Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nokia Lumia Windows Phone 8

Konu, 'Bilim - Teknoloji' kısmında Oğuzhan tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    820 yi ilk aldığımda uygulamalarda sorunlar vardı. Ancak şuan neredeyse hepsi stabil çalışıyor sürekli güncelleme geliyor. Wp8 çok akıcı donanıma göre oldukça hızlı çalışıyor microsofttan bunu beklemezdim açıkçası :) şuan925 kullanıyorum 32gb versiyonu olumsuzluklar giderilmiş kalınlık ağırlık vs. Kasa alüminyum oldukça şık duruyor. İlerleyen dönemde daha iyi olacak pazardaki payını büyütecek diye düşünüyorum.
    Office olsun skydrive olsun çok kullanışlı çektiğim resimler vidolar hemen gidiyor skydrive depolama alanına. Dahada gelişecek gibi duruyor şuan popüler uygulamalardan eksiği yok gibi gibi sürekli yeni uygulama geliyor mağazaya. 925 şuan en şık model bence :) vee fotoğraf kalitesi inanılmaz ne iphone ne samsung bu kadar net çekmiyor

2. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    2014 Yılına girdikten sonra,ünlü veri şirketleri telefon firmaların verilerini yayınlamaya devam ediyor.Bugün ünlü araştırma şirketi Strategy Analystics,2013 yılının küresel akıllı telefon satış payını açıkladı.

Açıklanan verilere göre,2012 yılında yüzde 2.7 oranına sahip olan Windows Phone sistemi 2013 yılında küresel akıllı telefon satış piyasası oranını 3.6 oranına yükseltti.Ayrıca 2013 yılında toplamda 35.7 milyon Windows Phone işletimli telefon satıldı.Açıklanan verilere göre Android sistemi zirvede bulunuyor ve onu ikinci büyük plartform olan İOS takip ediyor.

Ayrıca Şirket Microsoft-Nokia ortaklığını överek şu sözleri söyledi:

“Microsoft-Nokia ortaklığı güzel sonuçlar getirmeye devam ediyor.Windows Phone sistemi çok kısa bir sürede 3.en büyük mobil işletim sistemi konumuna geldi.Elbette ki önlerinde çok yol var ve 2014 yılı Windows Phone sistemi için güzel olacak gibi görünüyor”

Bakalım Microsoft-Nokia ortaklığı bizlere ilerleyen günlerde neler sunacak hep birlikte göreceğiz.
    Kaynak: http://windowsphonehaber.com/

Ekli Dosyalar:

3. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
  4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    2014, Microsoft'un Windows Phone platformu için şüphesiz çok önemli bir yıl oldu. Redmond devi Şubat ayından bu yana Windows Phone donanım ortakları listesine 14 yeni OEM'in eklediğini duyurdu. Bu sayı ile birlikte Windows Phone telefon üreten firma sayısı 22’ye çıktı.

HTC One M8 ile Lumia 830 ve 730’un yanı sıra Archos, BLU, Kazam, New Generation Mobile (NGM) ve Yezz gibi firmalar Windows Phone platformuna katıldılar.Çoğu modellerden bahsedildi aa NGM hakkında fazla bir haber görmedik.

Microsoft, NGM Harley-Davidson olarak adlandırılan cihazın Ekim ayı başında İtalya pazarında mevcut olacağını söylüyor. Adından da anlaşılacağı gibi akıllı telefon, Amerikalı ünlü motosiklet üreticisi Harley-Davidson ile işbirliği içinde geliştirilmiştir. Bu arkasındaki Harley-Davidson logosu sınırlı sayıda üretilen cihazın özellikleri, Windows Phone 8.1, 720 x 1280 piksel ile 5-inç ekran, çift SIM, Snapdragon 400 işlemci, 8 MP arka kamera ve genişletilebilir 8 GB depolama alanı olarak listeleniyor. NGM Harley-Davidson 249 € fiyat etiketi ile başlayacak.

5. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Harleyciler ilgi gösterir artık :D

6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Onlar için yapmış zaten, pastanın bir dilimine el koyayım demiş :D

7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Harley'i bilmem de işletim sistemi harika... Donma, takılma,reset vs yok.

veliazak@hotmail.com

8. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Dur öyle deme şimdi seninde hisseler ortaya çıkacak :D

9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Miadını bekleme İlhan, ne dediğimi geçince anlayacaksın zaten... Aynı; kullanmayanların, neden Mazda diye sormalarının karşılığı gibi... Şiddetle herkese tavsiye ederim... Bildiğin, bilgisayar. Bildiğin oyuncak.

veliazak@hotmail.com

10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Yok yok kesin hisse var, Oğuzhan la ortak hem de anladım ben.

11. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Sizden de iki dakika bişi saklanmıyor... Evet hisselerimiz var ve bu forumu WP tanıtımı yapmak için kurduk, Mazda forumu hikaye. :p

12. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    O zaman destek olalım da buRası WP sayesinde gelişsin, android out, WP in :D

13. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hah şöyle... Forumun kurulma amacı da ortaya çıktı böylece... WP farkı.

14. Dinçer

Dinçer Katılımcı

Yapmayın Veli abi, Oğuzhan! Bi yerde reklam kokan hareketler bunlar :)

15. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Mazda kullanmayan bilmez örneklendirmesi güzel olmuş Veli abi, tuttum bunu

Mevcut Android telefonum gereksinimlerimi karşılıyor, Phone'yide yazdıklarından sonra baya merak etmeye başladım. Bakalım şu borçları bi bitirek, belki ihtiyaçtan yada model yükseltmek icin diye bi satılık ilanı veririm. Takas önceliğimde Phone derim

-Mobil uygulamadan gönderildi-

16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Dikkat edilirse hiç bir şekilde Android aleyhine bir şey yazmıyorum, zaten sayfalar dolusu yazsam veya yazılsa bir noktaya kadar anlatılabilir... Sadece deneyin diyorum... Android kullananların katı ön yargıları yoksa, WP'ne geçtiklerinde pişmanlık yaşayacakları kesin...

İşyerinde aynı hızdaki interneti, ben WP işletim sistemli HTC ile en ücra köşeden bile net şekilde alarak videoları donmadan izlerken, çok bilindik marka android işlemcili telefon bazı yerlerde ya hiç çekmiyor, ya çektiği yerlerde de donma yapıyor. Bu durumda telefonun da etkisi büyüktür mutlaka ama ben bu hızı işletim sistemine bağlıyorum.

Daha ne olsun... :p

17. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Ben de Blackberry diyorum ;D :D

18. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Aslnda ben 3310 diyorum dostlar nerden bulaştım bu akıllı telefona hastalık meret :D

19. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Akıllı telefon çktı mertlik bozuldu ne güzel sadece polifonik zil sesi olup anteni olmayan telefon arıyorduk:)

20. st4lk3r

st4lk3r Katılımcı

Wp kullandım. Ancak beğenmedim :)
    Artılarını geçiyorum direk eksilerinden başlıyorum.

-Marketteki uygulamalar kısıtlı. Nokia'nın Ovi marketinde bile daha fazla uygulama vardı.
    -Menü iyi hoş ama belli süre sonra sıkılrsanız değişitirmek gibi bir seçeneğiniz yok. (benim kullandığımda böyleydi şimdi değişti değişmedi bilimiyorum)
    -Kişiselleştirme olanaklarınız kısıtlı. Symbian bile daha iyidi :)
    -Sistem ve teknik özellikleri kullanım sınırlı. Elinizdeki cihaz 2000 tl'lik bir cihaz olsada 500 tl'lik olsada basit ve günlük kullanımda pek fark edemiyorsunuz. bir açıdan iyi yani akıcı.
    -Zune miydi Zurna mıydı abidik bir program vardı, elinizi kolunuzu bağlıyor.
    -Daha önce yine Windows Mobile 6.5 falan kullanmıştım, (2008 yılında Samsung Omnia) Windows yenilikler için söz veriyor ama hiçbirini tutmuyor. Windows bilgisayarda eyvallah ama cep telefonu yazılımında pek iyi değil.
    -Üreticiler ilk başta Android'e alternatif geldi diye seviniken sonradan hayal kırıklığına uğradılar. Windows üreticilere uyumlu telefon üretsin diye para veriyor daha ne diyeyim :)

Bunların saymazsak iyi bir işletim sistemi :D

Sayfayı Paylaş