Mazda 626 GD (1987-91) Motor Sorunsalı

efselgaraj

Sessiz
Araç Markası
1990 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz HatchBack
Arkadaşlar merhaba
Aranıza yeni katıldım ve bir sorum olacak değerli bilgi ve tecrübelerinizi bekliyorum.

Başlıkta belirttiğim üzere Mazda 626 1990 2.0 Hb aracım var.
Geçtiğimiz hafta motorda ufak bir ses yüzünden mazda servisine götürdüm sübap vuruyor dediler.
Genede tatmin ve emin olmak adına çok kadim dostum olan Yusuf ustama aracımı götürdüm. Soğuduktan sonra birlikte motoru açtık ve sonuç hüsran motorun bitik olduğunu gördük reftefiye yapılamaz durumda imiş ve yeni sıfır motor için 4 veya 5 bin gibi bir rakam çıkıyor sizce ne yapmalıyım?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Rektefiye yapılamayacak kadar kötü duruma nasıl gelebilir ki bir motor? siz hiç mi farkına varmadınız? veya böylemi satın aldınız? Eğer gerçekten durum buysa motor parçalanacak artık bahtınıza ne çıkarsa. Geçmiş olsun.

efselgaraj

Sessiz
Araç Markası
1990 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz HatchBack
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Söyle söyleyeyim arabanın yürüründe vs sorun yok kullanımda sadece ses yapıyor. yüksek devirlerde de koku veriyor içeriye 120 140 arası koku oluyor

ve yağ koyunca köfteci yusuf'a rakip olur.. alacak karşılığı aldım baktırmadım doğrusu uygun geldi çünkü

Moderatörün son düzenlenenleri:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Uyguna da geldiyse motor yaptırın derim. Bu haliyle bile satsanız yok pahasına almak isterler. En azından motor yaptırınca hem binilir hem de satışı daha sorunsuz olur. İşe sadece maliyet olarak bakarsanız tabi takdir sizin.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Köfteci Yusuf yazdığınıza göre Bursa civarındasınız galiba.
Daha önce motor bloğunun çatlak olduğunu öğrendiğim Clio' mu tamir parasını düşerek bir motor ustasına satmıştım. Sonuçta adam el emeği ödemeyecek ve karla satacak. Yalnız fiyatı iyi ayarlamak lazım fırsatçı çok. Ben bu yolu tercih etmiştim. Araç yapılsa randımanlı olup olmayacağını düşünüp durmaktansa, ustaların yarın gel diyip bir haftaya sündürmesindense bu yol daha pratik ve huzurlu geldi.

Ama aracınız bu masrafa değecekse ve ustanız iyi ise ona göre değerlendirmek lazım. İyi yapılırsa kafanız rahat senelerce binersiniz. Kaporta, alt takım, döşeme vs. iyi durumda ise karar sizin.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fiyatı motor yapılınca yine uygun kalıyorsa ve araç kozmetik olarak temizse bence motor yaptırmak en mantıklısı, yok ben uzun vadeli kullanmak istemiyorum diyorsan da, çok zarar etmeden veya geldiği fiyata motor masrafını düşerek satabilirsin...

Satacaksan da; motor yaptıracaksan da; İstanbul ve çevresi için, Adem Usta ya danışmadan başka yerlere gitme derim.

www.ekincimazda.com

efselgaraj

Sessiz
Araç Markası
1990 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz HatchBack
fikirleriniz için teşekkürler arkadaşlar araç 4bin tl'lik bir alacak karşılığı gelmiştir. kozmetik olarak deri koltuklarının sadece söför kısmında sökük var. tavan döşemesi aşağı sarkmış marşbiyellerde ufak çürükler var. araba yürüyüp çalışıyor ama ne kadar devam edecek bilemiyorum. kaporta genel olarak iyi tabiki ufak noksanları var

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
fikirleriniz için teşekkürler arkadaşlar araç 4bin tl'lik bir alacak karşılığı gelmiştir. kozmetik olarak deri koltuklarının sadece söför kısmında sökük var. tavan döşemesi aşağı sarkmış marşbiyellerde ufak çürükler var. araba yürüyüp çalışıyor ama ne kadar devam edecek bilemiyorum. kaporta genel olarak iyi tabiki ufak noksanları var
Bütün eksiklikleri ve arızalı gidersen bile bu araç sana 10 bin lirayı bulmaz. Bu rakam zaten gerçek piyasa rakamları. Yerinde olsaydım, adam gibi toplar uzun yıllar kullanırdım. :)

efselgaraj

Sessiz
Araç Markası
1990 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz HatchBack
Bütün eksiklikleri ve arızalı gidersen bile bu araç sana 10 bin lirayı bulmaz. Bu rakam zaten gerçek piyasa rakamları. Yerinde olsaydım, adam gibi toplar uzun yıllar kullanırdım. :)

teşekkür ederim arabaya da bayağı kanım ısındı gerçi kullanımı keyifli bir araç. motor tahmini 4 ve üstü çıkabilir dediler sizce fiyat normal mi?

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
4-5 bin komple motor için normal rakamlar. Fakat referanslı yerlere yaptırın mutlaka. İzmir, Ankara, İstanbul, Düzce, Antalya gibi şehirlerde referanslı ustalar var. Eğer yaptıracaksanız bu şehirlerdeki ustalarda yaptırmanızı kesinlikle öneririm.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Ben motor yaptırmıştm dediğiniz gibi maliyet işcilikle beraber 5 bini bulur..veli abinin de dediği gibi binmeyi düşünüyorsanz arabayı toplatn uzun yıllarda binin derim bence..

Üst Alt