Ön Cam Filmi Fikir Alışverişi

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bugün saat 12 civarı bir saatlik yol yaptım. Mersinde hava 25 derece civarıydı. Sadece havalandırma yetti, camları kapattım ve konsoldan gelen o ısıyı hissetmedim. Konsolda ısınma var ama az. Hatta şöyle bir gözlemde bulundum, bir ara ön camdan gelen güneş sağ dizime, sol kapı camından gelen sol dizime düştü. Sol dizimdeki ısınma daha fazlaydı ki yan camlarda açık ton film var. Ben beklediğimi şimdilik aldım diyebilirim şükür :)

3m logoları bugün silindi. Tiner kolayca aldı logoları:harika:

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yba

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5 (2015)
Ben eski aracıma ön cama 0.5 Lumar yaptırmıştım ama gece az da olsa belirgin görüntüde bozulma vardı. Yanlar 2. numaraydı, yan camları açmadan gece aynaları görmüyordum.
Mazda CX-5'ime tanıdık bir Sonax'ta yaptırdım -ki Sonax'ın filimleri pek övülmemesine rağmen.
Ön cam 1, yanlar 2 numara yaptılar.
Gece en ufak bir sorun yaşamadım. Çok şaşırdım. Demek ki eski aracıma takılan sahte bir filmdi -ki Maslak oto sanayinde çok tavsiye edilen bir yere yaptırmıştım.. Gece sorun yaşayanlar yaptırdıkları yeri sorgulasın.

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Peki bu son yasal duzenlemedeki son durum nedir, bilen var mi? Sertifika sahibi olan isletmeler tarafindan "uygun sekilde" yapilacak vs demislerdi... Pratikte var mi bir uygulama degisikligi?

Yba

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5 (2015)
Peki bu son yasal duzenlemedeki son durum nedir, bilen var mi? Sertifika sahibi olan isletmeler tarafindan "uygun sekilde" yapilacak vs demislerdi... Pratikte var mi bir uygulama degisikligi?
Yönetmelik 1 veya 2 hafta önce yayınlanmıştı. Ama okuyup anlayabilen beri gelsin. Her yöne çekilebilecek açıklamalar var. Bir kere ön camlar kesinlikle yasak çok net belirtilmiş. İşin kötü kısmı yapan yerin onayı dışında araçta ki değişikliğinde onayından bahsediliyor. Bu onay olmayanlar muayeneden geçemiyecek gibi bir algı oluşuyor. Yani malesef durum iyiye değil kötüye gitti.

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Mersin 33 oto aksesuar adında bir işyerinde yaptırdım. Tarif istersen özelden yazayım
internetten baktım yerine. hem bizimkilere hem de eşimin ailesine yakın, 23 Evler kavşağında heralde fotoğraflardan anladığım kadarıyla. Devlet hastanesi civarında. :)

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Yönetmelik 1 veya 2 hafta önce yayınlanmıştı. Ama okuyup anlayabilen beri gelsin. Her yöne çekilebilecek açıklamalar var. Bir kere ön camlar kesinlikle yasak çok net belirtilmiş. İşin kötü kısmı yapan yerin onayı dışında araçta ki değişikliğinde onayından bahsediliyor. Bu onay olmayanlar muayeneden geçemiyecek gibi bir algı oluşuyor. Yani malesef durum iyiye değil kötüye gitti.
Biraz daha bekleyip halihazırda film yaptırmış olanların tecrubelerini paylaşmasını bekleyeceğiz artık, başka çare yok gibi...

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Müstakbel Guzumda cam filmi yoksa, ben sizlere ön ayak olurum... :D
ön cama film çekmek çektirmek konusuna kısaca yaptırmayın derim. İlerleyen zamanlarda çizilme yıpranma ve ayriyetten film gerçek kalitede değilse zamanla güneş ısısını devamlı gördüğü için ömrünü kısa sürede tamamlayıp görüşünüzüde etkileyebilir. Yaptırmak istersenizde kaliteli bir uygulama merkezinden garantili şekilde yaptırabilirsiniz. Ön Cam'a kendiniz denemeyin :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
ön cama film çekmek çektirmek konusuna kısaca yaptırmayın derim. İlerleyen zamanlarda çizilme yıpranma ve ayriyetten film gerçek kalitede değilse zamanla güneş ısısını devamlı gördüğü için ömrünü kısa sürede tamamlayıp görüşünüzüde etkileyebilir. Yaptırmak istersenizde kaliteli bir uygulama merkezinden garantili şekilde yaptırabilirsiniz. Ön Cam'a kendiniz denemeyin :)

Ön cam zaten şu haliyle kesinlikle yasak, hadi yasağı geçtim, benim ön cama film gibi bir düşüncem bütün arabalarımda olmadı Hasan. :)

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ön cam zaten şu haliyle kesinlikle yasak, hadi yasağı geçtim, benim ön cama film gibi bir düşüncem bütün arabalarımda olmadı Hasan. :)
Abi senin bağlantıyı almışımda genel olarak söyledim :) Yasak olsada yaptıran yaptırıyor.

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Benim var, yazın yolculuk camdan sızan sicak hava ile klimadan gelen soguk havanin mucadelesi sonucu olusan ikilem icinde geciyor, adeta cephe oluyor arabada, ustten sicak alttan soguk vuruyor.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
internetten baktım yerine. hem bizimkilere hem de eşimin ailesine yakın, 23 Evler kavşağında heralde fotoğraflardan anladığım kadarıyla. Devlet hastanesi civarında. :)
Doğru yer:harika: elindeki rulonun sonunu kullandılar, aynı filmin yenisini getirdiler mi bilmiyorum. Önceden haberli gitmekte fayda var.

Benim aractaki renksiz ve gece görüşü çok az farkedilir derecede etkiliyor. Isinmiyor değil, güneş altına bırakınca ısınıyor ama aracı soğutmak daha kolay ve çabuk oluyor. Önceden klimayı ön cama verince güneşle baş edemiyordu. Şimdi mücadele başa baş:) Fikir versin diye umarak fotoğraf koymuştum zaten. Benim de çok çekincem vardı ama iyi ki yaptırmışım diyorum. Hatta sunroofu da bir atraksiyon bekliyor olabilir :)

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Bu arada konuya bir bilgi eklemek isterim, filmden sonra ön cam neredeyse hiç buğu yapmıyor. Geçenlerde yoğun yağmur yağdığında(eskiden klima çalıştırmadan hiçbir şey göremediğim bir ortamda) hafif buğu yapar gibi oldu ama havalandırmayı en düşük seviyede çalıştırınca tertemiz oldu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu arada konuya bir bilgi eklemek isterim, filmden sonra ön cam neredeyse hiç buğu yapmıyor. Geçenlerde yoğun yağmur yağdığında(eskiden klima çalıştırmadan hiçbir şey göremediğim bir ortamda) hafif buğu yapar gibi oldu ama havalandırmayı en düşük seviyede çalıştırınca tertemiz oldu.
Çoğumuzun tatlı belası duruma faydası olması ilginç... :) Bilgilendirme için teşekkürler hocam.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ön cam için şeffaf güneşi biraz olsun kesecek film tavsiyesi olan var mı?

Üst Alt