Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

OSD:"Yasal olmayan eylemleri derhal bırakın"

Konu, 'Gündem' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

 1. ktaskan

  ktaskan Aktif

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2017 M3 Dizel Power
  Araç Renk ve Tip:
  Kül Grisi - Sedan
  Otomotiv Sanayii Derneği açıklama yaparak otomotiv çalışanlarının yasal olmayan eylemleri derhal durdurmaya çağırdı.

  Otomotiv Sanayii Derneği otomotiv çalışanlarının Bursa'daki eylemleri konusunda şu açıklamayı yaptı:

  “Tüm çalışanlarımızı sağduyu ile davranmaya, işlerine, sanayimize ve ülkemiz menfaatlerine sahip çıkmaya ve yasal olmayan eylemleri derhal durdurmaya çağırıyoruz.

  Derneğimiz üyesi otomotiv fabrikaları ile ana sanayimize parça tedarik eden bazı yan sanayi şirketlerinde başlatılan işyerini terk etmeme ve topluca iş bırakma eylemleri başta sanayimizin temel taşı çalışanlarımıza, ailelerine ve ülkemizin lokomotifi otomotiv sanayimize zarar vermektedir.

  Bilindiği üzere Otomotiv Sanayini bağlayan MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi 2014 senesinin ikinci yarısında Otomotiv Sanayinde faaliyet gösteren sendikalarla 31.08.2017’ye kadar yasal prosedürler çerçevesinde geçerliliğini koruyacak şekilde imzalanmıştır. Bu çerçevede, 3 yıllık bir süre için geçerli olan ve bağlayıcılığı bulunan Grup Toplu İş Sözleşmesi yürürlükte iken, Otomotiv Sanayimiz şirketlerinde başlatılan eylemler haksız ve yasa dışıdır.

  Halen devam eden eylemler sebebiyle, ülkemizin ihracat ve Ar-Ge lideri Otomotiv Sanayimiz üretimi durdurmak zorunda kalmış, taahhüt ettiği siparişleri karşılayamaz duruma gelmiş ve uluslararası pazarlarda zor durumda kalmıştır.
  Takdir edileceği üzere mevcut eylemlerin devam etmesi durumunda, sanayimiz çok zor bir durumda kalacak, pazar ve sipariş kayıpları sebebiyle faaliyetlerinde azalma, dolayısıyla istihdam kaybı kaçınılmaz olacaktır. Bu durum ayrıca ülkemizde yeni yatırım düşünen mevcut ve potansiyel uluslararası yatırımcıları bu kararlarını yeniden düşünmeye yöneltecektir.

  Halen otomotiv sanayi şirketlerimizde devam eden eylemlerin bir an önce bitirilmesi, çalışma huzuru ve barışının derhal sağlanması ve üretimin başlaması başta ülkemiz olmak üzere tüm tarafların menfaatine hizmet edecektir.
  Bu çerçevede tüm çalışanlarımızı sağduyu ile davranmaya, işlerine, sanayimize ve ülkemiz menfaatlerine sahip çıkmaya ve yasal olmayan eylemleri derhal durdurmaya çağırdığımızı kamuoyuna duyururuz.'
   
 2. domestos

  domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Aydın-Merkez
  Araç Markası:
  Mitsubishi Space Star
  Araç Renk ve Tip:
  Bakır Kırmızı-MPV
  Açıklamanın Türkçe Meali;

  Biz çuvalla para kazanıyoruz, siz döviz yükselip fakirleştiğinizde biz daha fazla kazanmış oluyoruz ama size zırnık vermiyoruz bunun için eylem mi yapılır marabalar !! 2017 yılına kadar bağlamışız sizi, iş vermişiz aş vermişiz daha ne istiyorsunuz... Ne enflasyon ne de suni kriz bizi bağlamaz, imza koyduğunuz anlaşmaya sahip çıkın yoksa kendinizi kapının önünde bulursunuz, dışarıda işşiz ordusu dolu !!

  :)

  Allah; alın teri ile çalışıp ekmeğini kazananlara daha çok yardım etsin... ;)
   
 3. kadir

  kadir Aktif

  Şehir:
  İstanbul
  Araç Markası:
  Mazda 3 A/T İmp. 2012
  Araç Renk ve Tip:
  Karamio-Sedan
  Calismazsak zarar ediyorsunuz madem calisincada vermesini bilin agizini bozacam...
   
 4. slash

  slash Katılımcı

  Şehir:
  Bursa
  Öncelikle "yandaş" meydanın bunca zamandır sessizliğini koruması çok zoruma gidiyor, daha 5.5 ay önce ay önce başbakan ve hükümet yetkilileri bir havayla gelip ziyarette bulunmuşlardı, şimdi neredeler ?

  Diyorlar ki madem Bosch firmasının maaşlarına özendiniz neden 4 ay önce sözleşmeye imza attınız ? İmzayı kim attı ; sendika mı, işçiler mi veya işçi sözcüler mi ? Bu imza demokratik bir ortamda mı atıldı ? İşçilerin isteklerinden tek bir madde ( ilk yıl cumhuriyet altını , ilk maaş %15 zam, 2. yıl enflasyon oranında artış, 3.yıl enflasyon oranın + 2.5 fazlası zam artışı ) dahi göz önüne alındı mı ? İşçiler adına imza atıldığı dakikadan beri kanayan bir yara vardı , son damla da taştı .

  Sonra ne mi oldu, işçiler bir güzel dayak yedi , içerideki işçiler ve aileleri canıyla tehdit ediliyor , işçilere iftiralar atılıyor, tazminatsız çıkış gündemde , yani mağduriyet kat be kat artıyor. Daha söylenecek çok söz var ama rızkı veren Allah'tır yolları açık olsun inş canı gönülden.

  Bitsin doymak bilmez maymunların para iştahı artık.
   
 5. domestos

  domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Aydın-Merkez
  Araç Markası:
  Mitsubishi Space Star
  Araç Renk ve Tip:
  Bakır Kırmızı-MPV
  İçi seni, dışı bizi yakıyor desene... Allah yardımcınız olsun...


  Bu ileti Tepetaklak gönderildi...
   
 6. slash

  slash Katılımcı

  Şehir:
  Bursa
  Veli abi beni etkileyen veya yakan bir durum yok, işçimiz yanıyor . İster istemez üzülüyor insan. Yoksa bende isterim günde 2500 fiat, 2500 reno çıksın, yan sanayi devam etsin, ihracat olsun, istihdam artsın, ülkemiz kazansın. Ama arada emekçi de yanmasın, hakkı yenmesin, koyun muamelesi yapılmasın, günahtır . Saygılar.
   
 7. domestos

  domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Aydın-Merkez
  Araç Markası:
  Mitsubishi Space Star
  Araç Renk ve Tip:
  Bakır Kırmızı-MPV
  Duyarlılık için ayrıca teşekkürler... Sosyal devlet ilkesi gereği; kazanım en alt bireye kadar inmeli...

  Hep bana rabbena olmaz.
   
 8. slash

  slash Katılımcı

  Şehir:
  Bursa
  Ne demek abi , umarım bu grevde hakkaniyetiyle barışçıl ve insancıl bir şekilde sonlanır .
   

Sayfayı Paylaş