Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Neden Mazda? Otomobil Seçme Kriterim...

Konu, 'Diğer' kısmında mtutun tarafından paylaşıldı.

1. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Ben sadece Mazda'ya değil, hiçbir markaya hayranlık ya da bağlılık duymuyorum. Bu sebeple son 12 yılda 6 değişik marka otomobil kullandım. Bir sonraki otomobilimin Mazda olması için, Mazda'nın kitleden ayrı karakterini koruması, mühendis firması olmaya devam etmesi, benim anlamak ve öğrenmek için çaba sarfedeceğim teknolojiler geliştirmesi, kısaca üzerine konuşup, anlatacağım otomobiller üretmeye devam etmesi gerekir.

Hiç Passat veya Corolla sahibi olmamış olmam, VW ya da Toyota'yı sevmememle değil, üzerlerine konuşamamamla ilgili...

Mazda logosu veya CX5'in güzel ya da çirkin olması benim için birşey ifade etmiyor. CX5'i bana uzun zamandır takip ettiğim Skyactiv'den başka hiçbirşey aldıramazdı...

2. faroz_52

faroz_52 Aktif

kendi mazda 3 mü eleştirmek gerekirse kaportayı ince buluyorum...boya teknolojisi Volkswagen kadar başarılı değil.arac hızlı devir alıyor devir saati bir anda fırlamasına karşılık lastiklere iletilen sürat aynı değil hantal biraz...debriyaj ve kavrama vites geçişleri düz vites için ani ve haşin kullanımda sallama yapıyor.debriyajın ayarlanamaz olması da kötü.ön far camları kronik solmaya mahkum..cd çalar problemleri.....eleştiriyorum mazda diyerek sarılmıyorum hemen...İlerideki hayalim yeni mazda6 kupasına hasta oldum ama gerekli kaliteyi sunmuyorsa kaporta vs BMW tercih ederim...gerçekten farkı olmalı skyactiv in tatmin etmeli beni...

3. Dinçer

Dinçer Katılımcı

Sorunsuz motor ve elektronik. Yoksa kaporta ve konfor göreceli olmakla beraber zayıf. Ama bu amadan sonrası önemli. Önümdeki hedefleri gerçekleştirdiğim zaman alacağım araba yine bir mazda 6 olur.

4. faroz_52

faroz_52 Aktif

yeni mazda6 yı inceler bi bakarım hakkını verdilerse gözünün yaşına bakmam ama bu fiyatlarda bu yıllarda değil 2025 en erken zaten bu piyasada bu motor hacmi ve rakipleri için deli gibi para veren alman sempatizanı insanımız oldukça yeni mazda 6 çokta uzak görünmez ikinci elde :)

5. apojitsu

apojitsu Katılımcı

bose ses sistemi 8)

6. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Kendi aracim icin konusmak gerekirse direksiyoba oturunca cok rahat hissediyorum kendimi kasilmiyorum baska araclarda bi sikinti oluyor ne oldugunu bilmedigim bide guven veriyor onceden mobdial 151rs scooterim vardi son hiz 110 falandi sonrasinda 2007 honda 600rr aldim son hiz 260 di hondadan sonra scooteri 50 ile gidemez oldum bu kadarmi kotuymus dedim kaliteyi gormeden kaliteyi anlamak olmuyor

7. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

bundan 5 yıl önce 91 mazda protege vardı 2,0 140 hb dohc 4 fren disk cruse kontrol hareketli emniyet kemeri falan sanruuf çok ama çok memnundum model düşük ama yüksek model araçtan daha saglam ve daha garantili güvenli bir sürüş veriyordu hala ararım o aracı benim için model önemlki degil kafamta sorun içermiyen zevkime uygun araç herzaman huzur verir özledim protege yi ...

8. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Kardeşim hep bmw ve mercedese binmiştir, opel ve volkswagene kullandığı oldu. Aldığı arabalar hep benim guzumdan modelliydi. Şuan benim aracı kullanıyor.
    Benim guzu için; bu aracın tadı bir başka, sanayiyi unuttum diyor bana :)

9. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Japon otomobillerinin genel sıkıntısı budur. İnsanı anti-sosyal (sosyopat modern deyişle) yapıyor. Usta Dünyası'ndan hiç tanıdık kalmıyor...

Ben de BMW kullanırken çok geniş çevrem vardı, kabul memurlarıyla ailemden fazla görüşmeye başlamıştık.

