Nissan Maxima Stop Etme Sorunu

Salih&Zeynep

Sessiz
Araç Markası
Nissan Maxima QX
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Selam arkadaşlar bi sorum olacak motor soğukken aracı çalıştırdığımızda gaz vermezsek stop ediyor neden olabilir acaba birde hareket halindeyken neden stop eder gaz verince tekrar çalışıyor

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Selam arkadaşlar bi sorum olacak motor soğukken aracı çalıştırdığımızda gaz vermezsek stop ediyor neden olabilir acaba birde hareket halindeyken neden stop eder gaz verince tekrar çalışıyor
Aaaa start/stop mu vardı o arabada? :)

Bizim 626'larda bir hava ayarı var, o hava ayarıyla bu problem çözülebiliyor. Tabiki çok farklı sebepleri de oluyor ama bende nadir görülen bu problem hava ayarıyla çözülmüştü. Sizde de belki böyle basit bir çözüm olabilir. Sanayide gittiğiniz Nissan ustasına danışmanızda yarar var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Can'ın yazdığı gibi yakıt hava karışım ayarı ile ilgili sorun. Aracı alırken böyle bir duruma dikkat edilmemesi benim kafamı kurcaladı. Yoksa aracı aldıktan sonra mı bu sorun ortaya çıktı? o_O:rolleyes:

lonelyboy10

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Boğaz kelebeğini temizlerseniz sorununuz giderilebilir belki, benim araçta da yolda giderken vites değiştirdiğimde yani debriyaja bastığım an stop ediyordu, kelebeği temizledim ve sorunum düzeldi. Belki sizin içinde bir faydası olabilir.

Salih&Zeynep

Sessiz
Araç Markası
Nissan Maxima QX
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Boğaz kelebeğini temizlettim gazcıya gidip filtreleri değiştirip bilgisayara bağlatıp baktırdım rölanti ayarıda yapıldı ama soğukken çalışıp stop etmesi gaz vermezsem devam ediyor ısı müşürü oksijen müşürü avans ayarı yada rölanti ayarından şüpheleniyorum nissan ustasıda büyük ihtimalle debimetreden diyor

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Salih hocam, Ben 626 aldığımda buna benzer bir sorunum vardı. 2. Sanayide bosch car service özge oto var. Aldılar arabayı bilgisayara bağladılar ardından emisyona baktılar. Sorunumu çözdüler. Bu tip parçalar arıza kodu ile tespit ediliyor zaten bir uğra derim.

Salih&Zeynep

Sessiz
Araç Markası
Nissan Maxima QX
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Tirede bi makinaya bağladılar hiçbir sorun çıkmadı hicbir elektronik sorunu yok dedi anlamadım gitti

Salih&Zeynep

Sessiz
Araç Markası
Nissan Maxima QX
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Rölantisi düşük olabilir mi acaba düşükse yada gereğinden fazla hava gidiyorsa gazcıya gidecez tamirciyemi

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Bence bir kere de olsa bu arabayı kendi servisine götür. En azından sorunu tespit ettirirsin.Ayrıca servisin her dediğine de bakma, durumda ismi geçen ustalara da götür ki emin ol.

Salih&Zeynep

Sessiz
Araç Markası
Nissan Maxima QX
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Bana en yakın nerde var abi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Rölantisi düşük olabilir mi acaba düşükse yada gereğinden fazla hava gidiyorsa gazcıya gidecez tamirciyemi
Rölanti ayar vidasını bulabilirsen, deneme yanılma yoluyla kendinde rölantiyi ayarlayabilirsin fakat işin mantığından anlıyorsan öyle kurcala. Bana göre sorun; hava yakıt karışımının dengesiz olmasından kaynaklı. Satın alırken bakan usta bunu fark etmedi mi? Yoksa; sonradan mı oluştu bu sorun.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
elinde orjinal nissan bilgisayarı olan bir özel servise gidiniz ,ruhan ustada olması lazım 6 . sanayi japon oto öner usta var artkıydan çıkma başarılı bir usta ,ar bilgisayardan bir şey görmek istiyorsanız eğer oraya gidebilirsiniz
ama ruhan usta bu sorunu çözer zaten onun referansı ile aldınız direk oraya dalıp sorunu hallettirin derim :)

Üst Alt