Mazda 3 BM Skyactiv Ön Plakalık Önerisi

emre6725

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu da benim plakalıklar tabi yasal değil mühür yok...

12d4a85e10fe06b1b48fd77aec0bbbb3.jpg

dea138184f339c8d08a9e8ba001e0258.jpg

f49debbe8a51666aa818ee16c7c671c2.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Muayeneden app plaka hafif kusurlu olarak geçiyor ama yol uygulamasında trafik görevlisinden geçmemesi ve 92 lira ceza yemesi hatta aracın bağlanma ihtimalleri var.

Cuma günü şirketin önündeki trafik polisi bir abimiz ile muhabbet ettik. App plakalı aracı bağlayıp otoparka çektirmiş. Aman dikkat derim.

emre6725

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu ülkede modifiye suç olmaktan çıksın ....sanki araçta uyuşturucu bulmuş bağlatıp çektirmiş...çok büyük meziyet...

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kendince haklı olabilirsin ama modifiye kılıfı ile suç işlenmesine de taviz verilmemesi, demokratik toplumun temel şartıdır.

Sen masumane olarak standart dışı plaka bastırıp kullanırsın, bir başkası o tarz plaka ile bombalı araç gezdirir.

Ayrıca; plaka, kanunen değerli evrak kapsamındadır... :)

Bu ülkede modifiye suç olmaktan çıksın ....sanki araçta uyuşturucu bulmuş bağlatıp çektirmiş...çok büyük meziyet...

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lodos

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
İnci Beyazı - Sedan
Sayın Mazdacılar artık orjinal olmayan veya orjinal olup üzerinde değişiklik yapılmış tüm plakalar muayenede hafif değil AĞIR KUSUR sayılacakmış. Poliste yakalarsa bir defaya mahsus ve bir hafta içinde değiştirmek şartıyla salıverecekmiş, sonrası yediemin garajı. Duyduk duymadık demeyin.
Ayrıca ben de önde kare plaka var ama o güzel ızgarayı boşaltacak şekilde plakayı aşağıya takmak istiyorum. O aşağıdaki boşluk havalandırma ızgarası ama radyatör değil de karter yağ soğutması için diye bişeyler okumuştum. Bununla ilgili net bilgisi olan var mı acaba? Teşekkürler.
(Yani sen kalk KODO diye bir sanat eseri yarat sonrada tam en vurucu yerine kuş kondur, başka bir çözüm bulunmalı.)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sayın Mazdacılar artık orjinal olmayan veya orjinal olup üzerinde değişiklik yapılmış tüm plakalar muayenede hafif değil AĞIR KUSUR sayılacakmış. Poliste yakalarsa bir defaya mahsus ve bir hafta içinde değiştirmek şartıyla salıverecekmiş, sonrası yediemin garajı. Duyduk duymadık demeyin.

Teşekkürler... :)

APP Plaka Kullananlara Duyuru.

Biz onu da düşünmüştük... ;)

Lodos

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
İnci Beyazı - Sedan
Evet domestos ustam, bu konu altında çok app plaka muhabbeti olmuş buraya not düşeyim dedim. Saygılar.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Ahh ahh bir gün çocuklarıma anlatacağım. "Ben ki her araçta noterden çıktıktan sonraki ilk işi APP yaptırmak olan ben..." diye başlayan bir cümle ile giriş yapacağım. :koptum::koptum::koptum:

IMG_6771.JPG

Şimdi yukarıdaki fotoğrafa bakın hele. Şu plaka aracın değerini 10bin lira düşürüyor yeminlen. ;) Satacak olsam üzerine para isterler.
Ha plakalığımız ciks o ayrı tabi. ;) Gören'e de selamlar. :tskler:

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ayrıca ben de önde kare plaka var ama o güzel ızgarayı boşaltacak şekilde plakayı aşağıya takmak istiyorum. O aşağıdaki boşluk havalandırma ızgarası ama radyatör değil de karter yağ soğutması için diye bişeyler okumuştum. Bununla ilgili net bilgisi olan var mı acaba? Teşekkürler.
(Yani sen kalk KODO diye bir sanat eseri yarat sonrada tam en vurucu yerine kuş kondur, başka bir çözüm bulunmalı.)

