Mazda 3 BL (2009-13) Osram Night Braker Unlimited Deneyimi

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Arkadaşlar dün bauhaustan osram nb unlimited aldım h11 kısaları degistirdim. Dün neredeyse 4'ten 8e kadar gezmedigim yer kalmadi. neredeyse hicbiryerde h11 philips yada osram yok.Olan tek tük yer buldum onlarda barkodsuz, bandrolsuz veya kare kod yok.
Muhtemelen turkiyede orjinal philips veya osram yok hepsi çakma ürün.buradan ürün doğrulaması yapabilirsiniz.

SSS | OSRAM

Bendekide orjinal değil yada bu güvelik sistemine 2015 yılında gecilmis eski stok ürün olabilir bauhaus elemanı bu ürünler yeni geldi yurtdisindan dedi muhtemelen bauhaus gibi bir firma bile orjinal satmıyor düşünün artık.Bir yerde osram sadece xenonlar icin orjinal urun doğrulama yapılabiliyor şeklinde yazılmış ama bulamadım o yazıyı.

Aydinlatma anlamında %30 luk bir artış oldu ve sarı ışık bir ton arttı.

Yeni aldığım osram kodu
20170622_074303.jpg

20170622_074117.jpg

Orjinal aydınlatma
20170621_212509.jpg

Nb unlimited sonrası

nb unlimited.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Eski araçlardan birinde kullanmıştım, doğrusu beni pek tatmin etmemişti. Aydınlatması iyiydi ama f/p dengesizliği vardı :) Ben uzun süre kullanmadım ama kullanıcılar genelde kısa ömürlü olduğunu söylüyor.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlı olsun. Bana da ustam NB önerdi fakat zaten yakın Zaman'da plansız epey masraf yaptığım için onu da almayayım dedim, anladığım kadarıyla epey iş görüyor. Yakın zamanda ben de değiştireyim en iyisi. Teşekkürler karşılaştırma için.

Ek: Bu arada ben Led ampülle arasında kaldım. Net karar da veremedim desem yeridir.

Ek 2: Osram ile Philips Extreme arasında Nasıl farklar vardır acep? Kafa baya karıştı benim.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Arkadaşlar dün bauhaustan osram nb unlimited aldım h11 kısaları degistirdim. Dün neredeyse 4'ten 8e kadar gezmedigim yer kalmadi. neredeyse hicbiryerde h11 philips yada osram yok.Olan tek tük yer buldum onlarda barkodsuz, bandrolsuz veya kare kod yok.
Muhtemelen turkiyede orjinal philips veya osram yok hepsi çakma ürün.buradan ürün doğrulaması yapabilirsiniz.

SSS | OSRAM

Bendekide orjinal değil yada bu güvelik sistemine 2015 yılında gecilmis eski stok ürün olabilir bauhaus elemanı bu ürünler yeni geldi yurtdisindan dedi muhtemelen bauhaus gibi bir firma bile orjinal satmıyor düşünün artık.Bir yerde osram sadece xenonlar icin orjinal urun doğrulama yapılabiliyor şeklinde yazılmış ama bulamadım o yazıyı.

Aydinlatma anlamında %30 luk bir artış oldu ve sarı ışık bir ton arttı.

Yeni aldığım osram kodu
Ekli dosyayı görüntüle 18847

Ekli dosyayı görüntüle 18848

Orjinal aydınlatma
Ekli dosyayı görüntüle 18849

Nb unlimited sonrası

Ekli dosyayı görüntüle 18853

resimlere bakarsak baya farketmiş gibi:), bende led almayı düşünüyorum. Sen neden led düşünmedin? Ben de led ile bu ampuller arasındayım ama kullanım ömrü açısından led düşünüyorum

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Önceki civic aracında plus olanını 2 yıl kullandım sattım aynı gün arkadaşıma da almıştık o hala kullanıyor.6 ayda patlayanlarida duydum şans demekki onları bauhaustan almıştım orijinaldı.

