Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nissan Sway Cenevre'de Görücüye Çıktı

Konu, 'Nissan' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

 1. ktaskan

  ktaskan Aktif

  Şehir:
  Utrecht-Hollanda
  Araç Markası:
  2014 Mazda 3 Power
  Araç Renk ve Tip:
  Sedefli İnci Beyaz
  Nissan, Cenevre Otomobil Fuarı’nda “Sway” konseptinin dünya prömiyeri gerçekleştirdi.

  [​IMG]

  Nissan, tasarım, inovasyon ve genel anlamda yakaladığı başarıyı, Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri gerçekleştirilen “Sway” konseptiyle kutluyor.

  Nissan’ın gelenekselleşmiş rekabetçi ve yenilikçi ruhunun her yönüyle ortaya konulduğu 2015 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sahne Sway’in. Sınıflarının rekortmen Crossover modelleri Qashqai ve Juke’u ortaya çıkaran tutku ve deneyim ile geliştirilen Sway konseptinde hedef, muhafazakar bir yapısı olan B Hatchback segmentinde dengeleri değiştirmek.

  [​IMG]

  Nissan’ın özgün tasarımıyla şekillenen konsept, geleceğin kompakt Nissan modellerinin nasıl tasarlanacağı konusunda ipuçları veriyor. Konseptin tasarımında özellikle Avrupalı kullanıcıların beğenileri ön planda tutulmuş: Hem duygusal, hem agresif hem de heyecan verici!

  Kompakt Hatchback sınıfını hareketlendirmek ve yenilikle tanıştırmak için tasarlanan Sway konseptinde kullanılan kıvrımlı çizgiler ve agresif ön bölüme, iç mekanda zarif sofistike renkler eşlik ediyor. Sway konsepti bir bütün olarak cesur ve duygusal tasarımın bir ürünü.

  Nissan’ın yeni tasarım imzası: Sway

  [​IMG]

  Nissan’ın yeni tasarım diliyle şekillenen konseptte V-Motion ön ızgara, sportif tavan, bumerang formlu stoplar ve kıvrımlı C sütunları dikkat çekiyor. 2014 Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Nissan Lannia konsepti ve kısa bir süre önce Amerika pazarında satışa sunulan yeni Nissan Murano’da da yer verilen kıvrımlı C sütunu, Nissan’ın gelecekteki tasarım imzası olacağının sinyallerini veriyor. Nissan, Sway’de bu felsefeyi kompakt Hatchback sınıfına taşırken, farklı sınıflardaki tüm modeller de bu akımla şekillenecek.

  Arka bölümde dikkat çekici bumerang formu stop lambaları yer alırken, stoplar aracın arka çapraz görünümünde anahtar rolünde. Trapezoit formlu iki egzoz çıkışı alışılmışın aksine tamponun alt kısmı yerine plakalıkla aynı seviyede ve ortaya yakın konumlandırılmış.

  Kompleks yapılı arka kapılar sadece profil tasarımını zenginleştiren konturlara ev sahipliği yapmakla kalmıyor, aynı zamanda da arka tekerlek yuvalarıyla bütünleşiyor. İniş ve binişleri kolaylaştırmak adına, konseptte B sütunu kullanılmazken arka kapılar geriye de açılıyor.

  [​IMG]

  Panoramik cam tavanın mukavemetini ve burulma direncini artırmak için X şekilli bir mimari benimsenerek tasarım ve fonksiyonellik biraraya getirilmiş.

  Sway’den benzersiz renk kombinasyonu…

  Sway konsepti, karoser ve kabin arasındaki renk koordinasyonuyla da benzersiz! Konseptin “bluish dawn grey” olarak adlandırılan karoser rengi aydınlıkta mavi tonların kendini belli ettiği özel bir gri ve tavan çerçevesinde de kontrast bir turuncuyla kombine edilmiş. Sofistike renk kombinasyonu, Avrupa şehirlerinin siluetleriyle uyumlu.

  İç mekanda daha koyu ve derin bir mavi tonu baskınken, kontrast olarak tercih edilen fildişi ve turuncu renkleriyle karoser ve kabin arasında uyum sağlanmış.

  2013 Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılan IDx konseptinden ilham alınan ve geliştirilen kokpitte kanat formu dikkat çekiyor. Kokpitte hakim olan gücü zarif sadelik oluşturuyor. Bunun sonucuysa fonksiyonelliğin önceliği aldığı ve gereksiz hiçbir şeyin dekoratif olarak kullanılmadığı bir kokpit oluyor.

  Hafifletilmiş koltuklarda açıkta bırakılmış alüminyum yapı benimsenirken döşeme olarak süet hissi veren, sedefli malzeme ve kaliteli çantalarda kullanılanları hatırlatan dikişler kullanılmış. Mavi ve turuncunun kullanımıyla kabin de karoserle uyumlu bir hale getirilmiş.

  [​IMG]

  Sway konseptinde kompakt bir hatchback temsil edilse de B sütununun kullanılmayıp, basit ancak seçkin yapı unsurlarının tercih edilmesiyle sunulan ve hissedilen genişlik daha üst seviyede.

  Yeni Nissan Sway, Nissan’ın Cenevre’de sergilenen diğer modelleri gibi, markanın çok yönlülüğünün ve otomotiv endüstrisinin her alanında rekabet etme tutkusunun altını çizer nitelikte.
   
 2. domestos

  domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

  Şehir:
  Aydın-Merkez
  Araç Markası:
  Mazda 626 GF 1998 AT
  Araç Renk ve Tip:
  Beyaz-Sedan
  İçi berbat olmuş... Son kare işi bozdu... :)
   

Sayfayı Paylaş