Motor Yağı Katkısı ile Motor İçi Temizleyiciler Hakkında Görüşleriniz Nelerdir?

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Olsun genede Camilerimiz boş kalmasın dua baanesi ilede olsa gidelim :)
Sözüm meclisdn dışarı.sana karşı cevap olarak da algılama sakın.bir söz vardır ya.eşeğe altın semer vursan eşşek gene eşşek dir.bence camilerimizn dolu olması önemli değil.önemli olan duayı hangi içtenlik le yaptığımz.camileriz de o kadar dua eden müslüman var ama dua ederken gerçek den kaç kişi cenabı allaha dua ettiğini yüreğin de hissede biliyor.dua ediyor ama aklı fikri gönlü hep başka yerde..

Tekrar tekrar söylüyorum hocam dediklerimi art niyetli olarak şöylemiyorum yanlış anlaşılmasn sakini

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Sözüm meclisdn dışarı.sana karşı cevap olarak da algılama sakın.bir söz vardır ya.eşeğe altın semer vursan eşşek gene eşşek dir.bence camilerimizn dolu olması önemli değil.önemli olan duayı hangi içtenlik le yaptığımz.camileriz de o kadar dua eden müslüman var ama dua ederken gerçek den kaç kişi cenabı allaha dua ettiğini yüreğin de hissede biliyor.dua ediyor ama aklı fikri gönlü hep başka yerde..

Tekrar tekrar söylüyorum hocam dediklerimi art niyetli olarak şöylemiyorum yanlış anlaşılmasn sakini
Benimkisi sadece basit bir espiriydi kardeşim....Herkesin hür iradesi var arayan Mevlasını da bulur belasınıda...Camilerin boş kaldığı ve buna rağmen sürekli yeni camilerin yapıldığı da ülke gerçeği...Camilerin içinin samimi insanlarla dolmasıda yine eğtimden geçiyor...Küçük yaştan başlıyor...Bunlar derin konular...Toparlarsak biz...Yolcuya bakarak...Yolumuzdan sapmayacaz...O onu yapmış bu bunu yapmış ile işimiz yok...Varsa din inanmışsan gereğini yaparsın yapmalısın...İlk ayet oku ile başlıyor....Çevreden gördüklerimiz ile tv hocası ile şucu bucuyla yola çıkarsan zaten bölük bölük olur gidersin...Yaşamak isteyen açsın okusun Kitabını uysun sünnete kafi...Yeri geliyor mazda için sayfalar dolusu yazı dökünan okuyoruz....Sorsam ki kaçımız bende dahil Kuran'ın Türkçe mealini kaç kez okuduk???
Eleştiri yaparken çuvaldızı bir kendimize batırmakta fayda...Genelin yaptığı yanlışlar bireyin bahanesi olamaz....
@domestos Veli abi konunun dışına çıktık kusura bakma...

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Biraz önce tekrar deneme fırsatım oldu... Daha öncekine göre bariz fark var. Yani psikolojik bir durum değil... :)

Tepkiler yumuşak ve öne atılma yok.
Abi yetiş. Şunu yanlış mı anladık bilemedim. Bunu ayni motor iç temizleyici gibi mi kullanıcaz. Arkadaş ısrarla öyle söylüyor. Sen onu koyup sonra yağ ve filtre mi değiştirdin.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi yetiş. Şunu yanlış mı anladık bilemedim. Bunu ayni motor iç temizleyici gibi mi kullanıcaz. Arkadaş ısrarla öyle söylüyor. Sen onu koyup sonra yağ ve filtre mi değiştirdin.

Tamamen yanlış... :)

Şanzıman yağına ilave olarak koyuyorsun o kadar... Durmak yok yola devam. :p

Değişim falan yok. :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Şanzıman katkısı ile alakalı bir konu açmıştım, şu an bulamadım. O konuda bir çok kişi karşı çıkmıştı, ama üretildiyse illa işe yarar, adamlar canları sıkılıp üretmiş olamaz :)

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Tamamen yanlış... :)

Şanzıman yağına ilave olarak koyuyorsun o kadar... Durmak yok yola devam. :p

Değişim falan yok. :)
Valla içime su serptin abi ya. Tamam rahatladım şimdi. Şanzıman yağ ve filtre sini de yeni değiştirmiştim. Anlatamadım adama inatla çalkalayıp değiştirecen diyor

Şanzıman katkısı ile alakalı bir konu açmıştım, şu an bulamadım. O konuda bir çok kişi karşı çıkmıştı, ama üretildiyse illa işe yarar, adamlar canları sıkılıp üretmiş olamaz :)
Veli abi faydası var diyor. Birde ben deniyecem sonucu paylaşırım. Hele arkadaşın citroeni adam ederse zaten baş yapıt dır

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Valla içime su serptin abi ya. Tamam rahatladım şimdi. Şanzıman yağ ve filtre sini de yeni değiştirmiştim. Anlatamadım adama inatla çalkalayıp değiştirecen diyor

Veli abi faydası var diyor. Birde ben deniyecem sonucu paylaşırım. Hele arkadaşın citroeni adam ederse zaten baş yapıt dır

Ben yaptığım şeyi yazdım. Fayda görmesem zaten yazmam ki hocam. Arkadaşın ne yapmak istiyorsa bırak yapsın. Fransız'a elini kaptırana çok fazla bir şey anlatılmaz. Müstehakını bulmuş zaten. :) Rahat bırak.

