Ön Camdaki Çatlak Hakkında

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Görüş açısı içinde güvenlik zaafiyeti oluşturmadığı için sıkıntı olmaz. Ön camda çatlak varsa kesin ağır kusur diye birşey yok. Görüşü etkilemesi gerekiyor ağır kusur sayılması için.
Hocam görüşü etkilemesi değil maddelerde ön cam catlaksa diyede madde var sadece iz varsa ağır kusur değil diyor. Benim orjinal cam rezistanssız. Rezistanslı takıkırmı bilemiyorum önceki yorumlarda gördüm o yüzden yaptıran varmı diye soruyorum

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hocam görüşü etkilemesi değil maddelerde ön cam catlaksa diyede madde var sadece iz varsa ağır kusur değil diyor. Benim orjinal cam rezistanssız. Rezistanslı takıkırmı bilemiyorum önceki yorumlarda gördüm o yüzden yaptıran varmı diye soruyorum

Aracını muayeneye götürecekler dikkat!

Buna göre,
– Ön cam üzerindeki camın bütünlüğünü bozan tüm hasarlar (ağır hasar) sürücünün görüş alanında olsun veya olmasın ağır kusur olarak değerlendirilir.
– Ön cam üzerindeki camın bütünlüğünü bozmayan sürücünün görüş alanındaki her türlü çatlaklar ve kırıklar ağır kusur olarak değerlendirilir.
– Ön cam üzerindeki camın bütünlüğünü bozmayan sürücünün görüş alanındaki küçük taş izleri hafif kusur olarak değerlendirilir ve muayeneden geçebilir. Ancak, taş/cisim çarpması nedeniyle oluşan sürücünün önündeki taş izinden büyük, hasar ve çatlaklar ağır kusur olarak değerlendirilir.

Rezistanslı sipariş edip taktırın bence. Ayaklara aküden kablo ve anahtar çekersiniz.

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3

Buna göre,
– Ön cam üzerindeki camın bütünlüğünü bozan tüm hasarlar (ağır hasar) sürücünün görüş alanında olsun veya olmasın ağır kusur olarak değerlendirilir.
– Ön cam üzerindeki camın bütünlüğünü bozmayan sürücünün görüş alanındaki her türlü çatlaklar ve kırıklar ağır kusur olarak değerlendirilir.
– Ön cam üzerindeki camın bütünlüğünü bozmayan sürücünün görüş alanındaki küçük taş izleri hafif kusur olarak değerlendirilir ve muayeneden geçebilir. Ancak, taş/cisim çarpması nedeniyle oluşan sürücünün önündeki taş izinden büyük, hasar ve çatlaklar ağır kusur olarak değerlendirilir.

Rezistanslı sipariş edip taktırın bence. Ayaklara aküden kablo ve anahtar çekersiniz.
Mutlu hocam her tüv bu yazılanı farklı değerlendir gibi geliyor bana bende kasko bitimine az kala tüv istasyon una gidip sormayı düşünüyorum sıkıntı olmaz derlerse içim rahatlayacak. Zaten kasko ile vize tarihleri yakın ocak 2018 de.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Aliexpressde cam tamir kitleri var geçenlerde biri alıp kullandı sonuçda çok tatmin edici idi
2-5$ fiyatı

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Aliexpressde cam tamir kitleri var geçenlerde biri alıp kullandı sonuçda çok tatmin edici idi
2-5$ fiyatı
Kadir hocam çizgi şeklinde ince çizik 5-7 cm var tamir kitini biliyorum camcıya sordum olmaz dediler burada uğur otocam var onlarında böyle bir kiti var. N11 dede benzerleri var zaten ama çatlak benden önce 3 sene böyle bu sene 9 aydır bende baktım büyüme yok aynı ama tamir olacak gibi değil. Şu yönetmelik değişmese sıkıntı yojtu aslında

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Muayenede sorun olacagını sanmıyor sen bişeylerle kapatmaya çalış yinede orayı peluş oyuncak vs yapıştır.

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Muayenede sorun olacagını sanmıyor sen bişeylerle kapatmaya çalış yinede orayı peluş oyuncak vs yapıştır.
kadir hocam aklımdan geçenleri okudun ön cam sticer falan bir araştırayım diyordum. Birde muayene den önce bir tanıdık bulabilirsem tüvtürk e soracağım

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
kadir hocam aklımdan geçenleri okudun ön cam sticer falan bir araştırayım diyordum. Birde muayene den önce bir tanıdık bulabilirsem tüvtürk e soracağım

Lpg varmı sende varsa lpg stikeri yapıstir dişdan içdende oyuncak peluşların vantuzlarından yapıştır ;)

Bunu yaparsan büyğk ihtimal lpg stiker yeri yanlış diye hafif kusur yazarlar ;)

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Dizel ama küçük mazda speed yazıları logolar yada baykuş amplemi gibi şeyler olabilir

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Buna göre,

1 ay ile bu kanundan yırtmışım ben. Hem boydan boya (alt bölümde) hemde yukardan aşağıya (yolcu tarafında) görüşü engellemeyen çatlağım vardı, Haziran ayında muayeneden hafif kusur ile geçtim.

Allah TUV ile muhattap olanlara sabır versin...

35makinist90

Sessiz
Araç Markası
2012 - Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Güncel orjinal cam değişimi.. Kasko olmasa
53642

Üst Alt