Mosx Adaptörü (Artık Tüm Arabalar Akıllı)

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba Arkadaşlar
Yakın zamanda karşıma çıkan ve dikkatimi çeken bu adaptör konusunda sizlerle paylaşmak istedim Mosx adaptörü 96 model ve üstü araçlarınızın Obd girişlerine takılarak cep telefononunuzdan bağlanabileceğiniz ve Yönetebileceğiniz bir cihaz bu adaptörü Aracınızın Obd girişine takarak cep telefonu bağlantısına yaparak aşağıdaki işlemleri yapabiliyormuşuz.

Arıza Tespiti

Cep telefonunuzla arabanızın motor arızalarını tarayın, neden olduğunu öğrenin ve dilerseniz arıza kodlarını silin.
004-computer.png

Yol Bilgisayarı

Sürüşlerinizde anlık arıza taramalarından fazladan tüketilen yakıta kadar bir çok bilgi elinizin altında.
002-technology.png

Sürüş Skoru Hesaplama

Kullanım alışkanlıklarınıza göre her yolculuğunuzun sürüş skorunu görün ve toplam skorunuzu takip edin.
graphic.png

Sürüş Loglama

Hangi gün, hangi yolculuğunuz ne kadar sürdü, ne kadar yakıt tükettiniz ve ne kadar karbon gazı saldınız? Hepsi hesabınızda.
003-multimedia-1.png

Sesli Sürüş Asistanı

Yolculuklarınızda yakıt tüketiminizi arttırdığınızda veya güvenliği ikinci plana attığınızda sesli sürüş asistanı yanınızda.
Yakıt Optimizasyonu

Fazladan yakılan yakıt hem cebinize hem de doğaya zarar. Bu nedenle yakıtın arttığı anda ikaz yanınızda.
uygulama-surus-kayit-detay.png

004-computer.png

Yol Bilgisayarı

Yolculuk verilerinden arabanızın kontrollerine sürüşünüzü iyileştirmek için tüm bilgiler bir ekranda.
Sesli Destek

Yakıt tüketiminiz arttığında veya sürüşünüzle ilgili bir sorun olduğunda sesli uyarı yanınızda.
005-multimedia.png

Anlık Uyarılar

Akü seviyesi düşükse, motor hararet yapıyorsa veya araçta bir arıza tespit edilirse uyarı anında ekranınızda.
Arıza Kodu Silme

Her ışık yandığında servise koşmaya son. Artık diagnostik test ile arıza kodu okumak ve sıfırlamak çok kolay!
006-connection.png

Araç Kullanım Verileri

Bu hafta işe giderken kaç liralık benzin yaktınız, ortalama sürücü puanınız ne? Takibi de hesabı da kolay!
graphic.png

Detaylı Sürüş Analizi

Haritalı rota görüntüleme, yakıt verimliliği, sürüş analizi, çevre etki değerleri. Hepsi hesabınızla senkronize.

2 yıl Garantili olan bu ürünü almak ve daha fazla bilgi edinmek için sizlerle paylaşmak istedim

Bulunan linkten: MOSX - Tak Çalıştır Akıllı Araç Sistemi bağlanabilirsiniz.

Ve siz değerli arkadaşlarımdan bu konu ile ilgili fikirlerinizi açıkça yazarsanızda sevinirim :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu ürünü bende paylaşmış ve sormuştum ama kullanan yok ki, cevap gelmemişti...

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu adaptör ile ilgili düşüncen nedir abi mesela bağladın ve cep telefonundan dedikleri gibide kullanıyorsun Sence gereksiz mi ? gerekli mi ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu adaptör ile ilgili düşüncen nedir abi mesela bağladın ve cep telefonundan dedikleri gibide kullanıyorsun Sence gereksiz mi ? gerekli mi ?
Bende merak ettiğim için sormuştum, herhangi bir bilgiye sahip değilim. Hangi OBD portundan bağlanıldığını bile net olarak bilmiyoruz mesela. OBD I mi? OBD II mi?

:islik:

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
abi bununla ilgili videosu var Obd girişine diyorlar

Link:

benim ilgimi çekti alabilirim diye düşünüyorum

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bunların hepsini zaten elm327 ve torque ile yapabiliyorsunuz. Tek farkı bu tür şirketler işleri biraz daha kolaylaştırıyor. Eğer paralı obd uygulamalarını bulabilirseniz ve yükleyebilirseniz, elm327 ile de gayet görebilirsiniz.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Genel anlamda işlevsel gibi duruyor. Fiyatı da buna nazaran uygun. Ama neden 96 model sonrası? Mantıklı gelmedi bu yıl olayı. Aynı aracın aynı özellikteki aynı kasanın 96 modeline takılıp bir yıl öncesine üretilene takılamayacak mı yani? Ne farkı var ki? :kötü:

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bunların hepsini zaten elm327 ve torque ile yapabiliyorsunuz. Tek farkı bu tür şirketler işleri biraz daha kolaylaştırıyor. Eğer paralı obd uygulamalarını bulabilirseniz ve yükleyebilirseniz, elm327 ile de gayet görebilirsiniz.
android uygulamalarına baktımda abi Türkçe göremedim :/

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Genel anlamda işlevsel gibi duruyor. Fiyatı da buna nazaran uygun. Ama neden 96 model sonrası? Mantıklı gelmedi bu yıl olayı. Aynı aracın aynı özellikteki aynı kasanın 96 modeline takılıp bir yıl öncesine üretilene takılamayacak mı yani? Ne farkı var ki? :kötü:

