Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Muhtemel Mazda 5 Tasarım

Konu, 'Mazda 5' kısmında faroz_52 tarafından paylaşıldı.

1. faroz_52

faroz_52 Aktif

Beklenen mazda 5

Ekli Dosyalar:

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu tasarımla gelirse piyasayı "yıkar" :p

3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Ne kodoymuş arkadaş hangisine koysalar koyuyor valla ;D

4. faroz_52

faroz_52 Aktif

Hareketin dili koymaktan geçiyor galiba kodo

5. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Mazda 5 %50 indirime girsede alsak bir tane ;D Hastasıyım dede Fiuvv

6. mtutun

mtutun Üstad Üstad

İlhan bu harika görünüyor. Sanırım jantlar hariç çok yakın olacaktır. Minivan segmenti çok ilgimi çekmez ama beni bile çok etkiledi...

7. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Hey yavrum hey arabaya bak :)

8. faroz_52

faroz_52 Aktif

Maşşallah de nazar değecek... :D

9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Abi sen kendine başka bir müşteri ara, ben buna hasta oldum, ilk sıraya bunu koyuyorum... :p

10. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Benim dikkatimi çekti ama resimdeki tasarım kesin olmadığı için yazmadım bir şey :) umarım vazgeçmezler.

11. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tasarım bu olduktan sonra ben kayan mayan kapıya bakmam İlhan... :) Bayıldım ben buna... İsterse Sis farı ile Sunroof da olmasın... :p

12. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Elektirikli kayan kapılar arka koltuğa çocuk koltuğu vb. monte ederken çok rahat oluyor. Ancak ben elektrikli kapı sistemlerini sevmiyorum, çok problematikler. Kızak kapı sistemlerinde zaman içinde bir miktar kasılma oluyor. Manuel kapılarda bunu kapatma kuvvetinin artması şeklinde hissedersiniz. Ancak elektirikli kapılarda elektrik motoru zamanla sorun yaratabilir.

Özellikle hatalı kullanımlar ömründen götürebilir. Örneğin yıkamacılara söylemekten dilimde tüy bitiyor, şu elektirikli katlanır aynaları elle katlamayın diye!

Yine aynı şekilde elektirikli arka bagaj kapısını da sevmem. Alış veriş merkezlerine girişlerde yarattığı stres yeter.

Subaru Forester bakarken farketmiştim, showroom'daki aracın arka kapağı rotayı şaşırmış, çok az miktarda açılıp, kapanıyordu. Ayarı bozulmuş, ayarlayacağız dediler ama.....

Bence bir eksiklik değil, otomobilde sizin haricinizdeki insanlar tarafından da çok yoğun kullanılan donanımın klasik olmasında her zaman fayda vardır.

13. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Bir de şunu ekleyeyim; kapı kapalıyken dışarıda kalan kızak görüntüsü benim hoşuma gitmiyor. Bu kadar kibar ve karakterli bir dizaynda, o görüntü sırıtır bence...

14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Aynı şeyi bende sevmiyorum; o kadar şeyi düşün, kapıyı elektrikli yap ama bir şekilde o görüntü kalsın...

15. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Kodu mu oturtan dizayn; Kodo!

16. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Ne zaman çıkacağı ile ilgili bir şeyler yazılmış mı?

17. chaos

chaos Katılımcı

Valla buna yakın birşey çıkarsa gerçekten çok güzel. Ama gerek kayan kapı olmaması, gerek kullanılacağını sanmadığım cam tavanla fazla fake bir foto:)

Yıllarca Audi ve Vw'nin tüm modellerinin önü aynı diyerek dalga geçtim. Şimdi Mazda da bunu yapıyor ama ne güzel yapıyor yahu :D

18. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Önü aynı olması artık bütün markaların kullandığı bir şey, her marka kendine has tasarım yüzünü bütün modellerde kullanıp bütünlük sağlamaya çalışıyor.

Mazda 5 harika görünüyor ama bunun aynısı olmayacağı kesin olduğu için şimdiden bir yerlerini eleştirip ya da yüceltmek mantıklı olmaz bence, hele bir çıksın piyasaya bakalım nasıl bir şey. Ama şu kesin Mazda 5, C-Max- C4 Picasso-Toyota Verso-Scenic gibi modellerin pabucunu dama atar rahatlıkla

19. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Evet dünya genelinde pabuç dama atılır ama bizim ülkemizde de nal toplamaya devam edilir... :(

20. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Neden çünkü sürü psikolojisi var, dünyaya at gözlükleriyle bakmak var, ikinci el piyasasını düşünmekten arabanın tadını çıkaramamak var, var oğlu var..

Sayfayı Paylaş