Mazda CX-3 Skyactiv Motorda Turbonun Konumu Hakkında

ozangkr

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Crossover
Öncelikle herkese iyi günler cx-3 2015 model aracımızda turbo arızasından şüphelenilen bir durum var , turbonun sökülüp kontrol edilmesi için motorun komple indirilmesi gerektiği söylendi . Turbo motorun alt tarafında yer aldığı için motor inmeden sökülemiyormuş . Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim.

ozangkr

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Crossover
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Araçtaki sorun ne ki ?
Hocam araç normal şekilde ilerlerken bir sorun yok yokuş çıkarken veya biraz süratli gidildiğine anlık olarak gaz yemiyor , 3-4 tane alakasız arıza lambası yakıp tekleyip duruyor . Kontağı kapatıp tekrar açınca bir sıkıntı yokmuş gibi ilerlemeye devam ediyor.Belirli aralıklarla tekrarlanabiliyor. Arıza bilgisayarına bağladığımızda turbo düşük basınç arızası gösteriyor.Teknik servis katalizör vs temizliğini yaptıktan sonra arıza düzelmeyince turbo arızası olduğunu söyledi .Temizlik sonrası gaz yememe sorunları azaldı fakat şuan turbodan geldiğini düşündüğüm ıslık sesi var . Bu nedenle bana da sorun turbo kaynaklıymış gibi geldi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hocam araç normal şekilde ilerlerken bir sorun yok yokuş çıkarken veya biraz süratli gidildiğine anlık olarak gaz yemiyor , 3-4 tane alakasız arıza lambası yakıp tekleyip duruyor . Kontağı kapatıp tekrar açınca bir sıkıntı yokmuş gibi ilerlemeye devam ediyor.Belirli aralıklarla tekrarlanabiliyor. Arıza bilgisayarına bağladığımızda turbo düşük basınç arızası gösteriyor.Teknik servis katalizör vs temizliğini yaptıktan sonra arıza düzelmeyince turbo arızası olduğunu söyledi .Temizlik sonrası gaz yememe sorunları azaldı fakat şuan turbodan geldiğini düşündüğüm ıslık sesi var . Bu nedenle bana da sorun turbo kaynaklıymış gibi geldi.
Turbo işinde uzman yerlere gösterin. Ankara için Bey Otomotiv ve Rem Otomotiv Mazda özel servisleri onlara da danışabilirsin.

Mazda Garaj tavsiyesi ile gittiğinizi belirtin.

ozangkr

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Crossover
Turbo işinde uzman yerlere gösterin. Ankara için Bey Otomotiv ve Rem Otomotiv Mazda özel servisleri onlara da danışabilirsin.

Mazda Garaj tavsiyesi ile gittiğinizi belirtin.
Bulunduğum bölge oraya uzak ama konu hakkında bilgi almak için görüşebilirim . Turboya işlem yapılması için motorun inmesi konusunda tereddütlerim var

okanarman

Sessiz
Araç Markası
Mazda cx 3
Araç Renk ve Tip
Siyah suv
Hocam bu turbo konusunda dünyanın eziyetini çekmiş ve halen sonuç bulamamis biri olarak ne motor inecek nede travers ikisinede gerek yok motorun arka bölümünde konumlu turbo ama benim usta sagolsun rahatlıkla üstten çıkarıyor turboyi ( 4 defa sokup takildi )
Revizyon gerekiyor derlerse sakın yaptırma revizyon tutmuyor turbo.
Çıkma alırsan çok iyi tanıdik varsa ondan al ben dolandirildim sen dolandirilma .
0 turbo alacaksan herterin verdiği fiyat sadece turboya 79000 TL bilgin olsun

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hocam bu turbo konusunda dünyanın eziyetini çekmiş ve halen sonuç bulamamis biri olarak ne motor inecek nede travers ikisinede gerek yok motorun arka bölümünde konumlu turbo ama benim usta sagolsun rahatlıkla üstten çıkarıyor turboyi ( 4 defa sokup takildi )
Revizyon gerekiyor derlerse sakın yaptırma revizyon tutmuyor turbo.
Çıkma alırsan çok iyi tanıdik varsa ondan al ben dolandirildim sen dolandirilma .
0 turbo alacaksan herterin verdiği fiyat sadece turboya 79000 TL bilgin olsun
Geçmiş olsun... Genel olarak her teri tavsiye etmiyorum, iş bilen ustaları ayrıldı... Ayrılan ustaları buradan tavsiye ettiğim için her ter sahibi gönül koymuş...

Ne buranın havası onlara ne onların havası bize uymadı birde gerçekler var ama görebilene. :hhhhhh:

okanarman

Sessiz
Araç Markası
Mazda cx 3
Araç Renk ve Tip
Siyah suv
Geçmiş olsun... Genel olarak her teri tavsiye etmiyorum, iş bilen ustaları ayrıldı... Ayrılan ustaları buradan tavsiye ettiğim için her ter sahibi gönül koymuş...

Ne buranın havası onlara ne onların havası bize uymadı birde gerçekler var ama görebilene. :hhhhhh:
Çok sağolun. Eğer rem oto işin ehliyse birde onda deneyim şansımı. Öyle bir kısır döngüye girdim ki başta keşke ilk problemde hiç para harcamadan sağda solda direkt serviste yaptirsaymisim şimdi belli bı mebla harcandı geride donemiyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çok sağolun. Eğer rem oto işin ehliyse birde onda deneyim şansımı. Öyle bir kısır döngüye girdim ki başta keşke ilk problemde hiç para harcamadan sağda solda direkt serviste yaptirsaymisim şimdi belli bı mebla harcandı geride donemiyorum.
Rem Otomotiv ve Bey Otomotiv Ankara için genel olarak tavsiye edilen iş yerleri, danışmakta fayda var bence.

ozangkr

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Crossover
Öncelikle merhaba , mesajlarınızı geç gördüm kusura bakmayın . Turboyu motoru indirmeden sökebilen bir ustamız oldu bulunduğumuz şehirde.Sökülen turboyu revize için istanbula gönderdiğimizde revize sonrası randuman vermeyeceğini ve ellerinde bir adet sıfır turbo olduğunu söylediler.25000 tl ye sıfır turbo aldık . Şuan sıfır turbomuz takılı önceki arızayı turbo değiştikten sonra tekrar vermedi.

Üst Alt