Motor Yıkama Pompası

NoooFearrrr

Sessiz
Arkadaşlar bu pompayı geçenlerde aldım harika bişey, 4,5 bar içine ne doldururusanız doldurun çok güzel yeterli bir basınçla püskürtüyor, artık motora su ve kimyasal vurmaya ve dünya kadar para ödemeye gerek yok, alın 10 tl lik benzin doldurun ve 1o dakkada motor tertemiz, geçenlerde ben hem kapı aralarının yağlarını hemde motorumu tertemiz ettim, benzin leke ve iz bırakmadan hemde motora zarar vermeden tertemiz etti, tavsiye edilir, zaten fiyatıda bedavaya yakın.

http://www.hepsiburada.com/liste/fircasiz-yikamamotorjant-temizligi-uygulama-pompasi-yuksek-basinc-uyumlucelik-uclu-09c007/productDetails.aspx?productId=otm09c007&categoryId=20035759&SKU=OTM09C007

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Benzeri Bize Gelen Kimyasalcılarda Mevcut..En Kısa Sürede Bi Tane Eşantiyon İstiyorum..

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Biz sanayide uzun bir süre kullandık işinizi görür fakat zamanla bazı noktalarından ince bir sızıntı oluyor.İşiniz bittiğinde içerideki basıncı boşaltmanız lazım.Zaten 10 TL lik bir ürün 3 ayda bozulsa ne olur..

NoooFearrrr

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Normal motor yıkama dönemlerim benim sonbahar ve ilkbahar yani yılda iki kez , bana hayli hayli yeterli geldi , gerçekten benzin çok süper bir temizleyici, vurduğum yerden kir ve yağ aktı gitti basınç olarakta yeterli 1 mt mesafeye kadar epey bir güçlü püskürmesi var zaten ucunu döndürerek dağınık veya tek nokta daha şiddetli püskürtme olanağı sağlıyor, ben önce kısım kısım dağınık ayarda biraz sıkıp kirleri yumuşattım sonra tek nokta durumunda yıkadım, kullandıkça basıç azalıyor arada pompasınnı kullanarak basınç degerini maximumda tutmak gerek.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sağol bilgilendirmeler için, araca gaz yağı uygulamalarında da kullanılabilir o zaman. Motor yıkamada benzin kullanmamızın yan etkisi var mıdır?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Aracın motorunu benzinle yıkamanın bi zararı varmı? Su ile yıkamak pek tavsiye edilmiyorda...

-Mobil uygulamadan gönderildi-

NoooFearrrr

Sessiz
Benzinin hiçbir zararını duymadım ,zaten kalıntı bırakmaz, nem yapmaz , uçup gider, sanayide bile motor yapan ustalar, motorun parçalarını ,benzinle, kompresöre bağlı bir yıkama tabancasıyla ,yıkayıp öle takar ve toplarlar, yağı kiri sökmeye birebir , hafiften benzinin içinde de yağ olduğundan parlak güzel bir görüntü oluşuyor, paslanmayı engelliyor, su çok kötü, araca zarar verebileceği gibi ki enjeksiyonlu , elektronik motorlara değmemesi gerek, her tarafın pas kaplanmasına sebep oluyor.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bu urunun icine karimca ilaci koyarak binayi baskindan kurtardigim zaman kullandim gercekden ise yarar ama sizdirma yapiyor artik onuda oringle falan cozeriz

hus3yn

Katılımcı
cam film işi yapan arkadaşlarım bunlardan kullanıyor cam ve jelatine fışkırtıyorlar, fakat zamanla kapaktan sızma damlama yapıyor bu alet, ama motor temizlemek nasıl olur bilemedim ;)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
İçerisinde gaz yağı mazot vs. kullandığınız zaman çöpe atmanız gerekiyor bir daha randıman vermiyor damlatıyor sızdırıyor nazlanıyor ;)

NoooFearrrr

Sessiz
Ben söküp baktım çok basit bir düzeneği var ama fazla sıkmaya gelmez plastik dişler yalama olmaya çok meyilli, arada oringler var , ayrıca iç kısım küçük bir bisiklet pompası, hatta benimkini geri çektiğimde dışarıdan iyi hava ememiyordu, pistonun arka kısmındaki hava emme kanalını biraz genişlettim sorun çözüldü. Hafiften damlama olması normal sonçta basit bişey oda tetikten ve tetik kilitlemeden geliyor, zaten 2 ltr deposu var, 5 dakka sürmüyor depoyu tüketmesi, arada 3-5 damlanın kıymeti yok.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Yatay çizgi gibi püskürtmesi olsa araba bile boyarım bunla:) elektrikli lastik pompasını da bağladıkmı tamamdır. Seyyar oto boyacı diye gezinirim:)

NoooFearrrr

Sessiz
Dağınık püskürtme konumunda hakketende boya tabancası gibi püskürtüyor. ;) :eek:hmy: ama genede çok basit kalır o tip işler için.

Üst Alt