Dikkat edilmesi gereken 2 şey var biri titreşim buna ne derece dikkat edilir sonuçta yoldasın heryer kasis ,cukur diğeri ise farları otomatikte bırakmamak kontak sırasında voltaj dalgalanması olduğundan ömrü baya kısalıyormuş.

Led niye almadım hem trafik polisleriyle uğraşmamak için hem muayenede sorun olmaması icin (civicte hafif kusurla geçmişti aynı ampuller) ayrıca ledler kışın yada yağışlı havalarda görüşü aşırı etkiliyor sökuyoruz yazın geri takıyoruz dedikleri için takmadım.

Philipsin h11i sadece diamond vision var başka üretilmiyor.o yüzden alamadım.

Ama bu işlerle ilgili gecegorusu konularında philips xtrem vision vs ,osram nbu ve bosch 120 hep aynı performansı sergiliyormuş.hangisi ucuzda onu alın yazmışlar.daha önce alıp kullandigim için memnun kaldığımdan osram aldım.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ben de sis performansından memnun değilim, nb unlimited ya da Philips dv almayı düşünüyordum, orijinal bulamamıştım. Hatta görüş iyice belirgin olsun diye sarı osram fog breaker almayı düşünüyorum, led hiç düşünmedim, sislerde görüşü iyice azaltıyor

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Önceki civic aracında plus olanını 2 yıl kullandım sattım aynı gün arkadaşıma da almıştık o hala kullanıyor.6 ayda patlayanlarida duydum şans demekki onları bauhaustan almıştım orijinaldı.

Dikkat edilmesi gereken 2 şey var biri titreşim buna ne derece dikkat edilir sonuçta yoldasın heryer kasis ,cukur diğeri ise farları otomatikte bırakmamak kontak sırasında voltaj dalgalanması olduğundan ömrü baya kısalıyormuş.

Led niye almadım hem trafik polisleriyle uğraşmamak için hem muayenede sorun olmaması icin (civicte hafif kusurla geçmişti aynı ampuller) ayrıca ledler kışın yada yağışlı havalarda görüşü aşırı etkiliyor sökuyoruz yazın geri takıyoruz dedikleri için takmadım.

Philipsin h11i sadece diamond vision var başka üretilmiyor.o yüzden alamadım.

Ama bu işlerle ilgili gecegorusu konularında philips xtrem vision vs ,osram nbu ve bosch 120 hep aynı performansı sergiliyormuş.hangisi ucuzda onu alın yazmışlar.daha önce alıp kullandigim için memnun kaldığımdan osram aldım.

Philips xtreme vision alsaydınız aynı performansı daha uzun süre kullanırdınız.
Farlarımız mercekliyken keşke lede geçseydiniz. Yağmurlu veya karlı havada performans düşmesi olayı yalan.Düzgün ayarlı değildir o farlar. Ledin performansı halojenle karşılaştırılmaz bile. Yağmurda halojenin performans kaybı daha fazla lede göre.
Farı otomatikte bırakmamayı alışkanlık haline getirmek lazım zaten. Voltaj dalgalanması her türlü ampulün ömrünü azaltır.
Son olarak keşke standart ampulle çekilen ilk fotoyu flaşssız çekseydiniz da daha net bir karşılaştırma olsaydı.
Güle güle kullanın.

