Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nihayet Mazda CX5 Alındı

Konu, 'Mazda CX-5' kısmında refik varol tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. refik varol

refik varol Sessiz

Araç Markası:
    Mazda CX5
    Araç Renk ve Tip:
    2015 Kül Grisi
    İki yıl önce Sevgili Mustafa Tütün beyin test ve incelemelerini okuyarak başlayan CX 5 ''aşkı'' ve devamında başta onun çok değerli yazıları ve diğer kullanıcıların yorumları, testler falan derken bazen 520i ve E180 'e kayan gönül, nihayetinde mantığın ve çoğunlukla uzun-kısa ayda en az 1000 km. okul yolu yapacak mahdumun ilk otosunun güvenli, konforlu,rahat kullanımlı, sağlam bir oto olması ihtiyacı ile sıfırından vazgeçilip, çok temiz bir kül grisi 2015 cx5 alarak sonlandırıldı...

Bu arada 23 yaşındaki oğlumun sadece görünüşüne kapılıp bmw cla hevesinden, önce uzun mantıklı izahat ve musluoğullarında yenisinin içine oturduğunda çok çok beğenmesiyle ( kokpit, koltuk kalitesi ve bütün iç ambians ) cx5'e ikna oldu.. Bu kadar kolay ikna olacağını ummamama rağmen :)... Bu arada kaynarcadaki yeni mazda bayisi satış müdürü Yiğit bey kardeşiminde mükemmel dostca ilgi ve izahatlarıda Batura bu seçimde yardımcı oldu...

Şu anda bir haftadır çok çok memnun ve mutlu keyfini sürüyor...

Mustafa Tütün beye @mtutun bu arada çok teşekkür ederim... Gerek yazıları ve gerekse bana özel öneri ve ilgileri için...

Gelelim benim şimdilik ( mahdumdan anca fırsat bulup) toplam bir saatlik testim sonucundaki cx5 hakkındaki düşüncelerime;

Hiç test etmeden aldığım cx5 beni süspansiyon hariç şaşırtmadı... Hatta beklediğim ve umduğumdan da mükemmel bir mühendislik harikası olduğunu yaşadım... Görünüş ve ayrıntılara girmeden sportif bir SUV'un nasıl bu kadar mükemmel ortalandığını, şanzıman, gaz, fren denilen otonun ana unsurlarının bu fiyattaki bir arabada nasıl üst düzeyde kotarıldığını, yeni sürücü birine bile çok kolay ve büyük keyifle,hatasız sürüş konforu sağlayabildiğini gördüm... Görüş ve iç ferahlığın,arka koltuklardaki oturanlara sağlanan geniş ve uzun rahatlığını harika olduğunu belirteyim... Benim ve oğlumun boyu 187 cm ve kollarımız tam dik şekilde kullanımla arkaya dayadığımız koltuğun arkasına yine birimiz oturduğunda yaklaşık 5 cm boşluk kalıyor...

Yalnız tek benim istediğim gibi olmayan ama sportif amaç ile mecburen sert üretilen süspansiyonları lastik değişimi ile yumuşatabilirsek çok mutlu olacağım... Bunun için önerilerinizi bekliyorum...

Yakıt tüketimi şehir içi çok yoğun trafikte olmamasına rağmen 9.2 ile 9.7 arası geziniyor...Şehir dışını şimdilik test etmedik... Bunun 8.5'a inmesi olabilir gibi...Çünkü 18.000'i devirmiş bir araba... Bir yerlerde 18000 den sonra 9 ların altına yaklaşık bir lt.'e yakın indi diye bir kullanıcı yorumu okumuştum...

Müzik sistemi telefondan aktarılan kaliteli kayıtla OLAĞANÜSTÜ... Makyajlanan kasada upgrade edildiği yazıyordu...Eski modelleri ile karşılaştıramayacağım ama, sona yakın volümlerde bile kalitesini kesinlikle bozmaması harika... Zaten çok keyifli kullanıma müzik keyfi de eklenince insan uzun yol yapmak istiyor...

