenilersem orijinalini alırım en son 1300TL civarıydı. Güzel bir yama ile hallolacağını düşünüyorum.

Üst Alt