Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Motoru Sıfırlanmış Araç Alınır mı?

Konu, 'Alınık - Otomobil' kısmında selmazda tarafından paylaşıldı.

1. selmazda

selmazda Katılımcı

Motoru sfırlanmış, yeni motor takılmış bır 2. el araca bakışınız nedir? Böyle bir araç alınır mı? Çoktandır tam bir fikrim olmadığı, sormak istediğim bir şeydi.

Sıfır motor bir avantaj mıdır/ yoksa hiç bulaşma mı dersiniz?

2. selmazda

selmazda Katılımcı

3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu ülkede hep soru işaretidir... Fiyat farkı falan yoksa anahtar değmemişini tercih ederdim... Sorun olursa da bende olsun derim...

Edith; yetkili servis garanti veriyorsa o ayrı... ;)

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Tecrübeli ve bilgili arkadaşlar daha net şeyler yazacaktır ama benim görüşüm, eğer düzgün bir ustalık ve işçilikle yapılmışsa sıfır motor olur bildiğin, avantajdır bence.

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    İyi de sıfır motor 2 yıl garantilidir yerine şu kadar km garantilidir deseydi daha iyi olmaz mıydı?

6. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Hangi parçalar ile hangi ustanın elinde toplandığı önemli.

7. Y.servisden yapılan işlemin faturasını görmeyi talep edin, motor neden yapılmış, yatak mı sarmış yada herneyse sebebini öğrenin..
    Komple yapılmış bir motor sorun da çıkarsa 2 yıl garanti kapsamında size yansımayacaktır..
    İşi ehli yapmıştır düşüncesiyle alınabileceği düşüncesindeyim..

8. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Hangi yetkili servis de hangi usta yenilemiş ? isterseniz jaspa subaru özel servisini arayıp bilgi edinmeye çalışın.İstanbul' da Cadde motor dan sonra gelen iyi bir servis olduğu konuşuluyordu ,sahibi İbrahim Bey olmalı..

https://www.jaspasubaru.com/

9. selmazda

selmazda Katılımcı

Arkadaşlar cavaplar için teşekkürler.

Araç alma gibi bir durum yok. Sadece merak ettiğim için genel bilgi olsun diye sormuştum.

Bir de bu konuda 2 seçenek var sanırm, tam anlaşılmamış şöyleki;

1- mevcut motor yapılıyor, sıfırlanıyor, yanılmıyorsam.

2- orjinal sıfır bir motor eski motorun yerine takılıyor. Ben daha çok bunu kastetmiştim..

10. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Mevcut motorun yenilenmesinden ziyade sandık motor tabir edilen tamamen yeni motor takılması daha iyi olabilir ama bu kez de eski motorla uyumlu çalışan şanzıman ve diğer aktarma organlarında bir sorun olur mu diye düşünüyorum..

11. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Babamın 2004 Ford Connect Tournesu vardı 190binde.
    Bolu mudurnuluyuz, yetkili servis biraz uzak hava koşullarıda üstüne gelince bakımı gecikmişti.
    Yurdumun kalitesiz dizelide üstüne gelince motorda çekiş vs düşüp yolda kaldıydı babam.
    Sonra araç servise çekildi, kalitesi dizel yüzünden enjektör tıkanmış ve subabım biri pert olmuştu. Tamirine 3 bin yeni sıfır motoru 6 bin olunca sıfır taktırmıştık.
    Çok teknik bilgim yok ama bence on numara olmuştu, hem çekiş hem ses hemde yakıt anlamında iyileşme olmuştu.
    Sattığı zamanda sahibindene bile koyumadan hem kapmışlardı.
    Aracın başka sıkıntısı yoksa veya kaza vs nedeni ile değişmediyse düz mantıkla ben yeni iyidir diyerek alırdım :)

Sayfayı Paylaş