Moskova’da Hırsızlar, Mazda 3 seviyor

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
3aAlp5.jpg

Moskova'da en çok çalınan araçlar arasında Mazda 3 ve Lada Priora listenin başında yer aldığı bildirildi.

Başkent GİBDD (Trafik güvenliği denetimi) Başkanı Viktor Kovalenko, 2015 Ocak-Temmuz ayları arasında Moskova'da 5.1 bin araç kaçırma vakasının kaydedildiğini bildirdi.

Bu rakamın geçen yılki seviyeye oranla % 12 daha az olduğunu kaydeden Kovalenko," En çok başkentin Güney bölgesinde araç hırsızlığı kaydediliyor. Hırsızlık vakaları geleneksel olarak geceleri gerçekleşiyor.

En çok çalınan araçlar arasında Mazda 3, Hyundai Solaris, Kia Rio, Ford Focus, Range Rover ve Toyota aracının modelleri yer alıyor. Yerli üretim araçları arasında ise en çok "Lada Priora" aracı kaçırılıyor" dedi.

7 ay içerisinde başkent trafik polisleri tarafından 2.6 bin aracın bulunduğunu da belirten Kovalenko, bu sayının 1.96 binin eskiden kaçırılan ve aranan araçlar olduğunu kaydetti.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sebep çok sayıda Mazda 3 ün bulunması mı, yoksa çalınmasının daha kolay olması mı acaba :)

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Para etmesi, kaliteli olması gibi etkenleri de eklemek lazım...

Araç kaçırılması denilmiş ya iyi güldüm... Düğün ne zaman, aileler ne diyor bu işe... :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Alamanların işi kesin piyasayı ele geçiremeyince kirli oyunlar oynuyorlar :p

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ben rusyada iken mazdanin tutulmadigi cok calindigi soylenmisti nasil caliyorlar dedigimde servise alakali anahtar alip caliyorlar demislerdi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Butun bayilere fusetea icirip kostebegi bulmak gerek.

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Anahtar ile birlikte plakayı da söylesin ben adresi veririm; elinle koymuş gibi bulursun guzuyu, ganimeti üçe böleriz artık... :p

Töbe töbeee

:)

Plaka vermen yeterli kayıtlarda adrese kadar cıkarırımm fakat ganimetin %60'ını alırım , peşin çalışırım

Üst Alt