Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Motorsuz RX-7 FD Hakkında Bilgi

Konu, 'Mazda RX-7' kısmında Mazdaist tarafından paylaşıldı.

1. Mazdaist

Mazdaist Sessiz

Arkadaşlar detayları vermeden hemen bilgi ve soruya geçmek istiyorum. Bir arkadaşımla 2 gün önce Tekirdağ'a gittik motorsuz rx7 fd varmış heyecanla gittim arkadaşımla gördüklerime inanamadım. Ufak tefek paslanmalar içinde hafif deformeler haricinde gerçekten fd kasa yatıyordu gözümüzün önünde adam 20 bin lira istiyor. Arkadaşım bu aracı almayı düşünüyor sizlere soracağım soru ise bu araca sandık rx8 motoru getirtsek takabilirmiyiz? Bir kaç yerde okudum bu araçların çoğunda fordun v6 motoru kullanılıyormuş arkadaşım o konuya girmiyor hiç direk olarak wankel motor takma peşinde bilgisi olan yada nerden bilgi alabilceğimizi bilen varsa acil bana ulaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

2. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Konu Rx-7 olunca akan sular durur fakatt ülkemize gelen bir araç olmadığı için çok fazla bilgi bulmak mümkün olmuyor.
    Bence rx8 motoru takılabilir ama biraz maliyetli olacaktır. Motoru getir takla iş bitmiyor biliyorsunuz. İyi araştırmak gerek wankelden anlayan ustalar vardı sanırım Bursa'da olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

3. Mazdaist

Mazdaist Sessiz

Söylenmez ama arkadaşın maddi durumu bayağı iyi. Ama kafası benim kafada, trilyonlarım olsa gidip bir bugatti, maklerın felan almam. Garaj yapacak olsam Eclipse, Supra, 240sx vs bu tarz araçlarla yaparım. :) Arkadaşımında düşüncesi o yönde kaç yıldır araştırıyor 1-2 tane buldu sahipleri araçlarını satmıyor satanda aşırı faiş fiyat istiyor. Bu aracı bulmuşken kaçırmak istemiyor. Ki zaten alacakta merak ettiğimiz konu sadece rx8 motoru takılıyormu. Orhan usta diye birinin lafı çok geçiyor rx konuları altında kimdir necidir bu adam nasıl ulaşırız.

4. Cem Baydar

Cem Baydar Katılımcı

Arkadaşın istediği aracı yurt dışından getirmeyi hiç düşündü mü?

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Adem Usta nın belki bilgisi vardır.

6. Mazdaist

Mazdaist Sessiz

Tam olarak o konuda bilgim yok ancak 3 yaşında büyük ve 25 yaşından küçük araçları sanırım getiremiyoruz bildiğim kadarıyla. Ek olarak motorsuz aracı alıpta eğer oluyorsa sandık motor takmak yurtdışından getirmeye göre braz daha uygun oluyor. Aynı şeye ulaşmak için ucuzu varken pahalısını almakta tabiri caiz ise enayiliktir. :)

7. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Beşevler Mahallesi Küçük Sanayi Sitesi 58. Blok No:17 üçevler Nilüfer / Bursa
    Tel : 0224 443 31 15
    Gsm : 0535 741 45 72
    ORHAN EKREN

Konuşmakta fayda var O0

8. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Kendisi kırmadı sitemize üye oldu gerekenleri yazacaktır :)
    [member=600]orhanusta[/member]

9. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Eğer yapabilirse çok emek -para harcanacak belli , ama sonuç muhteşem olur inşallah yollarda görürüz , foto varsa isteriz motorsuzu bile yeter

Tapatalk

10. orhanusta

orhanusta Sessiz

selam motorsuz rx7 ye rx8 motoru takılır fakat sandık olarak değil hurdacılara düşmüş pert rx8 lerden komle motor şanzıman ve elektirik tesistı ile uygulamak mümkün saygılar
    [member=550]Mazdaist[/member]

11. ali-gb

ali-gb Sessiz

Bimeks de bir normal motoru olmayan rx-7 vardı proje arabası olarak sergileniyormuş. 3000 tl istiyorlardı ama ben alamadım. ustama işine yararmı diye sordum ama o da uğraşmak istemedi.

12. Mazdaist

Mazdaist Sessiz

Özelden bi telefon numaranı yollarsın Orhan abi. İrtibata geçelim seninle.

13. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Burada var

Sayfayı Paylaş