Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nokia İsmi Tarih mi Oluyor?

Konu, 'Bilim - Teknoloji' kısmında domestos tarafından paylaşıldı.

1. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Geçtiğimiz günlerde; Nokia’nın cihazlar bölümü yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre; Microsoft, Nokia ismini bir daha kullanmayacak ama çıkarılan tüm mobil cihazlar Lumia ismini taşımaya devam edecek şeklindeydi...

Şimdi ise bu söylentileri destekler nitelikte iki fotoğraf ve Microsoft tarafından da resmi bir açıklama geldi. Microsoft artık Nokia ismini kullanmayacak…

http://www.windowsphoneturkiye.info/guncel-haberler/microsoft-resmi-olarak-nokia-ismini-kaldirdi/

2. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Olması gerekende buydu bence.Nokia malesef yeni dünyaya uzun süre ayak uyduramayınca algılarda kötü bir izlenim bıraktı.Mıcrısıft bu algıyı yıkmaya ugrasıyor.

3. faroz_52

faroz_52 Aktif

Atlanılan bir nokta var...Nokia bu çöküşü ürettiği telefonların kalitesiz yada piyasaya ayak uyduramayan modeller çıkardığı için değil windows tabanlı bir işletim sistemini tercih ettiği için yaşadı...Hiç böyle birşeye kalkışmayıp android ile devam etseydi bugün samsung yerine nokia olurdu geçmişteki yanlış tercihleri dokunmatiğe geçişteki gecikmeleri yazılım konusundaki yetersizlikler bugün nokia yı buna sürükledi bir zamanlar sony ericsson için bunları konuşuyorken sony firması ericssonu satın alarak kendine yeniden bir yol çizdi piyasada bugün belli bir noktayı yakalamış vaziyette eğer sony de biraz daha hızlı hareket edip seçimlerini hızlıca harekete geçirseydi bugün bambaşka bir noktada olablirdi...Bugün apple a çok sattıran çıkardığı cihazların çok üstün özelliklere sahip olması değil yazılımın başarısı stabil çalışmasıdır...eğer markalar özellik peşine değilde ios u aratmayacak tarZda bir yazılım peşine düşüpte bunuda hayata geçirebilseler işlerin rengi tamamen değişir...yazılım yazılım yazılım gerisi boş...

4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Katılmıyorum... Nokia hiç bir zaman üst düzey üretici olamadı... Olamadığı için gelişen teknoloji ve pazarlara ayak uyduramadı, Nokia'nın WP tabanlı işletim sistemi çıkarması bütün bu olan bitenden sonra yani Microsoft tarafından alınmasından sonra oldu...

İlk günden itibaren bu markaya ısınamadım, sevemedim... Çünki; alışılmışa meydan okuyan bir felsefenin ahvadıyız... :)

Çok satan her zaman iyi diye bir şey yoktur, Nokia yıllardır bu ülkede çok sattı ama hiç bir zaman en iyi olamadı... İyi olmayı hak etmiyordu çünki.

Piyasadan silinmesine, silinecek olmasına fazlasıyla sevindim. :)

5. faroz_52

faroz_52 Aktif

Markanın bir dönem geÇişine bakarak yerden yere vurman haksızlık olur...İlk antensiz telefonları çıkardığı yılları bi düşün delisi olunan yılan oyunları en yaşlısına varana kadar kolay bir menüye sahip oluşu nokia çok hatrı sayılı yıllar yaşattı geçmişte bizlere ne zaman işler renkli ekran kamera olayıyla başlayıp akıllı telefon dönemine doğru gitti işte o zaman nokia çuvallamaya başladı...evet biz alışılmışa meydan okuyanlarız işte bu yüzden bu süreçte sony ericsson w810i w880 k750 k 850 c905 gibi bir çok modelini kullanan ben nokia nın kölesi olupta lumia hastası olmadım mesela...Ama geriye dönüp bakınca nokia bir devrin harikasıydı kim ne derse desin...Bazen markalar zafer sarhoşumu ne oluyor o tahttan hiç düşmeyecekmiş gibi bu değişim sürecinde yanlış hamleler yaptı ve yıkıldı...olayın özeti bu...inşallah bu nasılsa satıyor havasında olan premium otomobil markalarıda birgün tepe taklak olurda mazda gibi müşteri odaklı markalar gün yüzüne çıkar hakettiği değeri görür...

6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bahsettiğin dönemde hiç ilgimi çekmedi Nokia... Ericsson ile birlikte satış rekorları kıran takoz satarken ben Samsung sgh 600 aldım, Siemens aldım, Motorola aldım... ;)

Yani alışılmışa hep meydan okudum...

7. faroz_52

faroz_52 Aktif

Saygı duyarım :hi: :hi:

8. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Nokia android çıktığında hala symbian satıyordu sonra fark açıldı büyüdü Microsoft nokiayı satın aldı windows tabanlı işletim sistemi kullanmaya başladı yavaş yavaş yükselişe geçti.
    Android ve ios hiç ilgimi çekmedi bende gittim Nokia lumia 925 aldım pişman mıyım asla aksine çok memnunum ve her geçen gün geliştiğini görmek arkasında Microsoft'un olduğunu bilmek yeterli.
    Kim ne derse desin Nokia geçmişte efsaneydi Siemensler Ericssonlar yanında her daim oyuncak gibiydi benim gözümde o markalarıda kullandım ama Nokia başkaydı sağlamlık basit menüsü ürün yelpazesi vs.
    Allah rahmet eylesin :) Hoşgeldin Microsoft Lumia

9. faroz_52

faroz_52 Aktif

İşte bahsettiğim dönem tamda senin üzerinde durduğun dönem...ama sana katılmadığım nokta windows...Ben microsoft tan o kadar nefret ettimki yarın bi laptop alsam macintosh işletim sistemli bi air mı alsam acaba?diye düşünüyorum...Windows xp den sonra adamlar şaşalattı şuan bilgisayarı hala kurmama rağmen ;) :) windows 8 kullanıyorum eh işte az idare ediyor xp yi bu vatandaş gene bırakmazdı ama işte uyum problemleri güncelleştirme paketleri vs derken xp den de insanları soğuttular...Piyasada alternatif olmalı yazılım noktasında...Vestel bile telefon çıkarıyor hooop al sana android hazır...kimse yazılım için çaba harcamıyor...Nokia nın farklı düşünüp windows u seçmesi iyi bir adım fakat çok eksikleri var android in populer olduğu şu döndmde windows kullanım açısından insanlara zor geldi...ileri tarihlere doğru yazılımı daha kolaylaştırıp...Basit ve ulaşılması zor menüler yerine daha sade ve seçeneklerin bir arada olduğu bir yazılım şekline soktukları an herşey çok daha iyiye gidecektir...Şuan için ios 5.0 gibi benim kıyaslamama göre...Microsoft büyük bir firma bünyesine aldığı markaları nasıl bugün piyasada hatrı sayılır noktalara getirdiyse nokia yı da belli noktaya taşıyacaktır...Ama bunu yaparken karşısında iki ciddi rakip var biri apple biri samsung kolay olmayacak...örnek:Lenovo....

10. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Windows phone 8 kullanım açısından zor değilki bizim insanımız alışkanlıklarından vazgeçemiyor olay bu. Aslında android'ten basit bir yapısı var. Mazda için nasıl şehir efsaneleri varsa şuan wp 8 içinde bunlar türetiliyor. Benim kullandığım en iyisi mantığı değişmediği sürece bu böyle gider.

11. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Olması gereken olacak ve Mircosoft Lumia hayat bulacak.

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Wp Android'den iki kat kullanışlı ve hızlı... Tecrübe etmeyen, element ürettiği sürece de WP tu kaka...

:)

13. faroz_52

faroz_52 Aktif

Abi o zaman biri bana telefon hafızasındaki numaraları sim karta aktarmayı anlatsın daha geçen gün forum forum dolaştık Bi Çare bulamadık...Hiçbirşey mükkemmel değil ama basit bir işlemi de basitçe yapamıyorsam sıkıntı işte...

14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Forum forum dolaşacağına önce buraya bir danışsaydın... :p

Telefonu mail hesabınla açtığın için hafızadaki her şey orada duruyor, sim karta bir şey aktarmıyorsun... ;)

15. İsrail tabanlı bir ürün kaybetmiş oldu..
    İnşallah yerini uzak doğulular doldurur..

16. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Bazı alışkanlıkları bırakmak gerekiyor sim karta numara atma tarih oldu. Herşey Microsoft hesabunızda mesajlar fotolar kişiler vs sürekli otomatik yelekleniyor. Telefonu kır git yenisini al kaldığın yerden devam et.

17. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Windows Phone tabanlı teknik verileri harika bir telefon üretilsin de kullanalım. (Lumia 1520 kötü değil ama rakipleri karşısında kötü)

18. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Nokia; Finlandiya menşeili bir üründü... ;)

19. faroz_52

faroz_52 Aktif

Ben aktarmak istiyorum...Ne olcak şimdi bunu mümkün kılmıyor...

20. faroz_52

faroz_52 Aktif

Tamam nokia ile ilgili yorum yapmıyorum...Sadece belirtmek istediğim nokta şuydu bir zamanların en sağlam en kolay menüye sahip yedisinden yetmişine kullanabilmesi kolay bir telefondu...birçok serisi efsaneleşmiş...8850 8910 8310 8210 vs gibi
    O kadar efsanedir kş oğuzhan hala sustalı 8910 ve 8310 um kenarda durur..ama iş renkli ekran kamera olayına geçtiğinde nokia yı terkettim sony erisson a geçiş yaptım...İş dokunmatiğe dönüşünce Apple ile devam ettim bir zamanların nokia sı nasılsa şimdide iphone öyle illaki bu saltanatta çok sürmeyecek nasıl nokia bu süreçte microsofta satıldıysa fillandiyalı bakan iphone nokia yı ipad de kağıt sanayiyi bitirdi dediyse birgün apple da ısırırlar...Dünya hali nokia konusundaki tüm görüşlerim bunlar...yiğidi öldür hakkını ver ama lidere de saygını göster...

Sayfayı Paylaş