OBD Cihazları Fikir Alışverişi

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Haklısın abi sonuna kadar. bugün onu yaşamış oldum. :D Modüle reset atıyorum olmadı, aküyü söktüm olmadı, hava yastığı ışığı yanıp yanıp sönüyordu sinir oldum. Olmayan bir sorunu varmış gibi gösterip bir de üstüne uğraşıyorum, bendeki de yetenek. :D :D :D

Ama ben uyardım ne olduğundan emin olmadığınız şeyleri kurcalamayın diye :)

Kodu bulamazsan özelden şase numaranı msj at, yarın bulur gönderirim

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ebubekir'in verdiği rcm modülü as built kodları olmadı. İbrahim abiden dönüş bekliyorum.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
@MutluTEKİRR

anahtar kontakda iken ikaz sesini kapatmak icin benimde resetleme yapmam mi gerek ?

askin.tcdd

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
USB OTG kablo çevirici kullanarak android telefonu ile USB den torque Pro programından bağlanmayı deneyen oldu mu? Programın içinde USB seçeneği de var. Eğer olursa süper. Hem pc den forscan ile hem de android telefondan torque ile kullanım imkanı sunacak.
3d670e2f408528356d9c3100703bae15.jpg

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Mazda 6 aracım olmadan önce obd cihazım vardı ama bir türlü kullanamamıştım bu araçta nasip oldu ama üstüne düşememiştim.
Geçen biraz kurcalama amaçlı denemek istedim torque pro programını edindim.
Gayet güzel kullanışlı obd2 bağlantılı araçlarda sahipleri için merak ettikleri konular varsa bakmalarını öneririm helede lpg li kullanım varsa :p
En çok merak ettiğimde aracımın üzerine karışık düzende bağlanan lpg'nin ayarlarının durumu idi.
başka merak ettiklerim;
-Soğutma suyu sıcaklığı : Termostatım güncel olmayan tip (mazda 6 larda termostat güncelleme görmüş) yaz aylarında hiç sorun yoktu ama şimdi diyelim normal sıcaklığında araba yola çıkınca aşağı iniveriyor yakında değişecek durumu gözlemliyorum şimdilik.80 derecelerde iken hızlanınca 60 lara kadar düşebiliyor.Bunun zararı tabiki enjeksiyonlar daha çok açıldığı için bize fazla yakıt olarak geliyor yakında kurtulacağız umarım.
-LTFT STFT yani yakıt kesme değerleri:Araç lpg de ayarın tam olmayacağını biliyordum zaten o zamanlar böyle arabanın teknolojisini kullanarak ayar yapmakmı vardı :koptum:yüzde 20 civarında fakirde geziyormuşum :eek:.bir süre takip ettim forumlarda gezindim doğru mu bakıyorum diye evet evet yüzde 20 civarında hiç şaşırmadım :mad:.Sonra benzine aldım bir süredir benzinde kullanıyorum hem oksijen sensörlerinin sağlığını anlamak amaçlı hemde merak.
Neyseki benzinde LTFT STFT değerleri akıllıca geziyor ama tek bir yer hariç,sonradan farkettim ayağımın ucu ile gaza bastığımda yine yüzde 20 fakire geçiyor.yani hakikaten bozuk lpg ayarı arabanın kendi map ayarınıda bozuyor gözlerimlede görmüş oldum .Akü sök tak yaptım bütün değerler sıfırlandı başladım benzinde dolaşmaya ve olması gerektiği gibi 0 yakın değerlerde :harika::cool:
şimdi lpg sistemini değiştirmeyi düşünüyorum sistemde sadece enjektörler hızlı ve son model. Beyin milano, regülatör mimgas enjektörler romano (grand) tankında süresi 2 yıl kalmış ben iyisimi 1-2 ay sonra komple kiti değiştireceğim.obdli en ucuz kit veya fiyatını en iyi hakeden atiker grandı takıp ayarlarını yaptıracağım.Aracımda zaten grand enjektörler var o şekilde fiyattan düşürtebilirmiyim yoksa enjektör kiti bana yedek mi olur bilemedim :koptum:
Yağ sıcaklınıda görmek istiyordum ama ya araba izin vermiyor yada program
Kullandıkça alışırım belki yeni özellikler keşfederiz tecrübesi olan varsa alabilirim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bluetooth tan çalışan elm327 veya başka bir obd cihazı tavsiyesi olan var mıdır? Aliexpress te 100 tl civarı geziyor fiyatları çok fazla ürün var.

Üst Alt