MX-5 “Red Dot: En İyinin En İyisi” Ödülünün Sahibi Oldu

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Mazda yeni MX-5 için, “Red Dot: En İyinin En İyisi” ödülünü 29 Haziran günü Almanya, Essen’de bulunan Aalto Tiyatrosundaki gala seremonisinde yaklaşık 1,200 kişinin önünde kabul etti. “En İyinin En İyisi” ödülü, birçok sektör arasında özellikle çığır açan tasarımlara verilir; bu yılın Red Dot Ödülü: Ürün Tasarım Yarışması’na katılanların sadece %1.6’sı bu onura erişebildi.İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Wojciech Halarewicz ile birlikte Red Dot ödülünü kabul eden Mazda Avrupa Tasarım Direktörü Kevin Rice, “MX-5 her zaman insanların gülümsemelerini hedeflemiştir ve tasarımı da başarısının kilit bir parçasıdır" dedi. “Gelenek ve ilerleme arasındaki dengeyi yakalayan yeni model, neyin değiştirilip neyin değiştirilmeyeceği konusunda bir sınavdı. Ve bu aracın her santiminin yaşam, hareket ve sürüş keyfiyle ışıldadığına inanıyorum.”


Agresif yüzü, coşkulu hatları, geniş duruşu ve kısa çıkıntılarıyla yeni MX-5, tüm yeni nesil Mazdaların temelinde bulunan ve takdir toplayan KODO - Hareketin Ruhu tasarım temasının şu ana kadar belki de en benzersiz adaptasyonudur. Şirket ayrıca bu yıl iki Red Dot ürün tasarımı ödülü daha aldı: yeni kompakt SUV Mazda CX-3’ün öne çıkan tasarım kalitesi için bir “Red Dot” ve Mazda2 için bir “Mansiyon Ödülü”. Böylece beş yeni nesil Mazda modeli Red Dot ödülü kazanmış oldu.


38 uluslararası uzmandan oluşan Red Dot ürün tasarımı jürisi başvuruları tasarım yeniliği derecesinden işlevsellik, ergonomi ve ekolojik uyuma kadar uzanan kriterler çerçevesinde değerlendirdi. Jüri bu yıl 56 ülkeden 4,928 başvuruyu değerlendirdi ve araçların da dahil olduğu 31 kategori için en iyi başvuruları seçti. Bu başvurular, uluslararası bir tasarım üstünlüğü göstergesi olan Red Dot sembolünü taşımaya hak kazandılar. 1955 yılında Essen, Almanya merkezli Design Zentrum Nordrhein Westfalen tarafından başlatılan bu yıllık ürün yarışması dünyanın en büyüğü olarak kabul ediliyor.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Fazlasıyla hak edilmiş bir ödül... Tebrikler.


Bu ileti Tepetaklak gönderildi...
 

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Konum
Bursa
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
#3
Gerçekten de hak ediyor çok hırçın ama kendinden emin.
 
Üst Alt