Şimdilik bu kadar...Tüm Mazda Severlere selamlar, iyi bayramlar... :)

2. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    hayırlı olsun güle güle kullanın.
    ses sistemi kalite olacak bundan taviz vermem benim için en önemli şart.

refik varol bunu beğendi.
  3. refik varol

refik varol Sessiz

Araç Markası:
    Mazda CX5
    Araç Renk ve Tip:
    2015 Kül Grisi
    Çok teşekkür ederim Kadir bey.

4. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız günlerde kullansin.

5. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Hayırlı olsun, Allah ağız tadıyla binip kaza bela vermesin inşallah...

6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler inşallah. Yaklaşan kış öncesi CX-5 sahibi olmak ayrı bir keyif tabi :) güle güle kullanın.

7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İşin doğrusu ben ümidimi kesmiştim abi, bir bakıma bana sürpriz oldu. Çok çok memnun oldum... Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. :) Mustafa Abi, şehir içi normal kullanım ile 8,5 litre yakıt değerini paylaşmıştı forumda.

8. mcvc

mcvc Katılımcı

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 - impress
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - HB
    Hayırlı olsun, bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için ayrıca teşekkürler. İzlenimlerinizin devamını bekliyoruz.

9. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hayırlı olsun

10. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Hayirli olsun, gule gule kullanin kazasiz belasiz.

11. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

12. süleyman46

süleyman46 Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 626 - 2001
    Oğlunuzla orta noktada buluşabilmeniz güzel olmuş. Aracınız hayırlı olsun, kazasız, belasız ve keyifle binersiniz inşallah :)

13. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Hayırlı olsun çok mantıklı bir tercih olmuş :)

14. Ebubekir

Ebubekir Katılımcı

Araç Markası:
    2012 Mazda Mirai
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Sedan
    Hayırlı olsun güle güle kullanın

Xperia ZL cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. universitely76

universitely76 Katılımcı

Araç Markası:
    2009 Mazda 3 Touring
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan - Gri Şimşek
    Hayırlı olsun, artarak devam edecek keyifli kullanımlar dilerim.. :)

16. refik varol

refik varol Sessiz

Araç Markası:
    Mazda CX5
    Araç Renk ve Tip:
    2015 Kül Grisi
    Sevgili Mazdasever Dostlar iyi dileklerinize çok teşekkür ederim...90 lı yıllarda bayisi olduğumda aldığım Mazda 626 'dan sonra yıllar sonra bu ikinci Mazdamız..İlkini 95 senesinde sattıktan sonra çok pişman olmuştum...İnşallah şimdilik mahdumun daha yoğun kullanacağı,benim kendi arabamla şimdilik ( mecburen ) idare edeceğim geçici müddetten sonra,uzun yıllar cx5'ten Allah ömür verdiğince vazgececeğimi sanmıyorum..

hagakure ve domestos bunu beğendi.
  17. refik varol

refik varol Sessiz

Araç Markası:
    Mazda CX5
    Araç Renk ve Tip:
    2015 Kül Grisi
    Sevgili krdeşim çok teşekkür ederim...Ancak şimdi kısmet oldu...Bu aracı çok okudum ve inceledim... O kadar emindimki memnun olacağımızdan test bile etmedim...Bu aracın ötesi benim için sadece yeni E 200 veya BMW X6 dır...E200 'ü seneye kendime,X6'ı ise ileride artık kısmetse mahdum alır...Diğer marka ve modeller Mazdanın bu teknolojisinden sonra sadece maceradır benim gözümde..sevgi ve selamlarımla..

domestos ve ezmocesteri bunu beğendi.
  18. synchronic

synchronic Sessiz

Araç Markası:
    2015-Mazda 3 power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Sedan
    Öncelikle hayırlı olsun aracınız. Fakat kıyasladığınız diğer araçlar absürt olmuş:eek:

19. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bmw ve Merco dan bahsediyorsanız, benim yazıdan anladığım kıyastan çok CX-5 in ötesinde olacaksa onlar olur, diğerleriyle kıyaslamam demiş.

refik varol ve ogzhn38 bunu beğendi.
  20. synchronic

synchronic Sessiz

Araç Markası:
    2015-Mazda 3 power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Sedan
    ;);)
    O zaman anlaştık. Ben yanlış anlamışım

refik varol ve ezmocesteri bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş