Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Navitech NX-206Y Navigasyon Haritam Silindi. Yardım Lütfen!

Konu, 'Bilim - Teknoloji' kısmında hakan_emre tarafından paylaşıldı.

1. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Merhaba forumdaşlar

Geçtiğimiz günlerde aracımdaki NAVITECH NX-206Y double teybimin mini sd kartındaki haritayı farkında olmadan sildim.

Yeni harita yüklemek için ne yapabilirim?

url=http://hizliresim.com/WVDOQ2][​IMG][/url]

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Kerim e kafa atabilirsin, pardon başvurabilirsin

3. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
  4. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Sağolsun Kerim abi uğraştı ama olmadı abi, [member=51]CeNDeL[/member] Ömer'de kendi cihazındaki haritayı yolladı ama oda olmadı :(

Ömer'in gönderdiklerinden sonra cihaz açılırken navigasyon logosu çıktı ama nedense navigasyonu açmıyor?

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ömer; sd kartı kopyalamaya karşı korumaya yönelik bir sistem olduğunu yazmıştı, bunun üzerinde durursan bir ihtimal çözersin...

Bence sıkıntı orada.

6. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe

Abi Ömer'in gönderdiği verileri indirdim, şöyle dosyalar geldi;

Şu txt dosyası dikkatimi çekti. Key'li meyli bişey yazıyo içeriğinde

7. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
  8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Teknik olarak detayını bilemiyorum ama Ömer'in dediği çok mantıklı geldi bana ki, text dosyası da sanırım bunu anlatıyor...

Kerim konuya el atacaktır.

9. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Üyelik oluşrurup girdim ama haritayı indir gibi birşey göremedim, güncelleme diye bir ikon vardı; güncelleme yaparak en son haritayı yüklemiş olurum diye düşündüm, beni "Toolbox" diye bir programa yönlendirdi, programı kurdum; program cihazı bağlayın yada bellek kartı takın dedi. Şuan cihazı pc ye bağlama imkanım yok bellek kartı ile yapayım dedim ama bu seferde şöyle bir durum çıktı :-\

10. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hakan aynı arayüzü kullanıyorum, maalesef gittiğin yol doğru değil... Program varsa güncelleme yapabilirsin, olmayan bir programın güncellemesi de olmaz haliyle.

Distribütör veya servis artık her kim bu işlere bakıyorsa bir görüş ve hangi yolu izleyeceğini sor...

Küçük bir ihtimal ise; satın aldığın kişinin telefonu varsa sor bakalım belki ilk satın aldığında yedekleme falan yapmıştır... Yaptı ve duruyorsa göndermesini isteyebilirsin...

11. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Aldığım kişiye ulaşmak zor gibi abi, evdeki cizhazın faturasında telefon numarası yazıyorsa belki ordan bulurum...

Bulamaz isem çare bayi, teknik servis herneyse arayıp yardım isticem sanırım...

12. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    hakan benim navigasyonun (piranha başarı soft un haritasını kullanıyor) yedeği var. mail adresini gönder dosyayı göndereyim sd kartına kur sonra naviextra'dan güncelle belki çalışır

13. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu yol denendi diye biliyorum, sorun yani esasında sorun değil, yani sistemin çalışmaması, üreticinin her SD karta güvenlik için serial no gibi bir şey koymuş olması. Senin göndereceğin programda da serial no Hakan'ın elindeki SD kart ile eşleşmeyeceği için yine çalışmayacaktır...

Hakan elindeki SD karta verilen serial'ı bulamadıktan sonra veya sistemin bu çalışması kırılmadıktan sonra çalışacağını sanmıyorum...

Cihazın seri numarasından ilgili kişilerle görüşüldüğünde sanırım çözüm üreteceklerdir...

Yoksa; "bana ne kardeşim, biz SD kartı güvenlikli yaptık, üzerine oyun havası yüklemeyeydin" mi diyecekler... :D

14. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    evet gözden kaçırmışım. denenmiş yöntem bu. belki başka bir sd kart ile çalışabilir. denemek lazım :)

15. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe

Kemal abi sen yine istersen bi gönder deneyeyim. Mail: hakanemre23@mynet.com

Txt dosyasını silip öyle çalıştırayım dedim, navigasyon açmak için tıkladığımda tepki verdi

Açılır gibi yaptı, sağ alt köşede INT-AP gibi bişey yazdı, iki defa açmak için dokundum bu şekilde açılma tepkisi verdi ama daha sonra yine dokununca tepki vermedi

Sanırım Veli abinin dediği gibi seri no durumu...

16. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    gönderdim umarım çalışır. sd kartını biçimlendirip dene bide istersen

17. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe

Tamam abi müsait bir zamanda indirip deneyin bilgi vereceğim

Ilginiz için çok teşekkür ederim

18. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Senin navigasyonun illa navitech olma şartı yok.Ekran çözünürlügüyle ayni olan her navigasyon çalışır, bu iş sd karta bakar. Orjinal olmayan üründe güncelleme zaten alamazsın license dosyasindan kontrol eder. İlla navitech olsun diyorsan kırık bir navitech bulup netten indirmen gerekir. Aslında is çok kolay ama sen bize uzaksın :) yoksa hastaya yerinde müdahale yapardım. Sen en iyisi atla gel Ankaraya yada Istanbul buluşmasına. Bende bir navitech bakim sana kırık netten birde onu denersin.

19. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe

Buluşalım abi buluşmasına, ben 700 km yol tepip Urfa'dan Yozgat'a geldim 200-300 km'de sen gelde halledelim şu işi

20. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Hakan Benim Amca Oğulları Navitech in Ümraniye Servisindekileri İyi Tanırlar..Yapabileceğimiz Bişey Varsa İrtibata Geçersin..

Sayfayı Paylaş