Arkadaşın çalkalama olarak kullanmak istediği ürün bu. Fakat benim kullandığım ürün bu değil. Yanlış anlama olmasın sakın.

Screenshot_2017-10-20-12-09-36.jpeg

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Ben yaptığım şeyi yazdım. Fayda görmesem zaten yazmam ki hocam. Arkadaşın ne yapmak istiyorsa bırak yapsın. Fransız'a elini kaptırana çok fazla bir şey anlatılmaz. Müstehakını bulmuş zaten. :) Rahat bırak.

Arkadaşın çalkalama olarak kullanmak istediği ürün bu. Fakat benim kullandığım ürün bu değil. Yanlış anlama olmasın sakın.

Ekli dosyayı görüntüle 23816
Aynen abi bende bunu aldım bugün geldi hatta. Yarın antalyaya gitcem.bi yarım saat kullandıktan sonra dökerim sonra devam ederim. Arkadaşa böyle foto da attım ama ustası kafasını karıştırmış. Sonradan kendi de araştırıp anladı ama.

Ekli dosyalar

• IMG-20171020-WA0011.jpeg
    IMG-20171020-WA0011.jpeg
    188.4 KB · Görüntüleme: 52

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Liqui Moly Engine Flush kullanım şekli nedir.

Sıcak motora, yağ haznesinden konulup, rölantide 10-15 dakika (ben buna kısık ateşte diyorum) çalıştırıp, yağı boşaltıyoruz, filtreyi değiştiriyoruz ve yeni filtreyi takıp, yağı koyuyoruz...

Aynen abi bende bunu aldım bugün geldi hatta. Yarın antalyaya gitcem.bi yarım saat kullandıktan sonra dökerim sonra devam ederim. Arkadaşa böyle foto da attım ama ustası kafasını karıştırmış. Sonradan kendi de araştırıp anladı ama.

En az senin kadar merak içindeyim... Hayırlı yolculuklar hocam. :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Bu ATF Additive direksiyona da kullanılıyormuş. Sevindim bak şimdi, yumuşatır mı ki direksiyonu da?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu ATF Additive direksiyona da kullanılıyormuş. Sevindim bak şimdi, yumuşatır mı ki direksiyonu da?
Ben şanzımandan ümitli olmadığım için bir ara, yarısını şanzımana kalan yarısını da direksiyon kutusuna koyayım mı diye düşünmüştüm... :) Faydasının olmamasına imkan yok bence. Fakat, direksiyonun ağırlığı sadece atf den kaynaklı olmayabiliyor.

Geniş taban lastik, fazla büyütülmüş lastik (16-17 inç jant gibi) sistemdeki mekanik sorun, yağın özelliğini yitirmesi vs. gibi etkenler de var.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
@domestos veli abi bu sabah biraz yol yaptıktan sonra ekledim katkıyı. Söylediğim hafif tıklamayı 20 km kadar gittikten sonra bidaha yaşamadım. Ama benim normal zannettiğim gaza sabit basarken zorlanınca vites düşürme de bitti. Bunu arabayı ilk denerken satıcıya sormuştum bunlarda normal demişti yıllardır kendisinin alıştığını söylemişti. Ama şimdi anladım ki muhtemelen yağ basıncı düşük geliyom us. Şuan araba gaza kararlı tepki veriyor basınca vitesle oynamadan sürekli ivmelenme yapabiliyor. Galiba olması gereken buydu. Şuan gayet güzel ise yaradı. Kafama takılan etkisinin ne kadar süreceği. Arkadaş ben söyledikten sonra ustasina gitti bunu yaptırmak icin. Ustası uzun vadede zarar verir demiş o da yaptırmamış. Bakalım bekleyip görücez. Tavsiyen için çok teşekkür ederim. Sanzimanim fabrika ayarına dönmüş gibi şuan mutluyum sayende saol abi. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ne mutlu bize. :) Ben kararsız kaldım ve bu etkiyi vereceğini tahmin etmiyordum. Ama daha da kötü olmaz diye düşündüm. Birde yukarıdaki paylaştığım yorumlar cesaret verdi kullandım. İyi ki de kullanmışım. :)

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bu arada antalya metro da liqui moly yağlarda deli indirim var. Bikaç saat daha buralardayım almak isteyen olursa ve bulundugu ilde metro olmayan var sa alıp gönderebilirim.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Şimdi arkadaş Honda 6 sene kullandık halen kullanıyor peder ve HOnda yetkili servıs olarak her 20 bın km de bı Dr Carbon Cleaner kulllanıyor. Bende makıneyı Mehmet abıme goturdum yagını fıltresını degıstım bı de carbon clenar doktum. makınem rahatladı çekış olsun sessızlık olsun Turbo beslemelı gıbı (yada psikolojık) ama şöyle bısey var her 5000 bın km de bır yagımı yag fıltremı ve lpg fıltremı degıstırıyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Atılgan'ın otomatik şanzımanı ilk çalıştırmada yani soğukken 1'den 2'ye atarken hafif bi "hissettirme" yapıyordu, klima açıkken rölantiyi dengelerken çok nadir öne doğru atılma yapıyordu. Hatta, anlayan bi ustaya yağ değişimi için danıştığımda, yağı inceleyerek "gerek yok" demişti.

