Ön Cam Filmi Fikir Alışverişi

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Yine garip sorularla karşınızdayım :D İlk arabamdan beridir sürekli merak ettiğim bir konuydu. Koyu cam filmlerinden hiç hazzetmem fakat özellikle yaz günleri ön camdan gelen ışık hem gözlerimi fazla yoruyor(onu güneş gözlüğüyle kısmen telafi edebiliriz) hem de çok ısınıyor, klima soğutana kadar zaten ş.içi mesafeler bitiyor. Park edince güneşlik v.s. kısmen çözüm oluyor ama hareket halindeyken konforu törpüleyen bir durum bu. Beklentim, UV filtresi olan, olabildiğince açık renkli ama güneş ışığının etkisini en aza indirebilecek bir ürün.

Bir zamandır araştırıyorum ve kararsızlığım gitgide artıyor :D Llumar, 3m gibi firmalar iyi kaliteli de 400 liradan düşük ağzını açan yok. Böyle isim yapmış markalardan faiş fiyatlar duyunca kendimi enayi gibi hissediyorum kuduruyorum. alidayıda nano seramik adlı bazı ürünler var (Tahmini Teslimat Zamanı) ama cesaret edemedim açıkçası.
Ben de buradaki popüler cam filmi yapan birkaç yere gittim soruşturdum. Bir yerde bana numunelik iki farklı filmden kesip verdi eleman sağolsun. Fikir vermesi açısından, farklı ışıklarda birkaç fotoğraf çektim. Açık renkli büyük olan parça: (elemanın beyanına göre) 3m markalı ve 150 lira fiyat verdi. Daha küçük ve koyu renkli olan parça için ise gt100 dedi ve 100 lira fiyat verdi. Fiyatlar pazarlıkla ufak esnetilebilir muhtemelen. Sizin fikriniz nedir abilerim kardeşlerim, ne yapalım?

20170328_153712.jpg 20170328_153756.jpg 20170328_174337.jpg 20170328_175451.jpg 20170328_175634.jpg 20170328_181120.jpg 20170328_182130.jpg 20170328_182138.jpg 20170329_162558.jpg 20170329_162603.jpg 20170329_162726.jpg

Son düzenleme:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Marka açısından pek bir bilgim yok ama yerinde olsam ve illa ki yaptıracağım dersen açık renk olanı yaptırırdım. Ön camlarda cam filmi güneşli havalarda çok yararlı olsa da geceleri de bir o kadar problem yaratıyor. Gerçekten görüşü kısıtlıyor. Eski bir aracımda vardı, uzunları yakıp geziyordum. :)

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Özellikle zayıf ışıkta da fotograf çekmeye çalıştım. Açık renkli olanın rengi zayıf ışıkta daha bir açılıyor, varlığı yokluğu belli değil. Fiyatı çok birşey değil ama paramızı çöpe atmak da istemiyorum. Gece de test etmek lazım dediğin gibi. Görüşü keserse bir anlamı kalmaz.

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Yaza girerken aklimdaki planlardan biriydi bu

Ben de yazın camın onunden yuzume alev alev vuran sicaktan sikayetciyim. Cozum film gibi gorunuyor ama surus emniyetini de etkilememeli dediginz gibi.

Cok yerinde bir konu olmus, takipteyim

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Bence uzun sure kullanacaksan ve çocuğun varsa kaliteli bişey yaptır. Özellikle kalitesizler kansorejen yapıyor diye biliyorum. Renk açısından da bence 2 numara dedikleri ideal. Gece görüşü biraz azalıyor ama yazında güneşin yakiciligi açısından çok faydalı oluyor.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu konu benimde düşündüğüm bir konu ama gece görüş olayı aklımı kurcalıyor :)

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Operasyon tamam :harika:
20170406_184037_HDR.jpg 20170406_131316.jpg 20170407_195844.jpg 20170407_200705.jpg 20170407_200728.jpg 20170405_175440.jpg

Elimden geldiğince farklı durum ve açılardan fotoğraf çekmeye çalıştım. film uygulanalı 2 gün oldu. Gündüz test ettim. Sabah güneşe dönük bıraktım öğlen araca bindiğimde konsolda ve direksiyonda ısınma var ama el vurulmayacak kadar değil. Sanki 15-20 dk beklemiş gibi. Uygulamadan bir gün önce aynı şekilde güneşte kalmıştı ve direksiyonun üst kısımları el yakacak derece sıcaktı. Güneş altında kullanırken eskiden yüzüme vuran sıcak beni çok rahatsız ederdi. Şimdi büyük ölçüde azaldığını hissettim. Gece görüşü engellenişi benim algılayabildiğim kadarıyla %2-3 civarıdır. Asıl amaçladığım şey, uzun yoksa güneş altında giderken konsoldan yüzüme vuran sıcaklığı kesmekti. Bunu henüz test edemedim ama gözlemlerim olumlu. Ayrıca film uygulayan arkadaş bu filmi hastahanenin psikiyatri kliniğine uyugulamış benden önce. Camın mukavemetini de artırma etkisi varmış onun dediğine göre. Çok ilgimi çeken bir şey olmadı ama aktarmak istedim :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Güle güle kullanmak nasip olsun hocam. :) Camın dayanıklılığını arttırmaz ama tek parça kalmasını sağlar...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Süleyman abi hayırlı olsun güzel olmuş.
Merak ettiğim bir durum var bu filmlerin camın dışına uygulananı var mı acaba? Hem bu güneşin ısıtma etkisini azaltma amaçlı, hem de camı koruma amaçlı.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Tum ar-ge islemini yapmissiniz hepimiz adina, tesekkurler
Ben de onumuzdeki hafta yaptirmayi dusunuyorum, fikir vermesi amaciyla fiyat ve marka/modeli tekrar edebikir misiniz?
Rica ederim :) Marka 3m fakat hangi seri olduğunu satan arkadaş hatırlayamadı. Standart fiyatı 150 lira ama biraz pazarlık yaptım. Bilindik bir marka olduktan sonra bütçenize uyanı tercih edebilirsiniz. Yalnız uv filtreli olup olmadığını özellikle sorun :harika:
Merak ettiğim bir durum var bu filmlerin camın dışına uygulananı var mı acaba? Hem bu güneşin ısıtma etkisini azaltma amaçlı, hem de camı koruma amaçlı.
Tesekkürler kardeşim. Dış tarafa istersek yaparlar ama film dış ortama ne kadar dayanır, orası var

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Tesekkurler, gule gule kullanin

E6553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dış tarafta silecek cam filmi üzerinde gidip geleceği için bu sürtünmeye uzun vadede dayanabilecek film bulmak zor olur bence. ;)

Üst Alt