Mazda 3 BM Skyactiv Multimedya Yazılım Güncelleme Sorunu/Ekran Açılmıyor

Gökhan75

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhabalar,

2 ay kadar önce 2015 model mazda 3 sedan aracımızın medya ekranı karardı. Arada görüntü gidip-gelmeye başladı. 3 farklı yetkili serviste yazılım güncelleme yapılmaya çalışıldı fakat belirli bir aşamada tamamlanamıyor. Sonuç olarak bir parça değişimi önerildi fakat fiyat inanılmaz yüksek. 50 bin TL civarında.
Ben bunun donanımla ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen bu işlerden anlayan bir yazılımcı tarafından güncellenebilir. Konuyla ilgili bir yorumunuz olursa paylaşırsanız çok sevinirim.

Saygılar,

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu tür işlere kafa yoran elektronik ustaları var ama önemli olan onları bulabilmek. Yüklemenin tamamlanmama sebebi ekran kararması ise donanımdır, yükleme ekran açıkken hata veriyorsa da yazılımdır bence. Bildiğim bir şey yok mantık yürüttüm sadece.

Fiyat da kallaviymiş. :oops:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Rus sitelerine göz atmanızı öneririm onlar bu işlere epey kafa yoruyorlar. Veli abinin dediği gibi yurtiçinde de bu işlerde tecrübeli kişiler vardır fakat her zaman gelen bir arıza olmadığı için ya uzak dururlar yada yokuş yaparlar, doğru adamı bulmak zor. Ben sizin yerinizde olsam yurtdışı sitelerde araştırma yaparım mutlaka aynı sorunu yaşayan vardır.
"mazda 3 black screen"

Son düzenleme:

Üst Alt