10. reallaz61

reallaz61 Sessiz

Opel Astra ve Vectra kullandım baktım servis sahibi BMW'ye biniyor Opel sayesinde. Fiat 1-2 modele bindim resmen traktör. VW polo vardı derdi sıkıntısı bitmedi, Mazda 9.aracım ve satarsam sanırım yine mazda alabilirim. Tek sorunum yaşadığım yerde anlayan ustası (çokta gerek yok ama), yedek parçası yok, birde içeriye gelen aşırı ses. Harcinde ortadirek için sorunsuz bi araç. Ama şuana kadar hiçbi aracım (Klasmanları farklı ama) 98 Suzuki Vitaramın yerini tutamaz. 4X4 candır :)

11. mtutun

mtutun Üstad Üstad

4x4 değil de, AWD otomobilleri ben de seviyorum.

Düzce'de de 4x4 iyi gider yalnız, doğa çok güzel...

12. tamerdemir

tamerdemir Katılımcı

bilirim kardeşim meneviş mavisi protege :) aynı kafadanız model takıntım yok benımde özellikli eski model araclar daha cok ılgimi cekiyor

13. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Bizde seninle aynı kafadanız abi :) özellikli eski arabalar. Mazda 929 Sentia gibi

14. tamerdemir

tamerdemir Katılımcı

evet 929 unda keyfı baska eski diyoruz aslında haksızlık edıyoruz bıyandan şuan benım dıyen araclarda ful donanımlıları haıc her özellık var eskı dıye nıtelendırdığimiz araçlarda örnek benım aracımda elektirikli sanrouf abs aırbag klıma 3 kademe ayarlı koltuk 4 cam otomatık bagaj depo ıçerden acılıyor vs suan 0 dıye nıtelendirdiğimiz bazı modellerde arka cam elle acılıyor depo bagaz kapagı elle açılıyor :)

15. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Aynen öyle.

Şöyle temiz bakımlı uygun fiyata bir 929 bulsam alma niyetim var, ama şuan satılık hiç yok

16. Dinçer

Dinçer Katılımcı

Şunu da unutmamak lazım araçların donanımı belirleyen ülkeye o aracı getiren kişilerdir. DOnanım tercihini onlar yapıyor. Örneğin Amerikaya satılan mazdalar ile Türkiyeye satılan mazdalar arasında dağlar değil kıtalar kadar fark var. Amerikadaki bir çok 323 te(protege) 1996 dan başlayarak obd ve hız sabitleyici mevcut. Yien daha uç bir örnek Amerikada satılan 1984 model 626 dijital klima elk. sunroof , lastik arıza göstergesi ebd, hız sabitleyici gibi özellikler var. Bu özellikler Türkiyeye satılan 2002 626 yok mesela. Türkiyedeki distrübütörler anladığım kadarıyla hem donanımdan kısıyor hem de pahalıya satıyor. Vaktiyle Baltimorda Alman araçları satan bir galeriye Türkiyedeki sıfır araç fiyatlarını gösterdiğimde netten adam az daha bayılacaktı. Ozaman için bmw x5 fiyatı gösterdi o da bana netten, dedim ki, bu fiyata biz de bu donanımda bwv verseler memleketin en az yüzde 60 bmw x5 sahibi olur. :)

17. tamerdemir

tamerdemir Katılımcı

aynen öyle dincer bizim ülkemize gelen modellerin çoğu boş paket olarak geliyor ve yurtdışındakı dolu olanlardan da daha pahallıya satılıyor yıllardır benzın fıyatı vergı pahallı dıye yüksek motor arabalara binemedik yaşlanmasını bekledib bir nevı vergısi düssün alalım dıye lpg cıkmasa bizim ülkemizde yıne % 10 luk kısmı ayır 1,6 dan yukarı araca binemezdi bence

18. Dinçer

Dinçer Katılımcı

Söylediklerinizin hepsine katılıyorum.

19. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Katılıyor muyum, katılmıyor muyum? karar veremedim...

Eskiden olsa katılırdım, bugün katılmakta zorluk yaşıyorum, bir de derler ki insan yaşlandıkça katılır. Yoksa katılaşır mıydı o???

20. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ortadirek olmamız hasebiyle, işin ucunda parayı düşünmemizden dolayı, bir deste paranın yanına; güvenlik, konfor ve donanım kriterlerini koyduğumda, seçenekler hep Mazda'ya çıktığından olabilir... :D

Fakat en büyük sebepleri; sağda solda pişti olmamak, sağlamlık, güvenlik çağın ötesinde tasarıma sahip olması.

Sayfayı Paylaş