Mazda 626 GF (1997-02) Ön Düzen Bakım Tavsiyesi

uğur1806

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Station Wagon
Merhaba arkadaşlar.Aracımı rot balansçıya götürdüm bana tabların ön fişekleri değişecek dedi.Biz de komple tabla almak istedik ama satan yer tablasını ve parçalarını ayrı ayrı verdi.Verilen tablalar eskilerinden daha zayıf görünüyordu bende sadece fişeklerini rotillerini aldım taktırdım sıkıntı kalmadı.Lakin aradan 2 ay geçmedi yine tablalar değişecek dendi :) merak ettiğim sizin araçların alt takımları kaç km bir yenileniyor.Acaba sıkıntı benim arabada mı yada aldıklarımın kalitesinden mi.Tavsiye edeceginiz markalar varmı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 626 GF (1997-02) - Ön Takım Problemleri

Sorun bire bir aynı olmasa da; fikir vermesi açısından konuyu incelemekte fayda var. :) Ayrıca; bu gibi durumlarda orijinal parça kullanmak herkesin birleştiği nokta olsa da, araçların yaşı ve değeri itibariyle orijinal parça fiyatları afaki durumda kaldığı için yan sanayi parçaya yönelim oluyor maalesef. Yazdıklarından benim anladığım, daha önce tabla değişecek denilmiş ama yeni parçanın da durumunun zayıf olması sebebiyle bu işlem yapılmamış ve tabla yine aynı sorunu vermiş... Şu da ihtimal dahilinde, iki ay önce alacağın tablanın orijinal olmamasından dolayı belki aynı arızayı 6 ay sonra verecekti.

uğur1806

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Station Wagon
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aslında benim tam olarak anlatmak istediğim alt takım olsun motor parçaları olsun buraya her parça için 1. Kalite, 2. Kalite diye marka ismi yazabilirsiniz en azından tecrübeli arkadaşlar bizi aydinlatirsa sanayiye gittiğimizde hangi parçayı alacağımızı bilelim.iki gün sonra bu niye arıza yaptı diye dusunmeyelim.1 hafta önce parcacilara hararet musuru almaya gittim 3 farklı parçacı 2 farklı musuru orijinal diye satmaya kalktı.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Öncelikle geçmiş olsun, inşallah sıkıntılar giderilsin.

Sanayide orjinal yan sanayi diye bir tabir kullanılıyor, ama yan sanayi kısmı dile getirilmiyor. Birçok kargaşa burada yaşanıyor. Mesela bazı ustalar Kore menşeli ürünlere orjinal diyor. Balata taktıracaksın. Orjinal olsun diyorsun, usta da iyisini istiyor. Bakıyorsun "Ustam bunda Kore yazıyor" diyorsun. Adam orjinal Kore diye açıklama yapıyor. Bu ustaya göre Çin malı olmayan model orjinal oluyor. Bu durumu radyatör alırken, balata alırken, radyatör kapağı alırken, buji kablosu alırken bizzat yaşadım. Şu an akıllandım sayılır. Bunda en büyük etken değerli forumumuz oldu. Anladım ki en orjinali serviste. Ama bu durum Mazda için geçerli, diğer markaları bilmiyorum. Bazen servis fiyatları dışardan daha uygun ya da dışarıya daha yakın olabiliyor. Mesela ben Astina stop lambasını servisten 340 liraya aldım. Sahibinden.com sitesindeki bir satıcı 500 lira demişti.

Üst Alt