Ülkemize gelenlerde yok ama sanırım Amerika versiyonlarında falan "active air shutter" diye bi şey var alt ızgarada. Orayı soğuk havalarda motor ısınana kadar kapatıp sonrasında açan, hatta duruma göre yarım açan bir sistem. O yüzden o ızgarayı kapatmanızı önermiyorum.
am6xun00001725.gif

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Karemsi ön plaka var ama plakanın alt köşeleri krom çerçevenin üstüne geliyor ve beni sinir ediyor. Plakanın üzerine oturduğu plastik çerçevenin çerçevesiz versiyonu yok mu acaba merak içindeydim. Madem konuyu da buldum sorayım dedim. Soruyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Karemsi ön plaka var ama plakanın alt köşeleri krom çerçevenin üstüne geliyor ve beni sinir ediyor. Plakanın üzerine oturduğu plastik çerçevenin çerçevesiz versiyonu yok mu acaba merak içindeydim. Madem konuyu da buldum sorayım dedim. Soruyorum.
Bu bahsedilen sorun, makyaj ile giderilmiş durumda... ;) Senin için ise; bir ebat küçük boyda kare plaka bastırmak en doğru çözüm bence.

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Bu bahsedilen sorun, makyaj ile giderilmiş durumda... ;) Senin için ise; bir ebat küçük boyda kare plaka bastırmak en doğru çözüm bence.
Daha güççüğü yasal olacak mı ki?

Yeni düzenleme metnini internet ortamına bulabilen var mı sayın arkadaşlar?

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü
"MADDE 6Aynı Yönetmeliğin 53 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin (2) ve (3) numaralı alt bentleri ile üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“2) Otomobil, kamyonet, minibüs, kamyon, çekici ve otobüslerde ön plaka 11x52, arka plaka 11x52 veya 21x32 santimetre; plaka yerlerinin bu ölçülere uymaması halinde ölçüler 15x30 santimetre"

Standart dışı plaka kullanımı hakkında yeni düzenleme.. - Ocak Medya
"Yönetmelikte belirtilen nitelik veya ölçülere aykırı plaka takan, öngörülen sayıda plaka takmayan ya da farklı okunmasına veya okunamamasına neden olacak şekilde plakasında değişiklik yapan araç sahibine 427 Türk Lirası idari para cezası verilir 7 gün süre tanınır. Bu süre sonunda tescil plakalarını uygun duruma getirmeyenler hakkında 876 Türk Lirası idari para cezası verilir ve tescil plakası uygun duruma getirilinceye kadar araç trafikten men edilir."

Buna göre en küçük 15x30 olabiliyor. Kanun hükmünde kararname ile 427 TL ve akabinde trafikten men çaktıkları için daha küçük yaptırmaya yürek dayanmaz.

Bendeki zaten izin verilen ölçülerin en küçüğüymüş ve anlaşılan o köşelerden kurtulamayacaz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
"MADDE 6Aynı Yönetmeliğin 53 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin (2) ve (3) numaralı alt bentleri ile üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“2) Otomobil, kamyonet, minibüs, kamyon, çekici ve otobüslerde ön plaka 11x52, arka plaka 11x52 veya 21x32 santimetre; plaka yerlerinin bu ölçülere uymaması halinde ölçüler 15x30 santimetre"

"Yönetmelikte belirtilen nitelik veya ölçülere aykırı plaka takan, öngörülen sayıda plaka takmayan ya da farklı okunmasına veya okunamamasına neden olacak şekilde plakasında değişiklik yapan araç sahibine 427 Türk Lirası idari para cezası verilir 7 gün süre tanınır. Bu süre sonunda tescil plakalarını uygun duruma getirmeyenler hakkında 876 Türk Lirası idari para cezası verilir ve tescil plakası uygun duruma getirilinceye kadar araç trafikten men edilir."

Buna göre en küçük 15x30 olabiliyor. Kanun hükmünde kararname ile 427 TL ve akabinde trafikten men çaktıkları için daha küçük yaptırmaya yürek dayanmaz.

Bendeki zaten izin verilen ölçülerin en küçüğüymüş ve anlaşılan o köşelerden kurtulamayacaz.

Harika bilgiler, paylaşım için teşekkürler. Öğrenmiş olduk sayende. :)

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Ölçüleri barındıran Karayolları Trafik Yönetmeliği de burda:
Mevzuat Bilgi Sistemi

Lakin en güceli midir bilmiyorum tabi. Yatırım tavsiyesi değildir.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

O plaka tam logonun altına sıkışıyor bendekinde, krom ızgaraya içten yerleşiyor. Montaj hatası bu. 1-2 cm yukarı kayacak sadece, sorun olmuyor.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
On ceki demiri nerde?
Sky 3 de

Üst Alt