Nissan GTR Gold Edition

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Nissan, 45. yıl dönümü şerefine süperspor otomobili GT-R’in “Gold Edition” isminde bir yeni bir modelini tanıttı.Şimdilik sadece Amerika’da satışa çıkarılacak olan model “Slica Brass” diye adlandırılan kum sarısı rengine ve aracın ön konsolunda modelin isminin yazlı olduğu altın kaplama bir etikete sahip olacak. Gold Edition’ın diğer özellikleriyle alakalı daha fazla bilgi verilmezken şimdiden 30’a yakın siparişin alındığı belirtiliyor.

Gold Edition modeline ilgi duymayan müşteriler içinse 3 farklı alternatif sunuluyor. Premium, Black Edition ve Nismo diye adlandırılan bu versiyonlardan giriş seviyesini temsil eden GT-R Premium, 20 inç’lik jantlarıyla birlikte 101,707 $ fiyat etiketine sahip. Karbon fiber arka kanada, özel tasarım jantlara ve çift renkli deri Recaro koltuklara sahip olan Black Edition modeli 111,510 $’a satılırken, performansın yeterli olmadığını düşünen müşteriler için geliştirilen GT-R Nismo ise 149,990 $’lık fiyat etiketiyle sahiplerini bekliyor.

Tüm GT-R modellerinde çift turbolu V6 3.8 litrelik bir motor kullanılırken bu ünite, GT-R Nismo dışındaki tüm modellerde 550 BG güç üretiyor. 3.8 litrelik ünitenin biraz daha gelişmiş bir versiyonuna sahip olan GT-R Nismo ise 600 BG güce ve 651 Nm torka sahip.