Havaların soğumaya başlaması ile Atılgan'ın bu hissettirme olayı sert olmaya başlayınca kafama takıldı, yaptığım araştırmada, Liqui Moly'nin ATF şanzıman ve direksiyon yağı katkısının bazı araçlarda bu "hissettirme sorunu" için çare olduğunu gördüm.

Ekli dosyayı görüntüle 23757

Katkı vs. olaylarına karşı olduğum için bu ürünü kullanıp kullanmamakta kararsız kaldım, fakat Liqui Moly markası olması sebebiyle kullanma tarafında karar aldım ve iki gün önce şanzımana ilave ettim. Dün ve bu gün soğuk kullanımda, şanzımandaki "hissettirme sorunu" benim gibi kıl birisi için artık kalmamıştı, vites geçişleri zaten yumuşaktı, daha da yumuşak hale geldi. Klima kullanımındaki dengesizlik gitti... :)

Ekli dosyayı görüntüle 23758

Bu kadar bariz fark olacağını tahmin etseydim veya bilseydim, devir saatinin videosunu çekerdim... :) Ürünü tavsiye ederim... ;)

Katkıyı şanzımana koyalı 1 ayı geçmiş... Bu gün sabah havanın 0 (sıfır) derece olduğunu görünce denemek istedim... Koyduğum tarihten sonra daha da iyiye doğru gidiş gözlemledim... Belki de, şanzıman soğuk havada daha iyi performans veriyor bilemedim... Allah sağlık verirse; yaz gelince onu da test etmiş oluruz... :) Vites geçişleri hissizdi, şimdi daha da yumuşak olmuş, 1'den 2'ye geçerkenki hafif bekleme çok çok dikkat edilirse belli oluyor ama hissettirmiyor. Aracı ilk kez kullanacak otomatik şanzımandan anlayan birisinin bile anlayamayacağı derecede. Isındıktan sonra zaten öyle bir durum olmuyordu.

Genel anlamda, katkı vs. maddelerine mesafeli dursam da, bu ürün için çok çok olumlu şeyler söyleyebilirim. Beklediğim etkinin çok üzerinde fayda ile karşılaştım...

@RGM hocam sende durum nedir??

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Katkıyı şanzımana koyalı 1 ayı geçmiş... Bu gün sabah havanın 0 (sıfır) derece olduğunu görünce denemek istedim... Koyduğum tarihten sonra daha da iyiye doğru gidiş gözlemledim... Belki de, şanzıman soğuk havada daha iyi performans veriyor bilemedim... Allah sağlık verirse; yaz gelince onu da test etmiş oluruz... :) Vites geçişleri hissizdi, şimdi daha da yumuşak olmuş, 1'den 2'ye geçerkenki hafif bekleme çok çok dikkat edilirse belli oluyor ama hissettirmiyor. Aracı ilk kez kullanacak otomatik şanzımandan anlayan birisinin bile anlayamayacağı derecede. Isındıktan sonra zaten öyle bir durum olmuyordu.

Genel anlamda, katkı vs. maddelerine mesafeli dursam da, bu ürün için çok çok olumlu şeyler söyleyebilirim. Beklediğim etkinin çok üzerinde fayda ile karşılaştım...

@RGM hocam sende durum nedir??
Abi benim de aynı şimdilik. Ben sana göre daha yeni koymuş sayılırım ama daha önce belirttiğim gibi benim şanzımanı ben ilk başta yanlış anlamışım. Satıcının da yanlış yönlendirmesi ile tabi. Rampalardan vites ile çok fazla oynama yapmasına kendinden emin bir şekilde bu arabaların şanzıman ini karakteri olduğunu soylemişti. Ama tavsiyen üzerine bunu kullanınca anladim ki bizim şanzımanlar aslında çok daha kararli ve keyifli imiş. Bir ustanın uzun vadede zararlı demesi dışında kafama birşey takılmadı benim ama şuan gayet güzel. Ve zamanla zarar vereceğini düşünmüyorum kesinlikle. Ben şimdi bundan bir tane daha alicam. Bu sefer direksiyon için. Soğuk havalarda direksiyon donerken ugultu yapıyor ve rolanti yi fazla düşürüyor. Bi denemeyi düşünüyorum

Üst Alt