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Aşağıda seçeneklerde listelenen ampul isimleri alfabetik sırayla verilmiştir.
Uzun ömür istiyorum, performans ve beyazlık önemsiz diyorsanız : Uzun ömür kategorisindeki ampuller uygundur.
  • Bosch Long Life Daytime
  • GE Extra Life
  • Osram Ultra Life
  • Philips Eco Vision
Uzun ömür + ortalama performans istiyorum, beyazlık önemsiz diyorsanız : Standart veya +%30 kategorisindeki ampuller uygundur.
  • Bosch Pure Light
  • Osram Standard
  • Philips Vision
Performans + ortalama ömür istiyorum, beyazlık önemsiz diyorsanız : +%60 kategorisindeki ampuller uygundur.
  • Bosch Plus 60, Xenon Silver
  • GE Megalight Plus 50
  • Osram Silverstar
  • Philips Vision Plus
Performans istiyorum, ömür ve beyazlık önemsiz diyorsanız : +%90 ve üstü kategorilerdeki ampuller uygundur.
  • Bosch Plus 90
  • GE Megalight Ultra +130
  • Osram Nightbreaker Unlimited
  • Philips X-treme Vision
Beyaz ışık istiyorum, performans ve ömür önemsiz diyorsanız : Mavi camlı ampuller uygundur.
  • Bosch Xenon Blue
  • GE Sportlight Ultra 4200K
  • Osram Cool Blue Intense
  • Philips White Vision
Performans + uzun ömür + beyazlık istiyorum diyorsanız : Halojen ampullerde bu üçünü de aynı üründe şimdiye kadar duyup, görmediğimizden eğer siz bulursanız lütfen bizimle paylaşınız.

Halojen farların güçlendirilmesi ve ampul seçimi

Alıntı

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Farlarımız mercekliyken keşke lede geçseydiniz. Yağmurlu veya karlı havada performans düşmesi olayı yalan.Düzgün ayarlı değildir o farlar. Ledin performansı halojenle karşılaştırılmaz bile. Yağmurda halojenin performans kaybı daha fazla lede göre.
Farı otomatikte bırakmamayı alışkanlık haline getirmek lazım zaten. Voltaj dalgalanması her türlü ampulün ömrünü azaltır.
Son olarak keşke standart ampulle çekilen ilk fotoyu flaşssız çekseydiniz da daha net bir karşılaştırma olsaydı.
Güle güle kullanın.

Flaşlı olmuş şimdi siz söyleyince farketim.renk tonu bariz belli fark oluyo ama öyle led gibi bir performans yok tabi.

H11 xtreme vision üretilmiyor yada turkiyede yok yurtdışı sitelerinde de bulamadım.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Güle güle kullanın.

Performans düşmüyor, renkten dolayı fazla parlama oluyor ve önde ekstra bir perde varmış gibi oluyor. Bunu bulut gibi bir sisin içinde uzunları yaktığınız zaman gayet net anlarsınız. Belki sarıya yakın sıcaklıkta (4300 K ve altı) led takılırsa daha iyi gösterebilir

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Bmwlerin orjinalinde bile 4300k kullanılıyor diye bir bilgi okudum ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bmwlerin orjinalinde bile 4300k kullanılıyor diye bir bilgi okudum ama ne kadar doğru bilmiyorum.
xenonlar için evet. Ama artık çoğu firma lede geçiyor. Ve bunların sıcaklıkları da 4300 ya da 5000k değil. 6000k.

Performans düşmüyor, renkten dolayı fazla parlama oluyor ve önde ekstra bir perde varmış gibi oluyor. Bunu bulut gibi bir sisin içinde uzunları yaktığınız zaman gayet net anlarsınız. Belki sarıya yakın sıcaklıkta (4300 K ve altı) led takılırsa daha iyi gösterebilir

Yeni nesil araçlarda da 6000k led kullanılıyor. Mazda makyajlı 3 de led aydınlatmaya geçti. Honda kullanıyor. Seat Leon kullanıyor. 4300k da değil.
Öyle ki sislerde de lede geçenler var.
Parlamayı halojen de yapar, sis tabakası yoğun olduğundan halojen de led de geçemiyor zaten. Siste kısaların hiçbir faydası olmaz, sadece sis farı fayda sağlar, çünkü aşağıda konumlandırılmış ve yere paralel ışık gönderdiğinden dolayı.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Montajları nasıl oluyor bunların elektrik hattımı çekiliyor ayrıca.

Hayır. Normal ampul sökülüp, yerine bunlar takılıyor. Benim aracımda vardı. Ama far arkasında biraz boşluk olması gerekiyor. Mesela fanlı ledi accord ve mazda 6'ya takamamıştım, far arkası dar olduğu için.

@aurora bende H1 vardı galiba, onu göndereyim test et bayramdan sonra ;)

Üst Alt