Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mitsubishiden Mazdaya Geçiş ve İlk Değerlendirmeler

Konu, 'Mazda 3' kısmında leven19 tarafından paylaşıldı.

1. leven19

leven19 Sessiz

Araç Markası:
    2012-Mazda 3 D
    Araç Renk ve Tip:
    Mavi-Sedan
    Merhaba mitsubishi carisma 1.8 gdi elegance(benzin) ve mitsubishi colt dizel arabalarımdan sonraki tercihim 2012 model mazda 3 dizel oldu.Aslında tercihim mitsubishi lancer olacaktı ancak dizel sevgimden dolayı bu arabayı tercih ettim.Aracımla ilgili ilk izlenimlerim gayet güzel aracın en sevdiğim yanı tabikide dış güzelliği,araca binince kullanılan malzeme kalitesi ve ön konsol hemen göze batıyor(araca binenlerin ilk söylediği).Araç sabahları ilk çalıştırmada birazda olsa sarsıntılı ve sesli ama kesinlikle rahatsız edici değil,sonrasında ise çok sessiz ve titreşimsiz.1. ve 2. vitese alışmam biraz zaman aldı diğer araçlara göre biraz farklı geldi bana.Yakıt konusunda şuanda ortalama hızım 33 km ve yakıt ortalamam 6.0 lt arabaya alışma dönemine göre gayette iyi şehir dışında ortalamam 4.7 lt idi daha da düşürmek mümkün açıkçası b sınıfı mitsubishi colt ile çok bi yakıt farkı da yok coltta uzun yolda 4.2 lt idi.Konfor olarak colttan sonra çok iyi geldi carisma ile kıyaslanabilir yeni daha sessiz olmasından mazda ancak aracın iç genişliğini pek beğenmedim şoför koltuğu on yolcu koltuğu bence dar çokta sıkıntı yaratacak düzeyde değil arka diz mesafesi de biraz az ancak koltuk konforu iyi gibi daha uzun yol deneyimim yok.Bagaj gayet yeterli.Arabayın yol tutuşunu çok beğendim insanı hiç tedirgin etmiyor, sakin araç kullanan biri olmama rağmen arabayla hızlı gitmek istediğimde güven duymamı sağlıyor.Serilik olarak colttan sonra araç hantal geldi ancak bunun tek nedeni coltun çok seri olması :) Şehir dışında 100 km hız ile giderken sanki çok yavaş gidiyormuşsunuz hissi veriyor araç.Araçla 2000 devirde çok rahatlıkla sabit gidebiliyorsunuz gaz hassasiyeti çok iyi.Fiyat performans açısından bakarsak bence araç çok başarılı iyiki mazdayı tercih etmişim arabayı uzun yıllar kullanmak amacıyla aldım inşallah beni üzmez.

immmir, abdullah, Zaggy ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Hayırlı olsun. Mazdayı tanıdıkça daha çok bağlanacaksınız emin olabilirsiniz :)

leven19 bunu beğendi.
  3. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Hayırlı olsun hoşgeldiniz

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

leven19 bunu beğendi.
  4. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Hoşgeldiniz...

leven19 bunu beğendi.
  5. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Hoş geldiniz :) aracınız hayırlı olsun..

leven19 bunu beğendi.
  6. karardvn

karardvn Aktif

Hayırlı olsun hoş geldiniz

leven19 bunu beğendi.
  7. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Hoşgeldin..

leven19 bunu beğendi.
  8. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hayırlı olsun, hoş geldin, keyifli forumlar kazasız günler... :)

leven19 bunu beğendi.
  9. dr_azoom

dr_azoom Katılımcı

Hayırlı olsun , hoş geldiniz ..

leven19 bunu beğendi.
  10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı olsun, kazasız sürüşler diliyorum, mekanik olarak sizi üzeceği bir durum hiç olmaz, genişlik konusunda sıkıntı olabilir ama bir çok C segment araç hemen hemen aynı gibi

leven19 bunu beğendi.
  11. Kemal

Kemal Katılımcı

Araç Markası:
    2010-Mazda 3 İmp.
    Araç Renk ve Tip:
    Aluminyum Gri-Sedan
    Hayirli olsun kararinizdan dolayi tebrikler. Cok sukur iyi ki seni almisim demeden gecen gun veya hafta olmamistir :) kendimi ozel hissediyorum ve en guzel tarafi bu paradan kaynaklanan bir ozellik degil para sahibi olmak mazdaci olma serefine nail olmak icin yeterli degil <M

leven19 ve domestos bunu beğendi.
  12. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bence para etken bile değil... Çünkü, araba sahibi olmak için temel şart para... Ana etkenler arasında; nasip ve cesaret ilk sırada gelir diyorum... :)

leven19 ve Kemal bunu beğendi.
  13. Zaggy

Zaggy Katılımcı

Hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

leven19 bunu beğendi.
  14. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

Hayırlı olsun gerçekten cok güzel bir tercih araca diyecek yok şekil performans özellik bakımından mükemmel kazasız günler keyifli forumlar

leven19 ve domestos bunu beğendi.
  15. leven19

leven19 Sessiz

Araç Markası:
    2012-Mazda 3 D
    Araç Renk ve Tip:
    Mavi-Sedan
    herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim yaşadığım yerde sadece 2 tane mazda 3 var diğeride eski kasası araçla gezerken herkesin gözü araçta herkes soruyor nerden kaça aldın çok iyi filan ancak hiçbirinde mazda almaya cesaret yok işte farkımız burada ortaya çıkıyor biz mazdayla gezmeye onlarda mazdaya bakmaya devam.

16. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanın inşallah.

leven19 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş