Muhtemel Mazda 5 Tasarım

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Beklenen mazda 5

Ekli dosyalar

• imagesCAMVXHV3.jpg
    imagesCAMVXHV3.jpg
    9.5 KB · Görüntüleme: 88

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ne kodoymuş arkadaş hangisine koysalar koyuyor valla ;D

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Mazda 5 %50 indirime girsede alsak bir tane ;D Hastasıyım dede Fiuvv

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
İlhan bu harika görünüyor. Sanırım jantlar hariç çok yakın olacaktır. Minivan segmenti çok ilgimi çekmez ama beni bile çok etkiledi...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlhan bu harika görünüyor. Sanırım jantlar hariç çok yakın olacaktır. Minivan segmenti çok ilgimi çekmez ama beni bile çok etkiledi...

Abi sen kendine başka bir müşteri ara, ben buna hasta oldum, ilk sıraya bunu koyuyorum... :p

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Benim dikkatimi çekti ama resimdeki tasarım kesin olmadığı için yazmadım bir şey :) umarım vazgeçmezler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tasarım bu olduktan sonra ben kayan mayan kapıya bakmam İlhan... :) Bayıldım ben buna... İsterse Sis farı ile Sunroof da olmasın... :p

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Elektirikli kayan kapılar arka koltuğa çocuk koltuğu vb. monte ederken çok rahat oluyor. Ancak ben elektrikli kapı sistemlerini sevmiyorum, çok problematikler. Kızak kapı sistemlerinde zaman içinde bir miktar kasılma oluyor. Manuel kapılarda bunu kapatma kuvvetinin artması şeklinde hissedersiniz. Ancak elektirikli kapılarda elektrik motoru zamanla sorun yaratabilir.

Özellikle hatalı kullanımlar ömründen götürebilir. Örneğin yıkamacılara söylemekten dilimde tüy bitiyor, şu elektirikli katlanır aynaları elle katlamayın diye!

Yine aynı şekilde elektirikli arka bagaj kapısını da sevmem. Alış veriş merkezlerine girişlerde yarattığı stres yeter.

Subaru Forester bakarken farketmiştim, showroom'daki aracın arka kapağı rotayı şaşırmış, çok az miktarda açılıp, kapanıyordu. Ayarı bozulmuş, ayarlayacağız dediler ama.....

Bence bir eksiklik değil, otomobilde sizin haricinizdeki insanlar tarafından da çok yoğun kullanılan donanımın klasik olmasında her zaman fayda vardır.

İlhan' Alıntı:
Bu arada fotoğrafta bir şey dikkatiniz çekti mi ?

Elektrikli kayar kapılar yok yahu !! Cıkkks olmamış bu :boks:

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bir de şunu ekleyeyim; kapı kapalıyken dışarıda kalan kızak görüntüsü benim hoşuma gitmiyor. Bu kadar kibar ve karakterli bir dizaynda, o görüntü sırıtır bence...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bir de şunu ekleyeyim; kapı kapalıyken dışarıda kalan kızak görüntüsü benim hoşuma gitmiyor. Bu kadar kibar ve karakterli bir dizaynda, o görüntü sırıtır bence...

Aynı şeyi bende sevmiyorum; o kadar şeyi düşün, kapıyı elektrikli yap ama bir şekilde o görüntü kalsın...

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Valla buna yakın birşey çıkarsa gerçekten çok güzel. Ama gerek kayan kapı olmaması, gerek kullanılacağını sanmadığım cam tavanla fazla fake bir foto:)

Yıllarca Audi ve Vw'nin tüm modellerinin önü aynı diyerek dalga geçtim. Şimdi Mazda da bunu yapıyor ama ne güzel yapıyor yahu :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Önü aynı olması artık bütün markaların kullandığı bir şey, her marka kendine has tasarım yüzünü bütün modellerde kullanıp bütünlük sağlamaya çalışıyor.

Mazda 5 harika görünüyor ama bunun aynısı olmayacağı kesin olduğu için şimdiden bir yerlerini eleştirip ya da yüceltmek mantıklı olmaz bence, hele bir çıksın piyasaya bakalım nasıl bir şey. Ama şu kesin Mazda 5, C-Max- C4 Picasso-Toyota Verso-Scenic gibi modellerin pabucunu dama atar rahatlıkla

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Önü aynı olması artık bütün markaların kullandığı bir şey, her marka kendine has tasarım yüzünü bütün modellerde kullanıp bütünlük sağlamaya çalışıyor.

Mazda 5 harika görünüyor ama bunun aynısı olmayacağı kesin olduğu için şimdiden bir yerlerini eleştirip ya da yüceltmek mantıklı olmaz bence, hele bir çıksın piyasaya bakalım nasıl bir şey. Ama şu kesin Mazda 5, C-Max- C4 Picasso-Toyota Verso-Scenic gibi modellerin pabucunu dama atar rahatlıkla

Evet dünya genelinde pabuç dama atılır ama bizim ülkemizde de nal toplamaya devam edilir... :(

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Neden çünkü sürü psikolojisi var, dünyaya at gözlükleriyle bakmak var, ikinci el piyasasını düşünmekten arabanın tadını çıkaramamak var, var oğlu var..

Üst Alt