Motorsuz RX-7 FD Hakkında Bilgi

Mazdaist

Sessiz
Arkadaşlar detayları vermeden hemen bilgi ve soruya geçmek istiyorum. Bir arkadaşımla 2 gün önce Tekirdağ'a gittik motorsuz rx7 fd varmış heyecanla gittim arkadaşımla gördüklerime inanamadım. Ufak tefek paslanmalar içinde hafif deformeler haricinde gerçekten fd kasa yatıyordu gözümüzün önünde adam 20 bin lira istiyor. Arkadaşım bu aracı almayı düşünüyor sizlere soracağım soru ise bu araca sandık rx8 motoru getirtsek takabilirmiyiz? Bir kaç yerde okudum bu araçların çoğunda fordun v6 motoru kullanılıyormuş arkadaşım o konuya girmiyor hiç direk olarak wankel motor takma peşinde bilgisi olan yada nerden bilgi alabilceğimizi bilen varsa acil bana ulaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkadaşlar detayları vermeden hemen bilgi ve soruya geçmek istiyorum. Bir arkadaşımla 2 gün önce Tekirdağ'a gittik motorsuz rx7 fd varmış heyecanla gittim arkadaşımla gördüklerime inanamadım. Ufak tefek paslanmalar içinde hafif deformeler haricinde gerçekten fd kasa yatıyordu gözümüzün önünde adam 20 bin lira istiyor. Arkadaşım bu aracı almayı düşünüyor sizlere soracağım soru ise bu araca sandık rx8 motoru getirtsek takabilirmiyiz? Bir kaç yerde okudum bu araçların çoğunda fordun v6 motoru kullanılıyormuş arkadaşım o konuya girmiyor hiç direk olarak wankel motor takma peşinde bilgisi olan yada nerden bilgi alabilceğimizi bilen varsa acil bana ulaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler.
Konu Rx-7 olunca akan sular durur fakatt ülkemize gelen bir araç olmadığı için çok fazla bilgi bulmak mümkün olmuyor.
Bence rx8 motoru takılabilir ama biraz maliyetli olacaktır. Motoru getir takla iş bitmiyor biliyorsunuz. İyi araştırmak gerek wankelden anlayan ustalar vardı sanırım Bursa'da olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

Mazdaist

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Konu Rx-7 olunca akan sular durur fakatt ülkemize gelen bir araç olmadığı için çok fazla bilgi bulmak mümkün olmuyor.
Bence rx8 motoru takılabilir ama biraz maliyetli olacaktır. Motoru getir takla iş bitmiyor biliyorsunuz. İyi araştırmak gerek wankelden anlayan ustalar vardı sanırım Bursa'da olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

Söylenmez ama arkadaşın maddi durumu bayağı iyi. Ama kafası benim kafada, trilyonlarım olsa gidip bir bugatti, maklerın felan almam. Garaj yapacak olsam Eclipse, Supra, 240sx vs bu tarz araçlarla yaparım. :) Arkadaşımında düşüncesi o yönde kaç yıldır araştırıyor 1-2 tane buldu sahipleri araçlarını satmıyor satanda aşırı faiş fiyat istiyor. Bu aracı bulmuşken kaçırmak istemiyor. Ki zaten alacakta merak ettiğimiz konu sadece rx8 motoru takılıyormu. Orhan usta diye birinin lafı çok geçiyor rx konuları altında kimdir necidir bu adam nasıl ulaşırız.

Mazdaist

Sessiz
Arkadaşın istediği aracı yurt dışından getirmeyi hiç düşündü mü?

Tam olarak o konuda bilgim yok ancak 3 yaşında büyük ve 25 yaşından küçük araçları sanırım getiremiyoruz bildiğim kadarıyla. Ek olarak motorsuz aracı alıpta eğer oluyorsa sandık motor takmak yurtdışından getirmeye göre braz daha uygun oluyor. Aynı şeye ulaşmak için ucuzu varken pahalısını almakta tabiri caiz ise enayiliktir. :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Beşevler Mahallesi Küçük Sanayi Sitesi 58. Blok No:17 üçevler Nilüfer / Bursa
Tel : 0224 443 31 15
Gsm : 0535 741 45 72
ORHAN EKREN

Konuşmakta fayda var O0

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kendisi kırmadı sitemize üye oldu gerekenleri yazacaktır :)
[member=600]orhanusta[/member]

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Eğer yapabilirse çok emek -para harcanacak belli , ama sonuç muhteşem olur inşallah yollarda görürüz , foto varsa isteriz motorsuzu bile yeter

Tapatalk

orhanusta

Sessiz
selam motorsuz rx7 ye rx8 motoru takılır fakat sandık olarak değil hurdacılara düşmüş pert rx8 lerden komle motor şanzıman ve elektirik tesistı ile uygulamak mümkün saygılar
[member=550]Mazdaist[/member]

ali-gb

Sessiz
Bimeks de bir normal motoru olmayan rx-7 vardı proje arabası olarak sergileniyormuş. 3000 tl istiyorlardı ama ben alamadım. ustama işine yararmı diye sordum ama o da uğraşmak istemedi.

Mazdaist

Sessiz
selam motorsuz rx7 ye rx8 motoru takılır fakat sandık olarak değil hurdacılara düşmüş pert rx8 lerden komle motor şanzıman ve elektirik tesistı ile uygulamak mümkün saygılar
[member=550]Mazdaist[/member]

Özelden bi telefon numaranı yollarsın Orhan abi. İrtibata geçelim seninle.

Üst Alt