Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Modifiyeli Araçlara Ağır Ceza

Konu, 'Gündem' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    İstanbul’un Kadıköy ilçesinde modifiyeli araçlara yönelik uygulamalar yapıldı. Polis, trafiği tehlikeye düşüren modifiyeli ve abartı egzoz bulunan 383 araca para cezaları keserken, 9 araç da trafikten men edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler gece saatlerinde, modifiyeli araçlara yönelik başta Bağdat Caddesi olmak üzere Kadıköy’deki birçok noktada uygulama yaptı. Bağdat Caddesi’ndeki uygulamalarda polis ekipleri, camları filmli olan, yüksek ses çıkartan egzozları bulunan ve otomobil trafiği tehlikeye düşüren otomobilleri tek tek durdurup inceledi. Uygulamalar sırasında kaçan bir araç ise motorize polis ekibi tarafından takip edildi.

Uygulamalarda durdurulan bir otomobilde yapılan incelemelerde uzaktan kumandayla kontrol edilen egzoz sistemine rastlandı. Kumandalı egzoz sistemi hakkında bilgi veren Anadolu yakası Trafik Denetleme Ekipler Amirliği Bölge Amiri Komiser Ahmet Duman, “Alttan vana şeklinde tabir edilen aparatla egzozlarını kapatıp açabiliyorlar. Kumanda vasıtasıyla, egzozu uygulama noktasına geldiği zaman kapatıp normal ses çıkaracak şekilde ayarlıyor. Uygulama noktası geçildiğinde ve uygulama olmadığı zamanlarda da kumanda dan kontrol ederek egzozlarını açıp daha çok gürültü çıkarması sağlanıyor ve çevreye rahatsızlık veriyorlar. Biz bunları kontrol edip gerekli işlemleri cezaları yazıyoruz” dedi.

35 araca, abartı egzoz bulundurmaktan işlem yapıldığını söyleyen Duman, “Bu tip cezalar 88 ile 188 TL arasında değişmektedir. Şu ana kadar 35 araca bu şekilde işlem yapıldı. 9 araç trafikten men edildi” diye konuştu. Uygulamalarda cezai işlem uygulanan sürücü Okan Salış, “Ceza yedik. Bilmiyorum tam ama cezalar baya ağırlaşmış. Benim aslında çok fazla yaptığım bir şey yoktu ama sonuçta devlet haklı. Makas atmaktan ceza yedik. Egzozdan da fazla ses geliyor onu da düzelteceğiz artık” dedi. Kadıköy’de 6 farklı noktada 4 saat süren uygulamalarda trafiği tehlikeye düşüren, modifiyeli ve abartı egzoz bulunan 383 araca 35 bin 850 lira cezai işlem uygulanırken aralarında bir spor otomobilin de bulunduğu 9 araç da trafikten men edildi.

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu ülkede kurallar keşke her zaman olması gerektiği gibi işlese de hep böyle haberler okumasak...

3. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Adam her türlü kural ihlalini yapacak sonrasında ortalama 100 TL cezasını ödeyip kuralsızlığa devam edecek,o aracı bağla 6 ay ver 1000 Tl den başlayan cezaları her türlü yaptırımı sonuna kadar kullan,öyle sadece belirli zamanlarda üç beş köşede ceza yazma ile ne bu kişiler düzelir ne de zaman zaman canı yanan masum insanların 3. sayfa haberleri biter...

4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Abi mesele yanlışı düzeltmek değil zaten... Yanlıştan para kazanmak... Üç beş gün sonra yine aynı ceza...

5. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

eksik yine bizim eksigimiz yanlış yine bizim yanlışımız allah akıl fikir versin akşam evdeyim müzik sesi sonuna kadar açık bangır bangır bu nedemek böyle eksoz sezi ver gazı gitsin sanki araba evin içine gaza basıyor yav arkadaş bunun zevki nerde tabi cezalar hafif 100 tl ver gec iç zıkkımı geç direksiyona ver ona buna zarar ondan sonra abi ben ettim sen etme adi ordan be geç bu ayakları allah akıl fikir vermiş ne istiyorsak önümüzde böyle bir gündeyiz ne diyelim iyi olur inaşallah ..

6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Başkasını rahatsız edecek kadar abartılı modifiyeye ceza uygulansın bence de, en caydırıcı şey para cezasıdır bu ülkede ama cezanın miktarı okkalı olmalı ki işe yarasın.

7. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Kac kere mail attim belediye oturdugum caddeye bi set yaptiramadim ama set harici herseyi yaptirdim en sonunda bi poset akilli vidayi dokecem yola arada gunahi olmayanlat kaynacak seytan durtmuyor degil.

8. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Şu çakma xenonlara da el atsalar ya bu halkı çok düşünen akıllı polisler!

9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Polis teşkilatının kuruluş amacı ve nedenini araştırırsak bu günkü tablonun hiç şaşırtıcı olmadığı ortaya çıkıyor hocam, bu yüzden herkesin yaptığı gibi suçu en nihayetinde polise yıkmak tarihten gelen başarıdır bu ülkede...

Adam haddini, hududunu ve hukukunu bilmez suçlu başkası olur, elinde aklında ne varsa arabasına gömer, seyyar disko gibi dolaşır suçlusu başkasıdır ne hikmetse, inşaat için müteahhit ile anlaşır ama anlaşmayı sağlam yapmaz neticede kavga eder yerde yatarken kafasına sıkar müteahhidin suçlu yine başkasıdır...

Düğün bayram evlenir, eğlenir ne güzel mutludur, ama sorun olduğunda boşanmasını beceremez suçlu yine çiftten başkasıdır, hele hele işin içinde dayak varsa polis niye kadını koruyamaz, korumamıştır.

Dünyanın en büyük adliye sarayına senin verdiğin kimlikle giren insanlık yoksunları savcının odasını basar, şehit eder, suçlu güvenlik zaafiyetinde aranır...

Hülasa, suç kaftan olmuş derler, kimse üzerine almamış... Bunun için atasözümüz bile varken suçluya ne hacet !!

Son düzenleme: 14 Temmuz 2015
  10. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Çok haklısın Veli abi, ortadoğu ülkelerinde bencillik had safhada. Nasıl dolandırırım, nasıl haksız kazanç sağlarım, nasıl pislik yaparım derdinde oldukları sürece insanlar... Bu da gereğinden fazla çocuk üretip eğitimini verememektir bence. Sorun kafa yapısında. Devletin malı deniz yemeyen domuz sözü varken.... Ne desek boş.

11. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Ferraride ne modifiye varmış onu merak ettim :D :D

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Egzoz sesine tav olmuşlardır... :D

13. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Bana araç çekme olayıda çok saçma geliyor.
    Bir sırada 10-15 araba var, polis gelip ragele araç çekiyor aradan.
    Hen park cezası hemde çekme ücreti kesiyor.

O adamın diğerlerinden farklı suçu ne?

Hadi anladık 15 arabayı çekemez ama eğer çekilen araç park cezası ödüyorsa diğerleride ödemeli.

Bunun suçlusu polis, vali, hükümet, toplum hatta ben olabilir, suçluyu bilmiyorum ama amacının düzen sağlamak, çözüm üretmek, sorun çözmek olmadığı belli.

14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Toplum bireyden oluşuyor... Bizler birey olarak düzgün değiliz ki görünen tablo bu maalesef...

15. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Evet abi maalesef acı gerçek :(

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

16. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Bu malzemelerin(egsoz hava filtresi vb) satışı yasal ama takıp kullanmak yasak bu nasıl bir mantık onu biri bana anlatsın , ben ses olarak insanları rahatsız etmeyi hiç sevmem öküz gibi ses çıkaran kuş serisi araçlardanda oldum olası nefret etmişimdir ,ama bu işte bir saçmalık var ineceksin sanayiye denetleme yapacaksın bu egsozları satan firmalara cezayı yağdırıp mühürü basacaksın bak bakalım bir daha satılıyormu? Sistem baştan yanlış . Ya sattırmayacaksın ,sattırıyorsanda yasal ses sınırları içinde muayeneye tabi tutup onayı vereceksin çok zor değil bence

Tapatalk

17. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tamamen haklısın Serkan... Denizden midye çıkartmak yasak ama her köşebaşında çatır çatır satmaya çıt yok... Sattırma ki; toplamasınlar kardeşim... !!

Deveye sormadan daha; tamam her yerim yamuk demiş ya bizim durum aynen böyle... :D

18. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Sormadan ha iyi güldüm:D

19. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ben buldum... :D

Şöyle de denilebilir;

Deveye bir soru sorabilirmiyim demişler; tamam gerek yok her yerim yamuk demiş...

:D :D

Sayfayı Paylaş