OBD2 protokolü o seneden sonra yavaş yavaş araçlara eklenmeye başlandı. 2000'den sonraki çoğu otomobile uyar. Tabi o senelerdeki araçlardaki tüm verilere ulaşılamayabilir. En verimli olarak 2006-2007 sene sonraki araçlarda verilere tam anlamıyla ulaşılabilir. Denemek gerekir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
abi bununla ilgili videosu var Obd girişine diyorlar

Link:

benim ilgimi çekti alabilirim diye düşünüyorum

Benim demek istediğim OBD bağlantısı ne? Videodaki bağlantı OBD II portundan yapılıyor benim güvercin 98 model ama OBD I portu var... Hasan senin Şimşekte de OBD I var büyük ihtimalle.

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Benim demek istediğim OBD bağlantısı ne? Videodaki bağlantı OBD II portundan yapılıyor benim güvercin 98 model ama OBD I portu var... Hasan senin Şimşekte de OBD I var büyük ihtimalle.
Yarın bi bakayım abi :)

Attiwolf

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Lacivert - HB
Ben torque pro kullanıyorum, fuel economy eklentisi ile, bahsedilen işlerin hepsini yapıyor. Yakıt ortalamasını düzgün hesaplıyor ama yaktığı yakıt miktarını tutturamıyor gözlemlediğim kadarıyla. Telefonu yolda görebileceğim bir yere koyup zaman zaman ne kadar anlık yakıt harcadığını kontrol ediyorum ve duruma göre 2. viteste gitmek yerine 4. vitese kadar çıkıyorum. Aynı güzergah üzerinde kullandığım için bu uygulamaya geçtikten sonra yakıt sarfiyatımda azalma gözlemledim. Benim için gayet faydalı oldu. Aracımın hangi durumda ne kadar yaktığını daha iyi kavramış oldum.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Merhaba Arkadaşlar
Yakın zamanda karşıma çıkan ve dikkatimi çeken bu adaptör konusunda sizlerle paylaşmak istedim Mosx adaptörü 96 model ve üstü araçlarınızın Obd girişlerine takılarak cep telefononunuzdan bağlanabileceğiniz ve Yönetebileceğiniz bir cihaz bu adaptörü Aracınızın Obd girişine takarak cep telefonu bağlantısına yaparak aşağıdaki işlemleri yapabiliyormuşuz.

Arıza Tespiti

Cep telefonunuzla arabanızın motor arızalarını tarayın, neden olduğunu öğrenin ve dilerseniz arıza kodlarını silin.
004-computer.png

Yol Bilgisayarı

Sürüşlerinizde anlık arıza taramalarından fazladan tüketilen yakıta kadar bir çok bilgi elinizin altında.
002-technology.png

Sürüş Skoru Hesaplama

Kullanım alışkanlıklarınıza göre her yolculuğunuzun sürüş skorunu görün ve toplam skorunuzu takip edin.
graphic.png

Sürüş Loglama

Hangi gün, hangi yolculuğunuz ne kadar sürdü, ne kadar yakıt tükettiniz ve ne kadar karbon gazı saldınız? Hepsi hesabınızda.
003-multimedia-1.png

Sesli Sürüş Asistanı

Yolculuklarınızda yakıt tüketiminizi arttırdığınızda veya güvenliği ikinci plana attığınızda sesli sürüş asistanı yanınızda.
Yakıt Optimizasyonu

Fazladan yakılan yakıt hem cebinize hem de doğaya zarar. Bu nedenle yakıtın arttığı anda ikaz yanınızda.
uygulama-surus-kayit-detay.png

004-computer.png

Yol Bilgisayarı

Yolculuk verilerinden arabanızın kontrollerine sürüşünüzü iyileştirmek için tüm bilgiler bir ekranda.
Sesli Destek

Yakıt tüketiminiz arttığında veya sürüşünüzle ilgili bir sorun olduğunda sesli uyarı yanınızda.
005-multimedia.png

Anlık Uyarılar

Akü seviyesi düşükse, motor hararet yapıyorsa veya araçta bir arıza tespit edilirse uyarı anında ekranınızda.
Arıza Kodu Silme

Her ışık yandığında servise koşmaya son. Artık diagnostik test ile arıza kodu okumak ve sıfırlamak çok kolay!
006-connection.png

Araç Kullanım Verileri

Bu hafta işe giderken kaç liralık benzin yaktınız, ortalama sürücü puanınız ne? Takibi de hesabı da kolay!
graphic.png

Detaylı Sürüş Analizi

Haritalı rota görüntüleme, yakıt verimliliği, sürüş analizi, çevre etki değerleri. Hepsi hesabınızla senkronize.

2 yıl Garantili olan bu ürünü almak ve daha fazla bilgi edinmek için sizlerle paylaşmak istedim

Bulunan linkten: MOSX - Tak Çalıştır Akıllı Araç Sistemi bağlanabilirsiniz.

Ve siz değerli arkadaşlarımdan bu konu ile ilgili fikirlerinizi açıkça yazarsanızda sevinirim :)

Acaba bizim ki hangisi ?

@skyline_323F GT sabri abi bundan bahsediyorum işte ?

Geçen hafta Yeni Mazda'ya gittim Makineye bağlamaya 200₺ dedi, bağlatmadım.Yarın bi arıyayım, bilgi alalım kafamıza uygunsa alırız.

Üst Alt